Historie start-upów: Ancoats Guitars przygotowuje się do druku

W naszym pierwszym Blog "Historie start-upówprzedstawiliśmy Dave'a Robertsa i jego nową firmę, Ancoats Guitars. Nawiązaliśmy współpracę z Dave'em, aby móc śledzić jego wyzwania i przygody w pierwszym roku działalności oraz wspierać firmę najwyższej jakości drukiem.

W drugim miesiącu sprawy stają się coraz bardziej ekscytujące. Na horyzoncie pojawiają się spotkania z mediami, rozwój nowych produktów, nowa papeteria, rezerwacje na targi i nie tylko. Zanim jednak daliśmy się ponieść emocjom, Dave miał jeszcze trochę do zrobienia, aby ustalić tożsamość marki i styl domu dla Ancoats Guitars.

Dopracowanie logo

Ancoats Guitars to nowa firma, ale jak większość przedsiębiorców, Dave od samego początku miał dobry pomysł na to, jak może wyglądać jego logo i branding. Jak omówiono na samym końcu Nasz ostatni blogLogo Dave'a było mocne, ale wymagało drobnego, ale niezbędnego rozwoju, zanim mogło spełnić wszystkie wymagane od niego role.

Dzięki rozmowom z grafikiem Mattem Bruty z Solopress, Dave i Matt byli w stanie dopracować logo, a także dostosować je do szeregu niezbędnych zastosowań. 

Zastosowania te były tak różnorodne, jak branding strony internetowej firmy pod adresem ancoatsguitars.co.uk, reprezentowanie firmy jako awatarów w mediach społecznościowych i pojawianie się jako naklejki na samych gitarach. Oczywiście pojawiły się również na małych i dużych materiałach drukowanych.

Lepsza strona

Po zakończeniu prac nad iteracjami logo istniały solidne podstawy do zbudowania szerszej tożsamości marki, zaczynając od strony internetowej. Dave był w stanie wykorzystać pracę Matta i zastosować ją na każdej stronie internetowej. Rezultatem była elegancka, zmieniona strona o spójnym stylu.

Zdjęcia nagłówka na ancoatsguitars.co.uk

Podejmowanie decyzji i rozwój, które miały miejsce podczas przeprojektowywania stron internetowych, pomogły również skrystalizować poczucie Dave'a dotyczące tego, czego chce, a czego nie chce od wyglądu i stylu marki. Zagłębmy się więc w znaczenie projektowania dla tej firmy i wpływy, które pomogły określić jej dotychczasowy kierunek.

Definiowanie stylu

Znakomity design jest tak ważnym elementem wyróżniającym Ancoats Guitars, że istotne było, aby paleta kolorów, elementy graficzne i stylistyczne rozkwity, które trafiają do instrumentów, były również wplecione w branding firmy. W tym miesiącu skupiliśmy się na ustaleniu wizualnego podejścia do wszystkich projektów drukowanych, które są przed nami.

Duży wpływ na estetykę Ancoats Guitars ma europejski modernistyczny design. Prace wywodzące się z ruchów Art Deco i Bauhaus wpływają na wiele kolorów, linii i kształtów, które pojawiają się na samych gitarach. Sensowne było odniesienie się do tych stylów również w projekcie marki.

Prosto z bloków

Powtarzającym się motywem projektowym, na który zdecydowali się Dave i projektant Solopress Matt, był inspirowany Bauhausem układ czerwonych, żółtych i niebieskich półprzezroczystych bloków, które mogły służyć jako urządzenia do przechowywania elementów graficznych, zarówno online, jak i w druku. 

Bauhaus był szkołą artystyczną w niemieckim Weimarze, założoną w 1919 roku przez architekta Waltera Gropiusa. Wśród wykładowców znajdowały się takie osobistości jak rosyjski malarz Wassily Kandinsky i architekt Ludwig Mies van der Rohe. 

Szkoła połączyła sztukę, design i architekturę, aby rozwinąć styl kanciastego modernizmu charakteryzującego się czystymi liniami, prostymi kształtami i często jasnymi kolorami. Tak było do 1933 roku, kiedy to urodzony w Austrii były artysta z raczej inną wizją Niemiec przejął władzę w Berlinie i zmusił szkołę do zamknięcia na dobre.

Od modernistycznego do nowoczesnego

Geometryczne kształty i podstawowe kolory, które pojawiają się w marce Ancoats Guitars, mogły być inspirowane ruchem Bauhaus z ubiegłego wieku, ale mają również aktualny oddźwięk we współczesnej lokalizacji firmy.

Dave działa w kontenerze transportowym, z widokiem na monolityczne budynki młyna, z których słynie dzielnica Ancoats. Połączenie tych brutalnych form z żywymi kolorami kojarzonymi z miejską sceną muzyczną tworzy wygląd, który jest wyraźnie Mancunian.

Przywołując to silne połączenie dziedzictwa, lokalizacji, designu i oczywiście muzyki, Matt i Dave stworzyli wygląd i styl, który jest zarówno świeży, jak i świadomy swoich korzeni.

Marka rozszerza swoją działalność

To wszystko bardzo dobrze, ale czy można to wszystko umieścić na Wizytówka? W pewnym sensie uważamy, że można...

Dla każdego nowego przedsiębiorstwa, które chce być traktowane poważnie, elegancki zestaw papeterii to świetny sposób, aby wyglądać profesjonalnie i biznesowo.

Nie oznacza to jednak, że elementy te muszą być duszne i formalne, zwłaszcza w przypadku produktu, który jest tak ekscytujący jak gitary elektryczne. Kiedy chcesz wyrazić markę, która jest zabawna lub ostra, ale jednocześnie musisz wyrazić swoją powagę jako firma, należy zachować delikatną równowagę.

W każdym razie uwzględnij elementy projektu, które sprawiają, że Twoja marka jest tym, czym jest, ale nie próbuj wymyślać koła na nowo. W końcu ludzie biznesu mają pewne oczekiwania i wymagania dotyczące używanej papeterii.

W tej kolekcji elementów zaprojektowanych przez Dave'a i Matta, udało im się umieścić charakterystyczny branding Ancoats Guitars w centrum uwagi, jednocześnie tworząc funkcjonalny i profesjonalny zestaw. Artykuły papiernicze dla firm.

Ulotki, plakaty i nie tylko

Jeśli jednak chodzi o materiały promocyjne, Matt i Dave byli w stanie zwolnić hamulec i wymyślić odważniejsze projekty, które bardziej pasowały do tego rodzaju druku.

Projekty, do których doszli, zawierają nowo zaprojektowane logo i znak słowny, bloki kolorów Bauhaus, a także coś w użyciu kolorów i powtórzeń, które czują się bardzo dobrze na scenie muzycznej Manchesteru.

Wyłączone do drukowania

Jesteśmy więc bardzo dumni, że po tym początkowym okresie projektowania i przygotowań możemy wysłać nasze pierwsze elementy do druku. Bądź na bieżąco z naszą kolejną odsłoną "Start-up Stories", w której przyjrzymy się, jak, dlaczego i gdzie Dave będzie używał swoich drukowanych materiałów do promocji. Ancoats Guitars