Ekologiczne drukowanie, które nie kosztuje Ziemi

Drukowanie mini wizytówek z masy celulozowej z recyklingu

Z okazji Tygodnia Recyklingu, pokaż swoje wsparcie dla środowiska ORAZ zaoszczędź ogromne pieniądze, drukując w Solopress...

Logo Tygodnia Recyklingu

To 10th rocznica brytyjskiego Tydzień Recyklingu krajowa kampania uświadamiająca w tym tygodniu (17th do 23rd Czerwiec). Przesłanie na rok 2013 brzmi: dobrze, wszyscy poddajemy recyklingowi o wiele więcej rzeczy niż 10 lat temu, ale starajmy się robić jeszcze więcej!

Czy wiesz, że aż 67% papieru i kartonu używanego w Wielkiej Brytanii jest odzyskiwane do recyklingu? W dzisiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak "dzisiejsze wiadomości to jutrzejszy papier na ryby i frytki", ponieważ cały papier gazetowy produkowany w Wielkiej Brytanii jest obecnie wytwarzany z makulatury 100%. Szczerze mówiąc, władze odpowiedzialne za higienę żywności prawdopodobnie miały więcej wspólnego z tą zmianą w praktyce biznesowej niż którykolwiek z działaczy na rzecz recyklingu.

Jednak inicjatywy związane z recyklingiem są kluczowe dla nas wszystkich na naszej planecie. Papier i karty, których ludzie nie poddają recyklingowi, trafiają na wysypiska śmieci, gdzie ostatecznie gniją i emitują szkodliwe gazy cieplarniane, takie jak metan.

Drukarki ekologiczne

Wszystkie przyjazne dla środowiska produkty Solopress wymienione poniżej są wykonane z papieru i kart z recyklingu 100%, które zostały pozyskane w odpowiedzialny sposób. Ale to nie wszystko. Solopress drukuje wyłącznie przy użyciu ekologicznych atramentów roślinnych i wykorzystuje najnowsze technologie w celu zmniejszenia śladu węglowego naszej firmy na każdym etapie produkcji i dostawy.

To zobowiązanie do ekologiczne drukowanie zapewnia, że zamówienie druku ma minimalny wpływ na środowisko - bez kompromisów w zakresie jakości - w cenach, które są tańsze niż kiedykolwiek wcześniej!

19 KOMENTARZE

 1. Interesujący artykuł. Recykling jest uciążliwy, ale bardzo satysfakcjonujący. Denerwuje mnie jednak, że tylko kilka osób na mojej ulicy się tym przejmuje. Trzeba zrobić więcej, aby zachęcić ludzi.

 2. Sprawy naprawdę posuwają się naprzód, jeśli chodzi o produkty z recyklingu. Jeszcze nie tak dawno temu papier i atrament niskiej jakości były poświęceniem za posiadanie ekologicznych produktów pochodzących z recyklingu. Ostatnio widziałem znacznie lepsze przykłady i widzę, że jest to droga naprzód. Mój ojciec pracuje w papierni i w dzisiejszych czasach naprawdę trudno jest zauważyć różnicę między dwoma rodzajami papieru.

 3. Miło jest wiedzieć, że przynajmniej jedna firma dba o ochronę drzew. Biorąc pod uwagę ilość śmieci wysyłanych co tydzień w Wielkiej Brytanii (prawdopodobnie bardzo niewiele z nich na papierze z recyklingu), firmy, które używają produktów z recyklingu, robią wiele, aby pomóc.

 4. Staram się używać papieru z recyklingu, gdy tylko jest to możliwe, i zawsze proszę o zaznaczenie tego na wydruku, aby podnieść świadomość. Nie wiedziałem o ekologicznych atramentach, dopóki nie przeczytałem tego artykułu i z pewnością przyjrzę się im następnym razem, gdy będę odnawiał wkłady do drukarki lub zlecać drukowanie.
  !

 5. Naprawdę interesujący artykuł. Obecnie poddaję recyklingowi wszystkie produkty papierowe w domu, ale muszę jeszcze przekonać mojego pracodawcę do wprowadzenia bardziej ekologicznych praktyk.

 6. Myślę, że recykling jest bardzo ważną kwestią, czasami jest to uciążliwe, ale jeśli wszyscy podejmiemy wysiłek, długoterminowe korzyści będą widoczne dla wszystkich.

 7. Wow - to było naprawdę pouczające. Zapisałem tę stronę w zakładkach, ponieważ moja córka ma do odrobienia pracę domową na temat recyklingu, a to będzie bardzo pomocne 🙂 x

 8. To było naprawdę interesujące, nigdy wcześniej nie myślałem o zielonym druku w ten sposób.

 9. Firmy poligraficzne powinny oferować zniżki dla klientów, którzy zwracają niewykorzystane ulotki, które wydrukowali (może według wagi). Większość ludzi nie poddaje recyklingowi starych, nieużywanych ulotek, materiałów drukowanych, jednak zachęta znacznie poprawiłaby sytuację.

 10. Pamiętam, jak jako małe dziecko w latach 70-tych mówiono nam, że kwestie ekologiczne muszą zostać uwzględnione i że nigdy tak się nie stanie, ponieważ ludzie są konsumpcjonistami i nie dbają o to. Dobrze jest widzieć, że fala zaczyna się zmieniać, ale przed nami jeszcze długa droga.

 11. Świetny post informacyjny - nigdy nawet nie myślałem o "zieloności" atramentów, tylko o papierze, przez co zastanawiam się, jak ekologiczny jest atrament, którego używam w mojej domowej drukarce!

 12. To jest dokładnie to, czego potrzebuje przemysł, produkt tej samej jakości, mniejszy wpływ na środowisko podczas produkcji, mniej zmarnowanego materiału, mniej wysypisk śmieci i konkurencyjne ceny!

 13. Świetnie, że ten artykuł zwrócił uwagę na te informacje. Wiedziałem, że coraz więcej papieru jest poddawane recyklingowi - po prostu nigdy nie byłem pewien, w jaki sposób - dzięki!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.