Historie start-upów: Ancoats Guitars przygotowuje się do North East Guitar Show

Zabawne, żywe i głośne pokazy gitar są świetną okazją dla gitarowych nerdów do omówienia wartości kondensatorów tonowych i promieni podstrunnicy bez obawy o puste spojrzenia lub wyśmiewanie.

Co ważniejsze, pozwalają one graczom, sprzedawcom detalicznym i influencerom zobaczyć instrumenty z bliska i osobiście. Wydarzenie takie jak North East Guitar Show to fantastyczna okazja, aby zobaczyć, usłyszeć, poczuć i porównać wszelkiego rodzaju sprzęt gitarowy w prawdziwym życiu. Teraz, gdy ograniczenia związane z pandemią Covid zostały złagodzone, wielu członków społeczności gitarowej będzie niecierpliwie czekać, aby wyjść i wziąć udział w pokazie.

Naturalnie jest to idealne miejsce dla Ancoats Guitars, ekscytującego nowego producenta gitar, którego pierwszy rok działalności opisujemy w naszej kronice. Seria blogów Start-Up Stories.

Debiutancki koncert Ancoats Guitars

North East Guitar Show to idealne wydarzenie dla Ancoats Guitars, aby zadebiutować. Targi w Tyne & Wear są jednymi z pierwszych w kalendarzu, a skład wystawców, dealerów i wykonawców z pewnością przyciągnie tłumy entuzjastów sześciu strun.

Wydarzenie jest sponsorowane przez jedne z największych nazwisk w branży, w tym Ernie Ball, Mooer, Wilkinson i Bose, a występy na żywo i licencjonowany bar oznaczają, że z pewnością będzie to głośne i tętniące życiem wydarzenie.

Dla gitarzystów z Ancoats taki regionalny koncert to także idealna rozgrzewka przed The Guitar Showto krajowe wydarzenie, podczas którego Ancoats Guitars będzie wystawiać się na 7.th i 8th maja.

Przygotowanie

Dla Dave'a Robertsa, rzemieślnika stojącego za Ancoats Guitars, przygotowania dotyczyły głównie produktu. Będzie to pierwszy raz, gdy Ancoats Guitars wystawia się na targach, więc Dave był zajęty budowaniem nowych gitar i upewnianiem się, że są one pięknie przygotowane do gry, aby reprezentować markę w jak najlepszym świetle.

Wraz z samymi instrumentami, intensywne wydarzenie wymaga przyciągających uwagę materiałów ekspozycyjnych, które pomogą Ancoats Guitars wyróżnić się z tłumu. Jak opisano w nasz poprzedni wpis na blogu Współpracowaliśmy już z Dave'em nad opracowaniem identyfikacji wizualnej Ancoats Guitars i stworzeniem Artykuły papiernicze dla firm, Ulotki oraz Plakaty.

Ogólny obraz

W przypadku stoiska na targach gitarowych potrzebowaliśmy jednak dużego druku, aby zrobić duże wrażenie. Jeśli wystawiasz się na pokazie gitarowym, ważne jest, aby upewnić się, jaka przestrzeń i terminy są uwzględnione w Twoim stoisku. Stoisko Ancoats Guitars na North East Guitar Show będzie składało się z 2-metrowego obszaru wyposażonego w standardowy stół kozłowy o długości 6 stóp.

Mając to na uwadze, rozpoczęliśmy współpracę z Dave'em, aby wybrać i zaprojektować zestaw elementów ekspozycyjnych, które stworzyłyby profesjonalnie wyglądające i przyciągające wzrok stoisko, które odzwierciedlałoby to, czym jest Ancoats Guitars.

Jak działamy

Skuteczne i przystępne cenowo, Banery rolowane są pierwszym wyborem wielkoformatowych elementów dla wielu wystawców, którzy chcą ustalić swoją tożsamość na dużej przestrzeni. Są przenośne i szybkie w montażu, tworząc natychmiastowe tło.

Projekt, do którego doszliśmy, zawiera znak słowny Ancoats Guitars i charakterystyczne geometryczne kształty w stylu Bauhaus, a także tekstury nawiązujące do samych gitar i ich manuelińskiego dziedzictwa. Dave zdecydował się również na umieszczenie kodu QR kierującego użytkowników smartfonów do jego strony internetowej. strona internetowa. Możesz dowiedzieć się więcej na temat zaleceń i zakazów dotyczących stosowania kodów QR na stronie nasz blog tutaj.

Wyłożenie wszystkiego na stół

Do naszej oferty promocyjnych produktów poligraficznych dołączyły nowe, wspaniałe produkty. Obrusy z nadrukiem. Ich nadruk na całej powierzchni jest idealny do ukrycia zwykłego, odrapanego stołu kozłowego, jednocześnie podkreślając Twoją markę.

Projekt ponownie zawiera znak słowny wraz z teksturą fotograficzną przedstawiającą architekturę przemysłową, z której słynie obszar Ancoats w Manchesterze. W tym przypadku nie wybrano kolorów kradnących scenę, ponieważ same gitary muszą być bohaterami po umieszczeniu ich na stole.

Oznaczanie flagą

Jako dodatkowy element przyciągającego uwagę nadruku, zdecydowaliśmy się dodać Flagi z nadrukiem. Są one często używane na zewnątrz, ale nie ma powodu, dla którego nie mogą być używane jako element odważnej ekspozycji w pomieszczeniach. I oczywiście Dave może ponownie użyć swojej flagi przed swoim warsztatem w Ancoats lub na wszelkich imprezach plenerowych, w których może uczestniczyć w przyszłości.

Dave zdecydował się na model "Crest", który ma świetny kształt i naprawdę dobrze pasuje do tego projektu. Tym razem w widocznym miejscu umieściliśmy logo "A", a także znak słowny Ancoats Guitars. Geometryczne kształty i industrialne tekstury służą do połączenia wszystkich trzech elementów i wzmocnienia marki.

Kontynuacja programu...

Kultura gitarowa zawsze obejmowała świat online i wspaniale jest móc zobaczyć i usłyszeć gitary na Instagramie lub YouTube. Jednak nic nie zastąpi poczucia instrumentu pod palcami i usłyszenia, jak wzmacniacz rozpycha powietrze w pomieszczeniu. Jesteśmy pewni, że gitary Dave'a i Ancoats będą wielkim hitem, a Solopress życzy im powodzenia na ich debiutanckim koncercie.

Dave wróci z targów w przyszłym tygodniu, a kiedy to zrobi, z niecierpliwością czekamy na spotkanie z nim i wysłuchanie wszystkich jego doświadczeń. Kiedy to zrobimy, z pewnością podzielimy się lekcjami, których nauczył się podczas pierwszego wydarzenia branżowego Ancoats Guitars w naszym następnym blogu Start-Up Stories.