Na zdrowie: Najbardziej kultowe kampanie Guinnessa z okazji Dnia Świętego Patryka

Guinness

The tradycja delektowania się Guinnessem w Dniu Świętego Patryka sięga 1759 roku i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. W związku z tym, że co roku 17 marca miliony osób udają się do baru na zimny kufel, eksperci Solopress w dziedzinie druku i projektowania przeanalizowali 5 najlepszych kampanii marketingowych marki z okazji Dnia Paddy'ego.

 

Potęga budowania marki

Zaczynając od skromnych początków i szybko stając się niepodważalnie związanym z Dniem Świętego Patryka, Guinness jest obecnie uznawany za jedną z najbardziej udanych marek alkoholowych na całym świecie. Znana ze swojego kreatywnego podejścia marketingowego, firma uruchomiła serię atrakcyjnych kampanii na przestrzeni lat, z których każda tworzyła większą presję na zdobycie pierwszego kufla w Dniu Świętego Patryka.

Szczycący się Duży globalny zasięgGuinness, warzony w 49 krajach i dostępny w ponad 150, ugruntował swoją pozycję jako napój dla każdego, kto chce się zrelaksować. świętować Dzień Świętego Patryka. W rzeczywistości wytrawny irlandzki stout jest serwowany 819% częściej w Dzień Świętego Patryka niż w jakikolwiek inny dzień w roku, ze średnią 13 milionów litrów serwowanych na całym świecie. Ale co sprawiło, że ich strategie marketingowe były tak skuteczne na przestrzeni lat?

Według Marka Sandysa, który kieruje jednostką biznesową Beer, Baileys i Smirnoff w Diageo, marka niezachwianie koncentruje się na "moc, dobroć i komuniaPatryka," wykorzystując różnorodne techniki cyfrowe, od reklam telewizyjnych po kampanie w mediach społecznościowych, aby zaangażować się w sensowną narrację, która rezonuje z docelowymi odbiorcami. Często podnoszące na duchu i inspirujące w tonie, niektóre z najbardziej kultowych kampanii Guinnessa z okazji Dnia Świętego Patryka, w tym wiadomość z okazji Dnia Świętego Patryka w odpowiedzi na pandemię, pokazują, że ludzki aspekt marki które pomogą im przebić się przez szum na konkurencyjnym rynku.

 

5 najlepszych kampanii Guinnessa z okazji Dnia Świętego Patryka

1. #AToastTo - 2021

W odpowiednim czasie, pocieszająca kampania #AToastTo wdrożona w USA, celebrowała ciężką pracę wszystkich pracowników pierwszej linii i próbowała podnieść na duchu podczas pandemii. Kampania Obejmował on przejmującą reklamę telewizyjną, koncerty dud na żywo, limitowaną edycję towarów i aktywację w mediach społecznościowych zachęcającą odbiorców do skupienia się na pozytywnych aspektach i podzielenia się tym, za co wznoszą toast, używając hashtagu #AToastTo.

Ponadto reklama telewizyjna zawierała Projekt Guinness Brewers Bread, inicjatywy wspierającej wypiek chleba ze zboża pochodzącego z browaru Open Gate, który jest następnie przekazywany do Banku Żywności w Maryland. W ramach pomocy w walce z COVID-19 Guinness przekazał również 25 000 bochenków chleba, demonstrując swoje zaangażowanie w działania charytatywne.

2. #StacheForCharity - 2018

Wspólnym motywem strategicznych kampanii Guinnessa jest idea jednoczenia się jako społeczność i wzajemnego wspierania się w Dniu Świętego Patryka.

Inną serdeczną kampanią związaną z darowiznami charytatywnymi jest American #StacheForCharity kampania. Wielokanałowa strategia miała na celu zjednoczenie społeczności w zbieraniu funduszy na Guinness Gives Back Fund, który wspiera amerykańskie organizacje non-profit, takie jak prowadzony przez weteranów Team Rubicon. Guinness poprosił o treści generowane przez użytkowników w postaci zdjęć swoich zwolenników z wąsami z pianki Guinnessa przy użyciu hashtagu #StacheForCharity, z zachętą do przekazania przez markę $1 za każdy post.

