Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja: Najlepsze miejsce w Wielkiej Brytanii dla kreatywnych pracowników

Pomimo dwóch lat trudnych okoliczności związanych z pandemią, wiele kreatywnych firm w Wielkiej Brytanii zdołało się dostosować i prosperować. Ponieważ sektor ten pozostaje pożądanym obszarem dla kreatywnych pracowników, zbadaliśmy najlepsze miejsca pracy w Wielkiej Brytanii w branży kreatywnej dla tych, którzy planują kolejny ekscytujący krok w karierze.

Dokąd zmierza branża kreatywna?

Chociaż brytyjska branża kreatywna stanęła w obliczu niezliczonych wyzwań w trakcie pandemii, eksperci pozostają optymistami co do przyszłości pracowników kreatywnych, przewidując, że sektor ten będzie wyjść z pandemii szybciej niż gospodarka Wielkiej Brytanii jako całość do 2025 roku. Ponadto oczekuje się, że do tego czasu branża wzrośnie o 26%, wniesie 132,1 miliarda do gospodarki w postaci wartości dodanej brutto i stworzy 300 000 nowych miejsc pracy, według Oxford Economics. Ostatnie ustalenia brytyjskiego parlamentu wskazują również, że teraz może być czas na przyszłość w sektorze kreatywnym, ponieważ liczba miejsc pracy wzrosła. wzrosła o 34,5% od 2011 roku.

Jakiego wynagrodzenia można oczekiwać na stanowisku kreatywnym?

Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii na stanowisku kreatywnym według poziomu doświadczenia

Senior £42,768
Pośredni £36,477
Junior £23,931

(Check-a-Salary)

Według GlassdoorŚrednia krajowa pensja na stanowisku kreatywnym w Wielkiej Brytanii wynosi 36 829 funtów, co wskazuje, że sektor ten pozostaje lukratywny, a zatem pracownicy w tej dziedzinie mogą liczyć na imponujące wynagrodzenie. Aktualne dane ujawniają, że średnia pensja dla pracowników kreatywnych z niższym poziomem doświadczenia wynosi 23 931 funtów i, co zrozumiałe, jest wyższa i wynosi 42 768 funtów dla osób z wyższym poziomem doświadczenia.

Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii według stanowiska w agencji kreatywnej

Stanowisko Średnie wynagrodzenie (agencja) Wynagrodzenie Min-Max (agencja)
Młodszy projektant £25k

 

£23-28k
Projektant średniej wagi £35k

 

£30-40k
Starszy projektant £55k

 

£45-55k
Młodszy zespół kreatywny £28k

 

£25-30k
Zespół kreatywny średniej wagi £35k

 

£35-45k
Starszy zespół kreatywny £55k

 

£50-65k
Dyrektor ds. projektowania/kierownik ds. projektowania £60k

 

£55-65k
Zastępca dyrektora kreatywnego £75k

 

£60-85k
Dyrektor kreatywny £90k

 

£80-100k
Dyrektor kreatywny £130k

 

£110-145k
Junior Copywriter £26k

 

£25-30k
Copywriter średniego szczebla £37k

 

£35-45k
Senior Copywriter £55k

 

£50-65k
Kierownik działu kopii £70k £65-80k

(Raport z badania wynagrodzeń głównych graczy w 2021 r.)

Dane dotyczące wynagrodzeń z Raport z badania wynagrodzeń głównych graczy w 2021 r. Wynika z nich, że nawet młodsze stanowiska w agencjach, takie jak Junior Designer i Junior Copywriter, zarabiają średnio ponad 24 tys. funtów rocznie. Zgodnie z oczekiwaniami, najlepiej zarabiającym stanowiskiem w agencji kreatywnej jest Executive Creative Director, ze średnim wynagrodzeniem w Wielkiej Brytanii na poziomie 130 tys. funtów, a następnie odpowiednio Creative Director (90 tys. funtów) i Associate Creative Director (75 tys. funtów).

Dodatkowe wysoko płatne stanowiska w branży kreatywnej według średniego wynagrodzenia obejmują dyrektora ds. projektowania / kierownika ds. projektowania i kierownika ds. kopiowania z pensjami odpowiednio 60 i 70 tys. funtów.

