30 pysznych pomysłów marketingowych dla Twojego biznesu z babeczkami

Baner na blogu - wizerunek babeczki na tle znaków £ z wirującym, fioletowym napisem "cupcake power".

Założenie własnej firmy z babeczkami to świetny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Ale jak wyróżnić się z tłumu na tak konkurencyjnym rynku? Solopress ma kilka smacznych wskazówek marketingowych, które pomogą ci uczynić świat lepszym...

Pomysły na baner marketingowy Cupcake Business

1. Zawsze nasza najłatwiejsza i najważniejsza wskazówka, którą możemy przekazać każdemu nowemu właścicielowi firmy: upewnij się, że masz niewiarygodnie świetny produkt, zanim nawet zaczniesz marzyć o jego promowaniu.

2. Wymyśl świetną nazwę dla swojej babeczkowej firmy. Musi to być coś, co ludzie zapamiętają.

3. Zrób profesjonalne zdjęcia swoich babeczek. Babeczki muszą wyglądać tak dobrze, jak smakują.

4. Szukaj wszędzie, aby stale inspirować się nowymi i interesującymi przepisami i projektami babeczek. Twoje babeczki muszą smakować tak dobrze, jak wyglądają.

Aby uzyskać natychmiastową inspirację do projektowania babeczek, zapoznaj się z naszą towarzyszącą aplikacją 18 niesamowicie smacznych wzorów babeczek z popkultury artykuł na blogu.

5. Wymień wszystkie składniki babeczek, zwłaszcza jeśli w przepisie użyto orzechów lub olejów orzechowych.

6. Jeśli możesz, dodaj do swojego menu specjalne babeczki, które nie zawierają orzechów, glutenu, nabiału lub soi, aby dać swoim klientom jak najszerszy wybór opcji zakupu. Dlaczego nie wypróbować niskokalorycznych wersji najpopularniejszych babeczek?

7. Zaprojektowanie profesjonalnego logo do wykorzystania we wszystkich materiałach promocyjnych, takich jak wizytówki, ulotki, plakaty, naklejki, banery rolowane, opakowania, paragony kasowe, strona internetowa, strony w mediach społecznościowych itp. Większość logo firmowych babeczek ma słodki i kolorowy wygląd.

8. Wydrukuj swoje logo, dane kontaktowe i adres strony internetowej na pudełkach na babeczki - lub wydrukuj je na naklejkach.

9. Rozdawaj darmowe próbki swoich babeczek. Celuj jednak we właściwe osoby, które podejmują decyzje zakupowe dla większej grupy. Na przykład PA, kierownicy biur, planiści ślubów lub organizatorzy wydarzeń zapewnią Ci największy zwrot z inwestycji.

10. Zabieraj swoje babeczki do lokalnych sklepów, na targi, festiwale i targi rolnicze, aby je sprzedawać. Czy pobliskie centrum handlowe lub centrum handlowe ma krótkoterminową dzierżawę stoiska sprzedawcy?

11. Poproś klientów, aby wystawili ci pochlebną opinię na temat tego, jak spektakularne są twoje babeczki. Najlepiej byłoby, gdyby te opinie klientów były publikowane na ich własnych profilach w mediach społecznościowych na stronach takich jak Twitter czy Facebook lub na specjalistycznej stronie z recenzjami lub forum internetowym.

12. Wykorzystaj te cytaty na swojej stronie internetowej i w drukowanych ulotkach, aby nakłonić potencjalnych nabywców do dokonania u Ciebie pierwszego zakupu.

13. Wypróbuj różne promocje i oferty, takie jak 10% zniżki na pierwsze zamówienie babeczek lub kup jedną, a drugą otrzymasz bezpłatnie, aby sprawdzić, która z nich jest najlepsza dla Twojej firmy.

14. Bloguj i tweetuj o nowych przepisach, nowych pomysłach na dekorację babeczek i nowych promocjach.

15. Sprawdź, czy możesz nawiązać współpracę z innymi lokalnymi firmami, aby wspólnie promować swoje firmy lub oferować zniżki na zamówienia hurtowe. Może lokalny agent nieruchomości chciałby wręczyć bezpłatne pudełko wyśmienitych babeczek przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości dla klienta? Nie zapomnij dołączyć do pudełka wizytówki, naklejki lub kuponu na własne babeczki.

16. Dodaj swoich klientów do comiesięcznego lub dwutygodniowego biuletynu e-mailowego. Gdy masz już wystarczającą liczbę fanatyków babeczek na swojej liście mailingowej, dlaczego nie przejść na cotygodniową wysyłkę!

