Historie start-upów: Ancoats Guitars na North East Guitar Show

Blog pokazowy Ancoats Guitars NE

Kiedy ostatnio odwiedziliśmy Ancoats Guitars na naszym blogu Start-Up Stories, przygotowania do North East Guitar Show były w toku. Po zakończeniu targów spotkaliśmy się z Dave'em Robertsem, aby dowiedzieć się, jak mu poszło na pierwszym w historii wydarzeniu handlowym Ancoats Guitars. 

Ancoats Guitars to producent ręcznie budowanych, wysokiej klasy gitar elektrycznych z siedzibą w Manchesterze. Solopress śledził ich postępy w 2022 roku i informował o roli, jaką druk odgrywa w tworzeniu tej nowej marki. Teraz, gdy główny człowiek Ancoats Guitars, Dave Roberts, powrócił z North East Guitar ShowChcieliśmy dowiedzieć się, jak radzi sobie z nowymi drukowanymi materiałami ekspozycyjnymi od Solopress. 

Wyróżniający się stojak 

Po przybyciu na targi Dave rozstawił swoje stoisko, wykorzystując wszystkie elementy, które wspólnie stworzyliśmy i omówiliśmy w naszym programie. poprzedni blog Ancoats Guitars. Dla Dave'a od razu było jasne, że jego materiały przewyższają wielu innych wystawców. 

"Mogłem powiedzieć, że otrzymywałem wiele podziwiających spojrzeń od innych wystawców. Roller Banner stworzył idealne tło dla gitar, a ja byłem jedynym wystawcą z zadrukowanym obrusem". 

Wszyscy wystawcy mieli stoły kozłowe, więc jest to znaczny obszar niewykorzystanej przestrzeni, który można wykorzystać do promowania marki. Są one również przydatne do ukrycia samych stołów, ponieważ nie ma gwarancji, że będą one w stanie nadającym się do prezentacji. 

Najlepsza rada: Zdobądź profesjonalnie wykonane materiały ekspozycyjne, aby natychmiast zyskać na wiarygodności. Banery rolowane są pod tym względem szczególnie opłacalne. 

Wyświetlacz gitar Ancoats

Wszystko o bazie 

Kiedy Dave poszedł zainstalować swoje drukowane flagi, od razu przeszkodził mu brak źródła wody, w którym mógłby napełnić podstawy flag. 

Gdy są puste, podstawy te są wystarczająco lekkie do transportu, a po umieszczeniu na miejscu można użyć wody lub piasku do ich wypełnienia, zapewniając wagę i stabilność. Dobrym pomysłem jest jednak planowanie z wyprzedzeniem i upewnienie się, że w miejscu docelowym znajduje się odpowiednie źródło wody. Podstawy te są nieporęczne, więc napełnianie ich w zlewie nie wchodzi w grę.  

Najważniejsza wskazówka: Jeśli używasz flag z nadrukiem na bazie wody, pamiętaj o zabraniu ze sobą węża lub naczynia do nalewania, aby umożliwić ich napełnienie. 

Flagi Ancoats Guitars

Wszystko na swoim miejscu 

W rzeczywistości Dave był szczęśliwy, że zachował swoje flagi na bok, by użyć ich innego dnia. W kontekście tego miejsca czuł, że byłyby one przesadą: 

"Flagi wydawały się po prostu zbyt duże. Nawet z "małymi" 2,9-metrowymi masztami, te flagi są wielkim wydarzeniem w pomieszczeniach. Żaden z pozostałych wystawców nie miał niczego zbliżonego do tego rozmiaru, więc wyróżnialiby się jak bolesny kciuk!" 

Czasami chcesz rzucać się w oczy i wyróżniać się z tłumu, ale przy tej okazji Dave podjął właściwą decyzję, aby nie przyćmić swoich sąsiadów. W praktyce stoisko Ancoats Guitar wyróżniało się ze wszystkich właściwych powodów. 

Najlepsza rada: Jeśli chodzi o elementy ekspozycyjne, lepiej jest przynieść za dużo niż za mało - ale bądź przygotowany na ograniczenie swojego podejścia, jeśli niektóre elementy ekspozycyjne nie są odpowiednie dla danej przestrzeni.  

Wczesne drzwi 

Gdy tylko drzwi otworzyły się dla publiczności, Dave zauważył, że wszyscy kierują się w stronę znanych marek. Odwiedzający naturalnie ciągnęli w stronę uznanych, dobrze im znanych producentów. Jednak w miarę upływu dnia odwiedzający zdawali się wchodzić w bardziej ryzykowną fazę, szukając obszarów, których jeszcze nie odkryli.  