Średnie wynagrodzenie w Wielkiej Brytanii w podziale na role kreatywne w firmie

Rola zawodowa Średnie wynagrodzenie (agencja) Wynagrodzenie Min-Max (agencja)
Młodszy projektant £25k £23-25k
Projektant średniej wagi £32k £28-35k
Starszy projektant £45k £40-50k
Dyrektor ds. projektowania £55k £50-60k
Dyrektor kreatywny £80k £70-85k

(Raport z badania wynagrodzeń MajorPlayers 2021)

Co ciekawe, jeśli chodzi o wewnętrzne role kreatywne, liczby są znacznie inne. Na przykład dyrektorzy kreatywni zarabiają średnio 80 tys. funtów w porównaniu do 90 tys. funtów w agencjach, a starsi projektanci zarabiają o 10 tys. funtów mniej w organizacjach wewnętrznych, otrzymując średnie wynagrodzenie w wysokości 45 tys. funtów, co pokazuje większy potencjał zarobkowy związany z wyborem roli w agencji.

Ujawniono najlepiej płatne obszary w Wielkiej Brytanii

8 najlepiej opłacanych miast dla kreatywnych pracowników w Wielkiej Brytanii

Lokalizacja Wynagrodzenie
1. Londyn £43,472
2. Manchester £37,499
3. Edynburg £35,889
4. Glasgow £33,912
5. Liverpool £33,903
6. Birmingham £33,197
7. Newcastle upon Tyne £32,732

(Check-a-Salary, Wybór detaliczny)

Po przeanalizowaniu aktualnych danych dotyczących wynagrodzeń, Solopress sporządził ranking 7 najlepiej płatnych miast, jeśli chodzi o pracę w branży kreatywnej w Wielkiej Brytanii.

Nie jest zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu znalazł się Londyn ze średnią pensją 43 472 GBP, a na drugim miejscu uplasował się Northern Powerhouse Manchester z konkurencyjną pensją 37 499 GBP rocznie. Mimo że Newcastle upon Tyne znajduje się w dolnej części listy, oferując średnio 32 732 GBP rocznie, to jednak oferuje Branża warta ponad 2 miliardy funtów zatrudniająca ponad 40 000 osób w 3 000 kreatywnych i cyfrowych firmach - zdecydowanie jedna z tych, które warto obserwować pod względem otwarć w sektorze kreatywnym.

  1. Londyn

Zanurzony w pięknie architektury, światowej sławy scenie artystycznej i muzycznej, niezliczonych nowych i innowacyjnych firmach, kreatywnych inicjatywach szkoleniowych i możliwościach zatrudnienia, Londyn z pewnością zasługuje na swoją reputację wiodącej stolicy kreatywności.

Miejski przemysł artystyczny wygenerował 58 miliardów funtów dla gospodarki krajowej w 2019 r., co dodatkowo pokazuje siłę londyńskiego sektora kreatywnego. Przed pandemią sektor kreatywny wspierał jedno na sześć miejsc pracy w mieście i pozostaje obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w Londynie.

Soho to jedno z londyńskich centrów kreatywności.

Co więcej, burmistrz Londynu, Sadiq Khan, ogłosił niedawno, że rząd będzie rozmieszczał 1,3 mln funtów nowych inwestycji w programach wspierających kreatywne miejsca pracy i szkolenia za pośrednictwem Kreatywnych Stref Przedsiębiorczości (CEZ) w Croydon, Lambeth i Lewisham.

  1. Manchester

Szczyci się kwitnącą społecznością kreatywną z Media City i 9 000 kreatywnych i technologicznych firm, generując WDB w wysokości 3,8 mld GBP rocznieManchester wyrobił sobie markę jednego z najbardziej ekscytujących zakątków Wielkiej Brytanii dla kreatywnych osób, które chcą rozpocząć swój kolejny rozdział.

Miasto kwitnie dzięki innowacyjnym start-upom i małym agencjom, generując napływ zupełnie nowych kreatywnych ról, a także jest domem dla niektórych z największych nazwisk w biznesie, od Missguided po Google i BBC.

Dane sprzed pandemii ujawnił, że sektor kreatywny w Manchesterze, obejmujący obszary od publikacji po film, telewizję, projektowanie i inne, rozwijał się szybciej niż jakikolwiek inny region w Wielkiej Brytanii poza Londynem. Jednak nawet po negatywnym wpływie pandemii i życiu z ograniczeniami, MediaCityUK w Salford zostało zidentyfikowane jako mające potencjał do przyspieszyć ożywienie w regionie BBC planuje zwiększyć liczbę pracowników do ponad 3 500.

  1. Edynburg

Branża kreatywna w Edynburgu od wielu lat jest siłą, z którą należy się liczyć. W 2019 r. zatrudnienie w Rozwijający się sektor przemysłów kreatywnych było najwyższe w Glasgow City (22 140) i City of Edinburgh (19 075), które odpowiadały odpowiednio za 24,6% i 21,2% zatrudnienia w tym sektorze.