17. Oferuj bony upominkowe lub kosze upominkowe z babeczkami jako nagrody w imprezach charytatywnych i loteriach.

18. Poprowadź zajęcia z dekorowania babeczek. Upewnij się, że zajęcia te są przyjazne dla dzieci, tak aby były zabawnym zajęciem i obowiązkowym miejscem rozrywki dla całej rodziny.

19. Regularnie organizuj specjalnie tematyczne lekcje dekorowania babeczek, oparte na bieżących wydarzeniach, aby przyciągnąć nowe twarze, a także zachęcić do powrotu byłych uczestników. Motywy mogą być oparte na wszystkim, co jest popularne w danym czasie, np. Halloween, Boże Narodzenie, Wielkanoc, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, Olimpiada, nowy hit filmowy lub rocznica ulubionego programu telewizyjnego, np. Doktor Who lub Coronation Street. Pamiętaj, aby promować te wydarzenia tematyczne, korzystając ze wszystkich standardowych kanałów marketingowych w prasie, e-mailach i mediach społecznościowych.

20. Sponsoruj lokalną grupę społeczną, organizację charytatywną lub drużynę sportową.

21. Organizowanie konkursów dekorowania babeczek.

22. Dodaj opcję cateringu lub dostawy do domu/biura do swojej firmy produkującej babeczki.

23. Umożliwienie klientom zamawiania i personalizowania babeczek na stronie internetowej.

24. Babeczka Tygodnia lub Babeczka Miesiąca to świetny sposób na promowanie nowego wzoru lub przepisu na babeczki. Jest to świetna okazja do przetestowania nietypowej kombinacji składników, smaków lub pomysłów na projekt, aby sprawdzić, czy klienci chcą więcej.

25. Prawidłowo #hashtaguj wszystkie swoje tweety na Twitterze i zdjęcia na Instagramie lub Pintereście. Pomoże Ci to przyciągnąć szerszą publiczność w tych sieciach społecznościowych.

26. Przesyłaj przydatne wskazówki dotyczące dekorowania babeczek i samouczki wideo na YouTube. Zachęcaj widzów do zadawania pytań dotyczących robienia babeczek - oferuj im w zamian fachową pomoc, porady i wskazówki, a może nawet stwórz nowy film, który odpowie na ich konkretne pytanie.

27. Podobnie, jeśli zostaniesz o to poproszony, udzielaj porad początkującym producentom babeczek w sekcji komentarzy na swoich blogach i postach w mediach społecznościowych.

28. Wyślij próbki swoich babeczek do dziennikarzy kulinarnych, blogerów i lokalnych gazet.

29. Zabierz wybór swoich pysznych babeczek na przyjęcia, wesela, prysznice dla dzieci, spotkania biznesowe lub imprezy networkingowe - nigdy nie wiadomo, kto tam będzie!

30. Zapytaj klientów, jakiego rodzaju babeczki chcieliby zobaczyć w przyszłości. Karty z opiniami to świetny sposób na zrobienie tego, ponieważ możesz również zebrać wszelkie dane kontaktowe na nich do swoich bezpośrednich list marketingowych w celu przyszłej komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej i tradycyjnej.

21 KOMENTARZE

  1. Świetna rada. Wracam dziś do domu, żeby zacząć piec i sprawdzić, czy uda mi się rozkręcić mały biznes w pracy!

  2. Jest tam kilka świetnych rad, zwłaszcza dotyczących robienia profesjonalnie wyglądających zdjęć. Nic tak nie psuje przedsięwzięcia biznesowego jak kiepska fotografia, zwłaszcza gdy jest to coś tak atrakcyjnego wizualnie jak babeczki!

  3. Kilka fantastycznych pomysłów, moja przyjaciółka właśnie zakłada własną firmę zajmującą się ciastami, więc będzie musiała jej to przekazać, spodoba jej się ta lektura.

  4. Chętnie wykonam wszelkie wymagane testy smaku babeczek... Lub ogólnie ciast, batonów lub ciastek. Jestem naprawdę bardzo pomocny!

  5. Zawsze zastanawiałem się, jak najlepiej wyróżnić się na tle innych, to jest to, co naprawdę się liczy

  6. Myślę, że pierwszy punkt jest najbardziej istotny. Rynek babeczek jest obecnie nasycony, trzeba zrobić coś naprawdę wyjątkowego, aby się na nim przebić.

  7. Jest tu kilka naprawdę dobrych pomysłów, babeczki są tak łatwe do zrobienia, ponieważ jest ich tak wiele, gdy idziesz na targi żywności, miło jest przeczytać o świeżych pomysłach

  8. Kilka ciekawych pomysłów, jednak nie do końca rozumiem ten ostatni szał na babeczki. Myślę, że wyglądają znacznie lepiej niż smakują.

  9. Kilka świetnych pomysłów tutaj, ale to sprawia, że jestem głodny - nie jest to dobre dla noworocznych postanowień!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.