Historie start-upów: Ancoats Guitars bierze udział w The Guitar Show

Blog Ancoats Guitars Birmingham

Targi Guitar Show w Birmingham były drugim wydarzeniem branżowym, na którym lutnik Dave Roberts miał okazję się zaprezentować Ancoats Guitars. Tym razem Dave był uzbrojony w drugą rundę materiałów drukowanych i towarów, które miały pomóc w rozwoju jego marki. Śledziliśmy losy firmy Ancoats Guitars w naszym serwisie Seria blogów Start-up Stories, więc chcieliśmy zobaczyć, jak poszło na drugim pokazie gitarowym. Spotkaliśmy się z Dave'em, aby dowiedzieć się, czy udało mu się wcielić w życie którykolwiek z sekretów targów, których nauczył się za pierwszym razem.

Przygotowanie do druku

Jedną z rzeczy, która różniła się tym razem, był rozszerzony zakres drukowanych materiałów, które Dave miał do dyspozycji. Podczas swojej wizyty na North East Guitar Show, którą opisaliśmy w naszym poprzednim artykule Wpis na blogu Start Up StoriesDave już wcześniej współpracował z Solopress przy produkcji Banery rolowane oraz Obrus z nadrukiem aby wzmocnić swoje stanowisko, oprócz Ulotki, Wizytówka oraz Odcinki kompensacyjne. 

Od ostatniego wydarzenia ponownie ciężko pracowaliśmy nad tworzeniem nowych elementów. Podczas North East Guitar Show Dave improwizował etykiety produktów z wyprodukowanych przez nas Comp Slips. Aby uzyskać bardziej dopracowane rozwiązanie, byliśmy w stanie zaprojektować i wydrukować markowe etykiety. Swing Tags do zawieszenia na samych instrumentach. 

Gadżety na targi

Jako gadżety reklamowe wyprodukowaliśmy Plakaty A3 ze stylizowaną reprezentacją logo Ancoats Guitars w nowoczesnym wzorze blokowym. Plakaty zawierały również Kod QR aby każdy, kto je ogląda, mógł zeskanować kod i przejść bezpośrednio do strony internetowej. 

Zdecydowaliśmy się również na nowy produkt firmy Solopress: Naklejki o niestandardowym kształcie. Ta nowa, ekscytująca opcja wykorzystuje naszą najnowocześniejszą maszynę Motioncutter 23, o której można dowiedzieć się więcej z naszego bloga opisującego nasze produkty. możliwości cięcia laserowego. Arkusze naklejek, które wyprodukowaliśmy dla Ancoats Guitars, zawierały różne wycięte iteracje znaku słownego i logo, a także satysfakcjonująco szorstki obraz warsztatu kontenerowego Dave'a, z dumnym napisem "Made in Manchester". 

Graj autentycznie

Byliśmy w stanie wykorzystać inną specjalistyczną technikę uszlachetniania druku, gdy przygotowywaliśmy dla Dave'a certyfikaty autentyczności dołączane do każdego zakupu gitary Ancoats. Zastosowanie złotej folii na tych certyfikatach nadaje im charakter premium i zwiększa wrażenia z rozpakowywania dla klientów otrzymujących swój niestandardowy instrument. Technika ta służy również bardziej praktycznemu celowi, ponieważ foliowanie sprawia, że certyfikat jest trudniejszy do podrobienia.

dav

Jeśli nasadka pasuje

Oprócz elementów papierowych i wielkoformatowych, współpracowaliśmy również przy produkcji koszulek z nadrukiem i czapek z haftem. Koszulki mają podobny wzór do plakatów A3, a 6-panelowe czapki z daszkiem są w klasycznej czerni z białym haftem Ancoats Guitars. Oprócz zapewnienia markowego uniformu dla samego Dave'a, który obsługiwał stoisko, służą one również jako idealne nagrody w konkursach w mediach społecznościowych. 

Znów w drodze

Po przygotowaniu nowych nadruków i towarów nadszedł czas, aby Dave spakował się i udał się drogą M6 do New Bingley Hall w Birmingham. 