Kampanie takie jak ta promują pozytywne wartości zespołu, jednocześnie dając klientom możliwość bycia częścią kampanii zbierania funduszy. Połączenie pozytywnych skojarzeń z marką i zaangażowania klientów tworzy czynnik dobrego samopoczucia, który przyczynił się do ciągłego sukcesu Guinnessa.

3. Guinness x Carhartt: The River - 2020

Po raz kolejny zwracamy uwagę na ważne wydarzenia kulturalne, które sprawiają, że społeczności czują się widoczne w 2020 roku. Współpraca Guinness x CarharttGuinness trafił w dziesiątkę ze swoją reklamą "The River".

Guinness i amerykańska firma odzieżowa Carhartt połączyły siły, aby oddać hołd hydraulikom z Chicago Journeymen Plumbers Local Union 130, którzy co roku barwią rzekę Chicago na zielono z okazji Dnia Świętego Patryka i robią to od 1962 roku. Dzięki mocnemu przekazowi opartemu na bogatym dziedzictwie tradycji Dnia Świętego Patryka, Guinness honoruje ciężko pracujących, odpornych mężczyzn i kobiety w społeczności i stara się inspirować optymizm w trudnych czasach.

4. Guinness x Nick Offerman - 2020

Decydując się na komediowe podejście w 2020 roku, Guinness US zatrudnił aktora Parcs and Recreation Nicka Offermana, który weźmie udział w Przejęcie Instagramaodliczając do długo oczekiwanego 17 marca. Offerman, który twierdzi, że St Paddy's Day jest jego ulubionym dniem w roku, miał dostarczyć zabawnego strumienia ciekawostek, parowania potraw i wskazówek, w tym "jak nalać kufel Guinnessa".
Dzięki dowcipnym treściom wideo, które zajęły centralne miejsce w tej kampanii, Guinness był w stanie pokazać bardziej żartobliwą stronę w 2020 roku, dostarczając swoim odbiorcom bezczelne fragmenty filmów, które stworzyły dalszy szum wokół corocznych obchodów St Paddy's.

5. Największa jak dotąd impreza z okazji Dnia Świętego Patryka - 2012

Zachęcając odbiorców do przyłączenia się do "Największej jak dotąd imprezy z okazji Dnia Świętego Patryka" poprzez rejestrację na stronie internetowej, Guinness uruchomił atrakcyjną promocję. Kampania na Facebooku w nadziei na pobicie rekordu Księgi Rekordów Guinnessa w największej liczbie uczestników imprezy. Strategia obejmowała interaktywną infografikę, która rejestrowała rejestrację każdego "uczestnika" w czasie rzeczywistym i porównywała 5 najlepszych krajów pod względem liczby uczestników. Kampania promowała również Dzień Świętego Patryka jako "Najbardziej przyjazny dzień w roku", oddając ciepłego irlandzkiego ducha. Guinness wysłał również ponad 17 000 sztuk markowych towarów z okazji Dnia Świętego Patryka dla fanów w ramach promocji, aby jeszcze bardziej uświetnić obchody.

Od 259 lat Guinness znajduje przełomowe sposoby na utrzymanie globalnej wartości marki i z powodzeniem dostosowuje się do stale zmieniającego się krajobrazu pandemii dzięki swoim emocjonalnym kampaniom marketingowym. Jako mistrzowie opowiadania historii, Guinness nie boi się przełamywać schematów i jest w stanie tworzyć bogate, fascynujące narracje, które celebrują irlandzkie dziedzictwo, ciężko pracujących ludzi i akt jednoczenia się dla wspólnego celu, czego dowodem jest ich potężna reklama #AToastTo. Wykorzystując unikalne cechy swojej marki, a jednocześnie realizując kampanie, które często mają charakter reaktywny, Guinness jest siłą, z którą należy się liczyć w świecie marketingu. Inne marki mogłyby się wiele nauczyć z ich unikalnego i kreatywnego podejścia.