Przewodnik po wyborze odpowiedniego rodzaju papieru

rodzaje papieru

Niezależnie od tego, czy drukujesz partię ulotek promujących nadchodzące wydarzenie, czy tworzysz broszurę, aby zaprezentować swoją ofertę produktów rodzaj papieru Wybór ma znaczenie.

Mając do dyspozycji szeroki wybór, uprościliśmy sprawę i zebraliśmy najpopularniejsze rodzaje papieru w jedną listę. Dowiedz się, dlaczego są one powszechnie używane, jakie są ich cechy i w jaki sposób zwiększą one Twoją siłę promocyjną.

Różne rodzaje papieru dostępny

Aby pomóc Twojej firmie w podjęciu decyzji o wyborze papieru do druku, poniżej przedstawiamy najczęściej używane rodzaje papieru w Solopress:

Papier bond

Pierwotnie był to papier wybierany do ważnych dokumentów, takich jak obligacje rządowe. Obecnie jest również używany do promocji, ponieważ jest to mocny i trwały papier.

Wykonany z pulpy szmacianej, zapewniający wysoką jakość w dotyku i wykończeniu, papier bond jest idealny do tworzenia luksusowych materiałów drukowanych. Dobrze trzyma również atrament, dlatego jest często używany do produkcji kopert, papieru firmowego, raportów i innych dokumentów. Miej to na uwadze, jeśli szukasz wytrzymałego papieru, który nadal zachowuje swój efekt wizualny podczas pisania.

Papier jedwabny

Papier jedwabny plasuje się pomiędzy papierem błyszczącym a matowym. Zachowuje on gładkie wykończenie papieru błyszczącego, bez połysku, oraz miękkość papieru matowego, ale z bardziej jedwabistą powłoką. Ta luksusowa powłoka sprawia, że idealnie nadaje się na strony książek, ulotki i czasopism. Nie jest to jednak tylko wybór premium - jest równie popularny w przypadku ulotek i czasopism. druk plakatów również.

Papier celulozowy

Przy wyborze opcji drukowania, papier celulozowy jest fantastycznym miejscem do rozpoczęcia. Jest szorstki w dotyku i niepowlekany, co nadaje mu rustykalny charakter.

Papier celulozowy jest popularnym wyborem dla firm, które chcą, aby ich druk odzwierciedlał ich bardziej tradycyjną markę.

Brązowy papier pakowy

Kontynuując temat ekologiczny, brązowy papier pakowy jest 100% z recyklingu i idealnie nadaje się do przyciągnięcia uwagi klientów.

Dzięki naturalnej jakości przypominającej vintage, jest on używany przez wiele firm działających w branży outdoorowej do drukowania.

Gdy brązowy papier pakowy jest połączony z odważnymi wzorami, wyniki końcowe są dość oszałamiające. Kontrasty między grafiką, tekstem i ciemniejszym odcieniem papieru mogą dać imponujący efekt.

Papier błyszczący

Jeśli chcesz drukować obrazy i tekst w doskonałych kolorach i z idealną ostrością, papier błyszczący zapewni krystalicznie czysty produkt końcowy. Dzięki błyszczącemu wykończeniu świetnie nadaje się do druk broszurgdzie zdjęcia produktów będą w centrum uwagi. Oprócz tego na błyszczącym papierze można również pisać, co oznacza, że jest on idealny do katalogów, w których klienci będą robić notatki.

The rodzaje papieru dostępne dla różnych materiałów drukowanych

Istnieje papier dla każdego rodzaju drukowanej promocji, ale niektóre z nich lepiej nadają się do różnych celów. Poniższa tabela zawiera niektóre z najpopularniejszych produktów dostępnych w Solopress i idealny wybór papieru dla każdego z nich:

Rodzaj druku Najlepszy rodzaj papieru Idealna gramatura papieru (g/m²)
Broszury Połysk 130 (strony wewnętrzne)
Wizytówki Matt 400
Kalendarze Jedwab 130
Koperty Bond 80
Ulotki Jedwab 130
Kartki okolicznościowe Połysk 350
Plakaty Połysk 170

Powyższa tabela jest dobrym odniesieniem do wykorzystania, gdy firma chce Drukowanie materiałów marketingowych z Solopress. Oferujemy ogromny wybór rodzajów papieru w naszej szerokiej gamie produktów - dlaczego więc nie rozważyć Solopress do następnego projektu drukarskiego?