The Guitar Show to największe w Wielkiej Brytanii wydarzenie poświęcone gitarom, gitarzystom i sprzętowi. Jej organizatorem jest firma eventowa Torn and Frayed Ltd, której nazwa pochodzi od piosenki Rolling Stones o tym samym tytule. Po upadku poprzedniej imprezy branżowej o nazwie Music Live, niektórzy z organizatorów dostrzegli możliwość stworzenia wydarzenia poświęconego w całości gitarom i tak narodził się The Guitar Show. 

Wielkie nazwiska

Tegoroczne targi gościły wielu różnych wystawców. Obecne były światowe marki Ibanez, Danelectro i Dunlop, a także pięciu absolutnych tytanów brytyjskiej amplifikacji: Marshall, Laney, Orange, Ashdown i Blackstar. Innowacyjne marki technologiczne, takie jak Focusrite/Novation, Zoom i Eventide, prezentowały swoje najnowsze gadżety, a producenci części premium, tacy jak Lollar i Bare Knuckle, oferowali możliwości ulepszenia swojego instrumentu. 

Wyprodukowano w Wielkiej Brytanii

Ancoats Guitars było w dobrym towarzystwie, surzaokrąglone przez brytyjskich producentów specjalizujących się w wysokiej klasy, ręcznie budowanych gitarach elektrycznych. Inne małe brytyjskie marki lutnicze, w tym Stonewolf, Reiver i Maybury, miały swoje stoiska, podobnie jak uznane nazwiska w brytyjskim budownictwie gitar elektrycznych, takie jak Gordon Smith i Patrick James Eggle. 

Pod wpływem

Oprócz producentów instrumentów i akcesoriów, pojawili się wystawcy ze świata handlu detalicznego, mediów, wydawnictw i edukacji muzycznej. Coraz większe znaczenie na tego typu wydarzeniach ma jednak obecność internetowych influencerów. Choć niekoniecznie mieli oni własne stoiska, to jednak dali odczuć swoją obecność na targach. Wiele znanych nazwisk, takich jak Chris Buck, Dave Simpson, Dan i Mick z That Pedal Show oraz Danish Pete z Andertons TV, robiło obchód, spotykając się i pozdrawiając fanów, jednocześnie sprawdzając, co nowego na scenie sprzętu gitarowego. 

Podkręć, ustaw, wywieś flagę

Po bardzo wczesnym starcie, Dave dotarł na miejsce w odpowiednim czasie, aby się rozstawić i przygotować na nadchodzący dzień. Jednak początkowe wrażenia z lokalizacji stoiska sprawiły, że Dave był nieco zaskoczony: 

"Kiedy zlokalizowałem nasze stoisko, byłem nieco rozczarowany, że było nieco schowane w rogu. Następnym razem, gdy będę wystawiać się na targach, na pewno zwrócę szczególną uwagę na mapę terenu i upewnię się, że zarezerwuję stoisko, które nie jest zbyt daleko od utartych szlaków!"   

Pomoc przyszła w postaci Flaga z nadrukiem którą dostarczyliśmy wcześniej. Dave zabrał flagę na North East Guitar Show, ale okazała się ona zbyt duża, by wykorzystać ją w tym mniejszym miejscu. Jednak tutaj, w New Bingley Hall, flaga nie tylko wyglądała dobrze, ale także pomogła zasygnalizować obecność stoiska Ancoats Guitars odwiedzającym, którzy niekoniecznie zauważyliby ją w inny sposób. 

Wyróżnianie się z tłumu

Łączny efekt wszystkich materiałów marki Ancoats Guitars miał stworzyć wrażenie firmy, która liczy się w biznesie. Dave odczuł korzyści płynące z jego pro-standardowych materiałów marketingowych zarówno pod względem przyciągania odwiedzających do stoiska, jak i podnoszenia ich postrzegania firmy: 

"Wiele osób było zaskoczonych, że działam dopiero od stosunkowo krótkiego czasu, ponieważ cały branding wyglądał tak profesjonalnie. Naklejki przyjęły się szczególnie dobrze. Pociąłem niektóre arkusze i porozrzucałem je, ale wiele osób było zadowolonych, że dostało cały arkusz". 

