Nowa antynikotynowa kampania reklamowa to kolejny szok

"Reklama antynikotynowa" NHS wolna od dymu tytoniowego

Kampania reklamowa NHS Smokefree Health Harms podkreśla toksyczny wpływ palenia na serce, mózg i płuca. Nie jest to piękny widok.

Plakatowa kampania reklamowa NHS Smokefree

W porze roku, w której większość palaczy poważnie zastanawia się nad rzuceniem palenia, Public Health England i NHS oferują niezbyt subtelne przypomnienie, dlaczego prawdopodobnie byłoby to postanowienie noworoczne, które warto wykonać - i dotrwać do końca.

The Kampania reklamowa NHS Smokefree Health Harms podkreśla poważne szkody, jakie palenie powoduje w organizmie. Wykorzystując grafikę komputerową (CGI), reklama telewizyjna pokazuje przepływ brudnej krwi spowodowany wdychaniem niebezpiecznych substancji chemicznych znajdujących się w papierosach, takich jak wysoce toksyczne trucizny arsen i cyjanek. Chemikalia te dostają się do krwiobiegu i powodują uszkodzenia wszystkich głównych narządów ciała - w tym serca, płuc i mózgu.

Mózg jest szczególnie wrażliwy na te toksyny, co prowadzi do szybszego spadku funkcjonalności i zwiększonego ryzyka udaru i demencji. Badania opublikowane w New England Journal of Medicine pokazują, że palacze są dwukrotnie bardziej narażeni na śmierć z powodu udaru mózgu niż osoby niepalące.

"Wiemy o poważnym wpływie palenia na serce i płuca, ale palacze muszą być świadomi tego, jak wiele potencjalnych szkód wyrządzają mózgowi i innym ważnym organom toksyny zawarte w papierosach przedostające się do krwi" - mówi dyrektor medyczny, profesor Dame Sally Davies. "Palenie jest główną przyczyną przedwczesnej śmierci, a jeden na dwóch palaczy umiera przedwcześnie z powodu chorób związanych z paleniem i niezwykle niepokojące jest to, że ludzie wciąż nie doceniają związanych z tym szkód zdrowotnych".

"Jednak nie jest to tylko zguba i mrok dla palaczy, którzy chcą rzucić palenie w tym Nowym Roku" - dodaje. "W ciągu pięciu lat od rzucenia palenia ryzyko udaru mózgu może zostać zmniejszone do takiego samego poziomu, jak w przypadku osoby niepalącej przez całe życie".

Szokująca kampania reklamowa

Nowa kampania Smokefree jest wspierana przez wspomnianą wcześniej reklamę telewizyjną - kliknij przycisk odtwarzania poniżej, aby obejrzeć jej wersję na YouTube - wraz z billboardami, plakatami, ulotkami i różnymi cyfrowymi zasobami marketingowymi.

Wyszukaj Smokefree Online

NHS ma nadzieję, że jeśli zobaczysz szkody, jakie palenie wyrządza Twojemu ciału, będziesz chciał rzucić palenie. Dlatego też stworzono bezpłatną aplikację Strona internetowa NHS Smokefree i inne zasoby pomagające rzucić palenie.

Ulotka NHS "Rzuć palenie" A5 przód

Ulotka NHS Quit Smoking A5 tył

NHS Quit Smoking plakat A4

12 KOMENTARZE

 1. Ludzie potrzebują czegoś więcej niż tylko taktyki straszenia, aby im pomóc. Gdyby rząd naprawdę chciał, aby ludzie rzucili palenie, zaoferowałby więcej pomocy w zakresie doradztwa dla palaczy, zamiast wydawać duże sumy pieniędzy na ekstrawaganckie kampanie reklamowe.

 2. Czy to nie dylemat? Rząd uzyskuje miliardowe wpływy z podatków od sprzedaży papierosów i tytoniu, ale nadal chce, aby ludzie rzucili palenie.
  IMHO - reklama nie będzie miała większego wpływu. Taktyka straszenia nie powstrzyma palaczy.
  Dopóki palą z dala ode mnie i mojej rodziny, nie obchodzi mnie to.

 3. Moim zdaniem nie sądzę, aby ta reklama była bardzo skuteczna, ponieważ szokowanie / straszenie ludzi, aby rzucili palenie, będzie miało tylko krótkotrwały efekt. Ludzie muszą chcieć rzucić palenie, ponieważ sami tego chcą, a nie dlatego, że ktoś inny tego od nich wymaga.

 4. Jeśli rząd naprawdę chce ograniczyć palenie, może zacząć zmuszać producentów do używania zwykłych opakowań, aby powstrzymać reklamę markowych opakowań i zmniejszyć "uliczną wiarygodność" niektórych marek wśród młodych ludzi.

 5. Moja córka, która ma 17 lat pali, dowiedzieliśmy się około 6 miesięcy temu. Chciałbym, żeby w szkołach było więcej pomocy i wskazówek dla młodych ludzi, naprawdę przeraża mnie to, że pali, ale w tym wieku mogę jej tylko doradzać i prowadzić 🙁.

 6. Problem z tą reklamą polega na tym, że po prostu nie jest wiarygodna - nikt nie uwierzy, że dokładnie to, co jest pokazane, stanie się przy każdym wdechu - spodziewają się, że zostało to wyolbrzymione

 7. Zgadzam się z Jenny S. Taktyka straszenia może odstraszyć niektórych palaczy, ale zakaz palenia w miejscach publicznych doprowadzi do uratowania wielu istnień ludzkich.

 8. To bardzo sprytna reklama, żałuję, że nie jadłem w tym czasie lol, ale mam nadzieję, że zadziała i uratuje kilka żyć 🙂 x

 9. Zamiast reklam wykorzystujących taktykę straszenia, dlaczego nie opublikować kilku dobrych wiadomości, np. odkąd zakazano palenia w miejscach publicznych, zachorowalność na raka spadła o x?

 10. Myślę, że tego typu reklamy przerażają małe dzieci i są zbyt makabryczne dla młodych widzów.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.