Czy rozumiesz te znaczenia emoji?

kolekcja emotikonów

Są one natychmiast rozpoznawalne i stały się integralną częścią wiadomości tekstowych i wiadomości w mediach społecznościowych; ale czy błędnie interpretujesz te znaczenia emoji?

Emoji były ostatnio przedmiotem dyskusji w sieci, od weryfikacji tego, co ich twórcy faktycznie chcieli, aby oznaczały, po wzywanie do bardziej zróżnicowanych rasowo przedstawień wspólnych emotikonów twarzy. Oto kilka z nich, które są często źle rozumiane, wraz z wyjaśnieniem ich pierwotnego znaczenia.

Grimace

Chociaż ten emoji jest często używany jako duża uśmiechnięta buźka, miał być wyrazem grymasu. Odcienie niepokoju mogą być również interpretowane wraz z nim.

Znaczenie emoji wykrzywiona w grymasie twarz

Gwizdek

Ten maluch z zaciśniętymi ustami jest często uważany za buziaka. W rzeczywistości jest to osoba gwiżdżąca w mniej niż niewinny sposób. Na przykład może towarzyszyć tekstowi: "Nie, nie mam pojęcia, co się stało z twoim Kit Katem / ostatnim kawałkiem pizzy".

gwizdanie całowanie znaczenie emotikonów

Nadmierny wysiłek

Często uważa się, że reprezentuje "parujące szaleństwo", źródła podają, że to emoji oznacza "triumf". Używaj go, gdy ciężko pracujesz nad osiągnięciem, na przykład wydłużając czas na siłowni lub ucząc się, aby zdać ważny egzamin.

Znaczenie emoji triumf

Modlące się dłonie

W kulturze zachodniej te płasko ułożone dłonie są zwykle postrzegane jako symbol modlitwy. Inni interpretują je jako przybicie piątki. Twórcy emoji stwierdzili jednak, że symbolizują one szacunek w ich rodzimej Japonii, co czyni je odpowiednim dodatkiem do powiedzenia "proszę" lub "dziękuję".

Znaczenie emoji modlące się ręce

Wir

To nie tylko element dekoracyjny, który sprawia, że wiadomości wyglądają nieco "bardziej fantazyjnie". Zgrupowany z innymi emoji związanymi z pogodą, ten wir w rzeczywistości reprezentuje cyklon.

Znaczenie emoji wirujący cyklon

Króliczki

Jest używany do reprezentowania wszystkiego, od "czasu imprezy" po "zajęcia aerobiku", gdy wiadomość ma poczucie radości. Ale ta para dziewcząt z tajemniczymi króliczymi uszami ma symbolizować "showgirls" w każdej sytuacji, w której kobiecie płaci się za śpiew, taniec i rozrywkę.

Znaczenie emoji bunny girls

Niezidentyfikowana żywność

Wygląda tajemniczo - czy to mięso? Ten kawałek jedzenia jest w rzeczywistości emoji przedstawiającym super zdrowego pieczonego słodkiego ziemniaka. Być może nietypowe w kulturze zachodniej, ale powszechne w Japonii.

Znaczenie emoji słodki ziemniak

Sundae

Ponownie, błędna interpretacja kulturowa oznacza, że postrzegamy to jako lody. Jest to jednak podobny przysmak; jest to ogolony lód i syrop znany w Japonii jako kakigori.

Znaczenie emoji ogolony lód

Niezależnie od tego, jakie jest prawdziwe znaczenie emoji, naprawdę ważne jest, abyś był w stanie zrozumieć intencję, która za nimi stoi. Jeśli rozumiesz, że gdy twoja przyjaciółka wysyła ci emotikon "triumfu", to tak naprawdę ma na myśli, że jest wściekła, to wystarczy! Które emotikony lubisz najbardziej, a których nigdy nie zrozumiałeś?