"Kiedy wszyscy rzucili się do środka, od razu podeszli do Fenderów, Gibsonów i Martinów. Byłem trochę zniechęcony, myśląc, że tłum przyszedł tylko po to, by zobaczyć te marki. Jednak w miarę upływu dnia, my, mniej znane marki, zaczęliśmy przyciągać znacznie więcej uwagi". 

Gdy ludzie zaczęli przeglądać stoiska obsługiwane przez mniej znane marki, w oczy rzuciły się przemyślenia i wysiłek włożony w identyfikację marki i projekt elementów ekspozycyjnych. To, w połączeniu z trzema oszałamiającymi, ręcznie budowanymi gitarami na wystawie, przyciągnęło znacznie więcej osób do stoiska Ancoats Guitars. 

Najlepsza rada: Obserwuj i ucz się na podstawie wzorców zachowań i kieruj swoje zasoby na złote godziny, kiedy jest na ciebie zapotrzebowanie. 

North East Guitar Show

Czy siedzisz wygodnie?

Jednym z elementów układu stoiska, o którym Dave nie pomyślał, było to, gdzie umieścić dostarczone mu krzesła. Podczas gdy on i inni ustawiali swoje stoiska, Dave zauważył, że inni wystawcy przyjmowali różne podejścia: 

"Wydawało się, że niektórzy wystawcy chcą pozostać za swoimi stołami, jak handlarz na targu za straganem, podczas gdy niektórzy decydowali się pozostać przed swoim stołem. Zdecydowałem, że chciałbym pozostać z przodu, aby bardziej bezpośrednio wchodzić w interakcje z odwiedzającymi". 

Chociaż wygodniej byłoby usiąść za stołem, uważamy, że Dave przyjął właściwe podejście, aby uniknąć stawiania bariery między sobą a odwiedzającymi. Jest to nie tylko bardziej przyjazne i angażujące podejście, ale ma również praktyczny sens, jeśli chodzi o obsługę i demonstrację złożonego produktu, takiego jak gitara.  

Najlepsza rada: zastanów się, co oznacza układ stoiska dla sposobu interakcji z odwiedzającymi. 

Improwizacja na gitarze 

Po rozstawieniu stoiska Dave mógł je przejrzeć i ocenić jego wygląd. Ogólnie rzecz biorąc, elementy wyglądały oszałamiająco i wykonały świetną robotę, sygnalizując markę. Było jednak jedno możliwe przeoczenie, którego można było uniknąć: 

"Kiedy spojrzałem na stoisko, zdałem sobie sprawę, że nie ma żadnego oznakowania, które pozwoliłoby klientom poznać nazwy różnych modeli. Na szczęście miałem swoje markowe karteczki z komplementami, więc napisałem na nich nazwy modeli i przewlekłem je przez struny gitary". 

Stoisko Guitar Show

Ostatecznie było to eleganckie rozwiązanie, ale będziemy współpracować z Dave'em, aby opracować mniej improwizowane rozwiązanie na jego następne wydarzenie: być może Karty Strut lub Ulotki A5. 

Wskazówka: Podczas planowania stoiska cofnij się o krok i udawaj, że jest to Twoje pierwsze doświadczenie z produktem lub usługą. Co to jest? Co to robi? Dlaczego go potrzebuję? Upewnij się, że Twoje materiały ekspozycyjne odpowiadają na te kluczowe pytania. 

Początek transakcji 

Jako producent instrumentów na zamówienie, firma Ancoats Guitars nie spodziewała się, że tego dnia uda jej się zamknąć jakąkolwiek sprzedaż. W końcu ręcznie budowany instrument zawsze będzie bardziej przemyślanym zakupem niż zakupem pod wpływem impulsu. 

Dave stwierdził jednak, że przez to brakowało mu nieco kąta, jeśli chodzi o angażowanie odwiedzających. 

"Nie czułem się dobrze, dając ludziom "twardą sprzedaż", ale jednocześnie chciałem zasiać ziarno, aby odwiedzający opuszczający moje stoisko poczuli, że Ancoats Guitar może być dla nich opcją w przyszłości". 

Niezależnie od branży, sfinalizowanie transakcji podczas wydarzenia jest mało prawdopodobne, ale może być możliwe zidentyfikowanie potencjalnych klientów i rozpoczęcie ich podróży w kierunku potencjalnego zakupu. 