Latające kolory

Dave miał silne pomysły na branding Ancoats Guitars na długo przed rozpoczęciem współpracy z Solopress i wewnętrznym projektantem Mattem Bruty. Jego wizja marki, która przeciwstawia się pewnym normom przestrzeganym w świecie gitar, wydaje się przynosić dywidendy: 

"Miałem najbardziej kolorowe stoisko. Wygląda na to, że obecnie panuje trend na 50 odcieni brązu w gitarach!". 

W zatłoczonym środowisku targów opłaca się wyróżniać, a odważna i charakterystyczna tożsamość marki Ancoats Guitars właśnie to robi. 

Obiecujące kontakty

Nawiązywanie cennych kontaktów branżowych jest ważną częścią doświadczenia targowego. Scena na żywo podczas tego wydarzenia była sponsorowana przez Reverb.com, znaną i cenioną witrynę handlu sprzętem. Chociaż Reverb zbudował swoją reputację na sprzedaży konsumenckiej, czymś w rodzaju eBay dla muzyków, obecnie jest uznanym sprzedawcą detalicznym zupełnie nowego sprzętu muzycznego. Specjaliści ds. zamówień z Reverb żywo zainteresowali się stoiskiem Ancoats Guitars, a Dave prowadzi obecnie rozmowy na temat sprzedaży swoich instrumentów za pośrednictwem strony. 

"Skończyło się też na tym, że poszedłem na drinka z Mattem z Fidelity, Joe z guitar nerds i menedżerem ds. relacji z marką z reverb. Trochę to surrealistyczne, ale podobało mi się i udało mi się zdobyć wiele przydatnych informacji. Reverb spróbuje pomóc mi w międzynarodowej dystrybucji". 

Dave x Dave

Podczas programu Dave Roberts nawiązał również kontakt z popularnym youtuberem Dave'em Simpsonem. Dave S zyskał sławę dzięki swojemu przystępnemu podejściu do omawiania sprzętu gitarowego. Obecnie regularnie występuje również gościnnie na kanale Andertons TV, transmitując do 770 tysięcy subskrybentów. W dziedzinie, która może wydawać się dość elitarna, Simpson nigdy nie boi się bronić niedrogich produktów i zawsze jest niezwykle sympatycznym człowiekiem.

Dwaj Davowie świetnie się dogadywali i wymienili się danymi kontaktowymi. Mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy Dave'a Simpsona vlogującego z Ancoats Guitar. Takie spotkanie pokazuje, że trzeba w tym uczestniczyć, aby wygrać i pokazuje, że wyjście na imprezy branżowe i promowanie siebie może przynieść nieoczekiwane i cenne rezultaty. 

Najważniejsze informacje

Szerzenie świadomości marki, nawiązywanie kontaktów branżowych i nawiązywanie kontaktów z influencerami, sprzedawcami detalicznymi i klientami to bardzo cenne cele dla każdej firmy uczestniczącej w targach.  

Ale co ze sprzedażą? Dave niekoniecznie nastawiał się na sprzedaż swoich instrumentów na miejscu, ale były dobre wieści na tym froncie... 

"Decydowanie o wszystkich specyfikacjach i zlecanie wykonania instrumentu na zamówienie jest dużym zobowiązaniem, więc pozostałem realistą, jeśli chodzi o perspektywę przyjmowania jakichkolwiek zamówień na samym pokazie. Byłem jednak podekscytowany sprzedażą na moim stoisku. Nie tylko to, ale jeden z odwiedzających, z którym rozmawiałem, skontaktował się ze mną, aby złożyć zamówienie niecały tydzień później!"  

Jesteśmy naprawdę podekscytowani sposobem, w jaki Ancoats Guitars nadal się rozwija i ugruntowuje swoją pozycję w branży po tak krótkim czasie działalności. Te występy na targach, wraz z drukowanymi towarami i materiałami ekspozycyjnymi, nad którymi wspólnie pracowaliśmy, wydają się ustawiać Ancoats Guitars na udanej ścieżce!