Z ekscytującymi programami kreatywnymi zaprojektowanymi w celu pielęgnowania przyszłych talentów kreatywnych i łączenia światowej klasy sektorów kreatywnych i technologicznych miasta, takich jak Kreatywna informatykaEdynburg oferuje idealną lokalizację dla osób pracujących w sektorze kreatywnym. Zapewniając niezliczone możliwości kariery w sztuce, kulturze, mediach i projektowaniu, miasto jest hotspotem dla kreatywnych pracowników, oferując średnie wynagrodzenie w wysokości 35 889 GBP.

  1. Glasgow

Glasgow to kolejne szkockie miasto, które oferuje świat pełen wrażeń dla osób pragnących osiągnąć sukces w kreatywnej karierze, wypełniony po brzegi kreatywnymi i innowacyjnymi umysłami. Przed pandemią miasto zostało nawet uznane za najlepsze w Szkocji. kulturalne i kreatywne centrum Wielkiej Brytanii w raporcie Komisji Europejskiej ze względu na udział miasta w kulturze i tolerancję.

Ashton Lane w popularnej dzielnicy West End w Glasgow.

Rynek pracy w Glasgow wciąż kwitnie pod względem kreatywnych ról, a miasto jest domem dla 149 agencji kreatywnych dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją karierę.

  1. Liverpool

Liverpool, ojczyzna zespołu The Beatles, jest bez wątpienia jednym z najważniejszych miast kulturalnych Wielkiej Brytanii, pełnym życia, ciepła i kreatywności. The Gospodarka Liverpoolu jest również jednym z największych w Wielkiej Brytanii.

Liverpool odgrywa kluczową rolę w rozwoju branży kreatywnej i cyfrowej w Wielkiej Brytanii, a miasto jest domem dla drugiego najszybciej rozwijającego się klastra cyfrowego w kraju. Miasto naturalnie oferuje kreatywnym wiele możliwości znalezienia wymarzonej pracy, z Rzeczywiście obecnie pokazuje 509 ofert pracy przypisanych do tego sektora. Dodatkowo, Liverpool City Region zatrudnia około 19 000 osób w 3 500 firmach, z których wiele ma siedzibę w Baltic Triangle, kreatywnym centrum miasta z wieloma start-upami i studiami.

  1. Birmingham

Greater Birmingham jest kolejnym silnym pretendentem do najlepszego miasta w Wielkiej Brytanii do pracy jako kreatywny. Miasto szczyci się rozległa, rozwijająca się gospodarka kreatywnaktóry zatrudnia prawie 50 000 osób i generuje 4,1 miliarda funtów wartości dodanej brutto rocznie, co stanowi prawie 9% całkowitej wartości dodanej brutto wynoszącej 46,8 miliarda funtów. Dom dla ogromnej sektor reklamy, marketingu i projektowania To miasto, które obejmuje projektowanie stron internetowych, produktów, mody, PR i analizę danych, jest jednym z tych, które warto obserwować, jeśli szukasz długoterminowej kariery w kreatywnej przestrzeni.

  1. Newcastle Upon Tyne

Newcastle upon Tyne to tętniące życiem północno-wschodnie miasto, które oferuje wiele możliwości dla osób pracujących w branży kreatywnej. Według najnowszych danych, miasto to jest również jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii. najszybciej rozwijające się sektory technologiczneoferując ponad 1300 ofert pracy.

Oprócz 7. miejsca w rankingu w Wielkiej Brytaniith Newcastle upon Tyne jest najlepiej płatnym miastem dla kreatywnych ról, słynie z tego, że jest hotspotem dla agencji cyfrowych, co jest ekscytującą wiadomością dla każdego, kto szuka pracy w tworzeniu stron internetowych, marketingu cyfrowym lub projektowaniu!


Znajdź się na mapie

Chociaż można było przewidzieć, że Londyn zajmie pierwsze miejsce jako najlepsze miejsce do pracy w Wielkiej Brytanii w branży kreatywnej w oparciu o wynagrodzenie, jasne jest, że inne miasta, takie jak Manchester i Edynburg, szybko nadrabiają zaległości, a wiele brytyjskich miast ma wiele do zaoferowania osobom pracującym w branży kreatywnej pod względem kultury miejskiej i możliwości rozwoju. Zachęcające jest to, że branże kreatywne przezwyciężyły i dostosowały się do wyzwań związanych z pandemią - niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się pracować jako kreatywny, jest to ekscytujący czas dla branży pełnej możliwości.