Istnieją różne sposoby osiągnięcia tego celu, więc dobrym pomysłem jest zdefiniowanie tego, co chcesz osiągnąć. Niektóre ważne cele mogą być następujące: 

  • Rozwijaj swoją bazę kontaktów 
  • Zbuduj swoją listę subskrybentów 
  • zwiększyć liczbę obserwujących w mediach społecznościowych 
  • umówić się na przyszłe rozmowy lub spotkania 

Warto więc mieć jasny obraz tego, jak wygląda udana interakcja i co obie strony mogą z niej wynieść. Coś fizycznego jest zawsze przydatne, a Dave był zadowolony z posiadania wizytówek, kartek z komplementami i ulotek. 

Najlepsza rada: Określenie, co chcesz osiągnąć poprzez interakcje. Upewnij się, że masz strategię utrzymywania kontaktu i jasny obraz tego, jaki może być następny krok.   

Graj w ich ręce 

Dave był przekonany, że to wydarzenie było okazją dla entuzjastów gitar, aby osobiście trzymać i grać na instrumentach. 

"Dla mnie w wystawie chodzi przede wszystkim o to, by poznać instrumenty, z którymi być może nigdy się nie zetknąłeś lub widziałeś je tylko w Internecie. To świetna okazja, by sprawdzić, jak gitary czują się w dłoniach".  

Stało to w sprzeczności z niektórymi innymi wystawcami, którzy wydawali się bardziej ostrożni, jeśli chodzi o pozwalanie publiczności na wzięcie do ręki i wypróbowanie ich instrumentów. Oznaczało to, że niektórzy odwiedzający, którzy podchodzili do stoiska Ancoats Guitars, nie byli pewni, czy mogą obsługiwać gitary.

Wskazówka: Spraw, by delegaci czuli się mile widziani, a jeśli chcesz, by spróbowali przed zakupem - daj im znać, że to w porządku! 

Stoisko Guitar Show 2

Może być głośno 

Jak można sobie wyobrazić, wystawa poświęcona ostatecznemu symbolowi rock and rollowego buntu może być dość trudna dla bębenków usznych. Niektóre wydarzenia, takie jak The Guitar Show w Birmingham, gdzie Ancoats Guitars będzie wystawiać się jeszcze w tym roku, obowiązują zasady dotyczące tego, kiedy i gdzie wystawcy mogą podkręcić głośność. 

Priorytetem dla Dave'a było upewnienie się, że wielu odwiedzających będzie mogło wypróbować jego gitary. Musieli też być w stanie usłyszeć, jak grają:

"Wzmacniacz, który przyniosłem, ma wyjście słuchawkowe, więc z pewnością przyniósłbym słuchawki i wykorzystał je w przyszłości, aby klienci mogli mieć trochę prywatności i usłyszeć, jak grają. Przyniósłbym też drugi wzmacniacz, aby więcej osób mogło usłyszeć gitary, a może nawet wspólnie jammować".   

Czasami trzeba doświadczyć jakiegoś wydarzenia, aby naprawdę dowiedzieć się, jaki sprzęt lub zasoby ułatwiłyby życie. 

Najlepsza rada: Sporządź listę przedmiotów, promocyjnych lub praktycznych, których Twoim zdaniem brakowało. Zrób to zaraz po powrocie do domu, aby uniknąć zapomnienia. W ten sposób możesz odwołać się do listy następnym razem, gdy będziesz przygotowywać się do wydarzenia. 

Rockowy koncert na rozgrzewkę 

Pokaz okazał się wielkim sukcesem, a o Ancoats Guitars dowiedziało się znacznie więcej osób niż wcześniej. Dla Dave'a i Ancoats Guitars było to pierwsze wejście w świat pokazów gitarowych, które okazało się nieocenionym doświadczeniem. Wydrukowane elementy ekspozycyjne przyczyniły się do fantastycznego wyglądu stoiska, które komplementowało te wspaniałe instrumenty, a doświadczenie posłużyło jako świetny koncert rozgrzewkowy dla The Guitar Show w Birmingham. Na tym wydarzeniu Dave będzie miał swoje własne stoisko i z pewnością będzie to okazja do wyciągnięcia tych flag! 

Następnym razem Dave zostanie wyposażony w dodatkowe elementy merchandisingowe, takie jak Koszulki, Czapki oraz Naklejki. Obecnie pracujemy nad pomysłami i projektami, których nie możemy się doczekać, aby ujawnić je w naszym następnym artykule. Historie start-upów blog.