Rozmiary kopert - kompletny przewodnik po rozmiarach

Kobieta wypełniająca kopertę

Koperty są niezbędnym elementem biurowej szafki na artykuły papiernicze. Te niezbędne przedmioty codziennego użytku pomagają zachować poufność dokumentów i transportować ważne informacje z jednego miejsca do drugiego.

Ale czy odróżniasz kopertę C5 od DL+? Stworzyliśmy poręczny, kompleksowy przewodnik po kopertach i Rozmiary kopert aby pomóc Ci znaleźć odpowiednie do szuflady Twojego biurka.

Różne typy kopert

Może się wydawać, że koperta to koperta, ale dokumenty, które wysyłasz, mogą decydować o tym, jaki typ powinieneś kupić.

Poniżej przedstawiamy różne rodzaje dostępnych kopert i ich przeznaczenie, które przydadzą się podczas zastanawiania się, jakiego rodzaju koperty potrzebujesz.

C4

Największa koperta dostarczana przez Solopress. Jest nieco większa niż rozmiar kartki A4 i idealnie nadaje się do wysyłania dokumentów bez ich składania. Zazwyczaj, Koperty C4 są używane do wysyłania certyfikatów, ważnych dokumentów, broszur lub czasopism. Upewnij się, że Twoje biuro jest dobrze zaopatrzone w ten rozmiar.

C5

Koperta o tradycyjnym rozmiarze. Większa niż kartka papieru formatu A5 lub, dla ułatwienia, kartka A4 złożona na pół. Koperty C5 są powszechnie używane do wysyłania kartek okolicznościowych i zaproszeń ślubnych. W świecie biznesu są one często używane do wysyłania dłuższych listów. Wynika to z faktu, że składając arkusze A4 na pół, można zmieścić więcej stron w kopercie.

C6

Najmniejsza koperta, jaką dostarczamy w Solopress. Nie są one tak często spotykane w skrzynkach pocztowych jak inne koperty, ale nadal warto mieć ich zapas pod ręką. Zwykle, Koperty w rozmiarze C6 są używane do wysyłania mniejszych przedmiotów, takich jak karty pamięci do aparatów i telefonów lub pamięci USB.

DL

Prawdopodobnie otrzymasz Koperty w rozmiarze DL na poczcie przez cały czas. Są one używane, gdy firmy wysyłają oficjalną korespondencję pocztą. Zazwyczaj mają małe, przezroczyste okienko, dzięki czemu odbiorca może zobaczyć swoje imię i nazwisko oraz adres. Strony są składane na trzy części z kopertami DL i są odpowiednie dla listów o objętości od jednej do trzech stron.

Kwadrat

Popularny rozmiar koperty w magazynie Solopress. Jest on specjalnie stworzony do wysyłania dokumentów w kształcie kwadratu (jak sama nazwa wskazuje), takich jak kartki okolicznościowe i zaproszenia ślubne. Niezbyt często spotykany w skrzynkach pocztowych, ale przydatny w biurze, jeśli zbliżają się specjalne wydarzenia.

Przewodnik po rozmiarach kopert

Jeśli znasz rozmiar wysyłanego dokumentu, potrzebujesz odpowiedniej koperty. Skorzystaj z poniższego prostego przewodnika, aby wybrać odpowiednią kopertę do wysyłanego dokumentu.

Rozmiar koperty przewodnik
Rozmiar Odpowiedni rozmiar papieru Szerokość (mm) x Wysokość (mm) Szerokość (cm) x Wysokość (cm) Szerokość (cale) x Wysokość (cale)
C4 A4 rozmiar 324 x 229 32.4 x 22.9 12.76 x 9.02
C5 Rozmiar A5 (A4 złożone na pół) 229 x 162 22.9 x 16.2 9.02 x 6.38
C6 Rozmiar A6 162 x 114 16.2 x 11.4 6.38 x 4.49
DL A4 złożone na trzy części 220 x 110 22.0 x 11.0 8.67 x 4.33
DL+ A4 złożone na trzy części 229 x 114 22.9 x 11.4 9.02 x 4.49
Kwadrat Kwadratowy dokument 220 x 220 22.0 x 22.0 8.67 x 8.67

Najczęściej zadawane pytania dotyczące kopert

Cały czas otrzymujemy zapytania dotyczące drukowania kopert, projektów, szablonów i celów. Korzystając z naszej wiedzy, zawsze staramy się odpowiedzieć nawet na najbardziej techniczne pytania. Poznaj kilka pytań, na które często otrzymujemy odpowiedzi, korzystając z naszej wiedzy o świecie kopert.

Czy masz jakieś gotowe szablony wzorów kopert?

Tak. Istnieje przydatny wybór szablonów, które można znaleźć tutaj. Można je pobrać bezpłatnie w wielu formatach, w tym:

    • Photoshop
    • Ilustrator
    • InDesign
    • PDF

Wystarczy pobrać, dodać grafikę i wysłać do nas.

Czy w Solopress dostępne są duże ilości niestandardowych kopert?

Odpowiedź brzmi: tak - sprzedajemy koperty luzem. W Solopress można zamówić od 250 do 200 000 kopert.

Jaki rodzaj papieru jest używany do tworzenia kopert?

Nasze koperty są wykonane z papieru bond, wytrzymałego typu, który jest często używany do produkcji dokumentów. W Solopress dostępne są dwie gramatury papieru - 80 g/m² i 100 g/m².

Gdzie moja grafika znajdzie się na spersonalizowanych kopertach?

Zamawiając niestandardowe koperty za pośrednictwem Solopress, możesz wybrać druk jednostronny lub dwustronny.

Mamy nadzieję, że teraz lepiej rozumiesz, który typ koperty jest odpowiedni dla dokumentów, które chcesz wysłać. Ale czy szukasz czegoś bardziej ekstrawaganckiego? Kopert, które powiedzą nieco więcej o Twojej firmie lub wydarzeniu? W Solopress możemy pomóc Ci wyrazić siebie. Spersonalizuj swoje koperty za pomocą własnej grafiki, pobierając jeden z naszych szablonów. szablony kopert. Wybierz rozmiar odpowiedni dla siebie, dodaj własne projekty, a my ożywimy Twoje kreacje.