Niesamowity, zaawansowany technologicznie nadruk

przewodzący atrament plakat z nadrukiem high-tech

Kod QR został "uznany za martwy" w 2013 roku. Podczas gdy ta biedna, niezrozumiana rzecz nigdy tak naprawdę nie wykorzystała w pełni swojego potencjału, wciąż czynione są postępy w dziedzinie zaawansowanych technologii druku.

Pomimo postępu technologicznego ostatnich lat, druk nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Od wizytówek po ulotki, prasy pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby zaspokoić potrzeby firm, organizacji charytatywnych i osób prywatnych. Biorąc to pod uwagę, konsumenci szukają czegoś "więcej", aby wywrzeć wrażenie i ulepszyć to, co mogą zaoferować. Zaawansowany technologicznie druk oferuje wiele możliwości w tym zakresie.

przewodzący atrament plakat z nadrukiem high-tech

Zastrzeżenie: niektóre z pomysłów udostępnionych na tym blogu są w fazie eksperymentalnej lub beta i nie są jeszcze powszechnie dostępne. Ale stay tuned!

QR i NFC

Szkoda, że kody QR tak naprawdę się nie przyjęły. Pomimo tego, że miliony z nas są przyklejone do naszych smartfonów przez cały dzień, nie wystarczająco dużo osób zrozumiało, jak przydatne mogą one być. Na przykład, widzisz plakat filmowy, gdy czekasz na autobus? Zeskanuj kod QR i dzięki połączeniu geotagowania możesz zostać przekierowany do zakupu biletów, aby zobaczyć go w lokalnym kinie. Niestety, zbyt wiele osób nie w pełni zrozumiało korzyści płynące z kodów QR lub faktycznego procesu ich skanowania i używania. Doprowadziło to do tego, że kody QR są w zaskakujący sposób wyświetlane na stronach internetowych lub drukowane w dużych formatach i dołączane do cyfrowych winylowych oklein samochodowych w celach reklamowych. Dlaczego ktokolwiek miałby skanować kod QR, skoro jest już na stronie? Dokąd ich to zaprowadzi? I po co drukować go w ogromnym rozmiarze na samochodzie agenta nieruchomości? Czy chcesz, aby ludzie skanowali go z naprawdę daleka?

Technologia NFC stała się prawdopodobnie bardziej popularna, ale nadal jest postrzegana bardziej jako nowość niż część codziennego życia. Korzystając z niskoenergetycznego sygnału Bluetooth, można ją wdrożyć w celu rozszerzenia usług opartych na lokalizacji i oferowania ofert opartych na mikrolokalizacji w sklepach detalicznych, poprawy wrażeń fanów na koncertach lub wydarzeniach sportowych, lub udostępniania informacji w biurach lub budynkach użyteczności publicznej. Doskonałym przykładem zaawansowanego technologicznie druku jest technologia NFC, którą można wdrożyć na plakatach w celu świadczenia usług opartych na lokalizacji, takich jak zapamiętywanie miejsca zaparkowania samochodu na dużym parkingu.

Zaawansowany technologicznie plakat parkingowy nfc

Atrament przewodzący

Atrament przewodzący, który nie jest jeszcze powszechny w mediach drukowanych, ale zmierza w tym kierunku, może być przyszłością zaawansowanego technologicznie druku. Może być wykorzystywany do łączenia wszystkiego, od billboardów po wizytówki, bezpośrednio ze światem cyfrowym. Atrament przewodzący pozwala każdemu, kto się z nim zetknie, doświadczyć niezapomnianych, wielozmysłowych wrażeń. Jego zastosowania obejmują plakaty, które odtwarzają muzykę promowanego zespołu, ulotki, które udostępniają informacje smartfonom i kupony, które zapewniają ekskluzywne informacje cenionym klientom. Przyszłość druku czasopism może również leżeć w przewodzącym tuszu, który może poprawić sposób, w jaki czytelnicy przeglądają każde wydanie. Co więcej, przewodzący atrament może zapewnić dodatkowy poziom technologicznej interakcji z rzeczywistością rozszerzoną.

Bare Conductive to londyńskie studio projektowe i technologiczne, które opracowało niedrogą farbę elektryczną. Może być używana na kartonie do malowania i rysowania obwodów, zachowując swoje właściwości nawet po pokryciu innym materiałem. Używając jej, możemy zacząć myśleć o papierze jako potencjalnym ekranie dotykowym; możliwości są nieograniczone.

bare conductive rozświetla świat druku high-tech

Druk elektroniczny

W Brazylii, dzięki agencji projektowej DM9DDB z São Paulo, firma C&A wykorzystała zaawansowaną technologię druku, aby wprowadzić Facebooka do tradycyjnych magazynów. Obecnie jest to bardziej eksperyment technologiczny, w którym czytelnicy wstępnie zarejestrowali się na Facebooku, aby otrzymać specjalne wydanie magazynu, które było dostarczane ze spersonalizowanym chipem elektronicznym. Gdy odkryli w magazynie treści, które im się spodobały, mogli fizycznie dotknąć przycisku "Lubię to", który łączył się z siecią społecznościową. Okrzyknięta kolejną potencjalną zmianą w przyszłości druku, ta elektroniczna zmiana podkreśliła również znaczenie mediów społecznościowych jako ważnego narzędzia promocji detalicznej.

Niesamowite przykłady zaawansowanych technologii druku

TouchBase

Startup studentów MIT w Ameryce, o nazwie TouchBase, wykorzystuje zaawansowaną technologię druku, która może zrewolucjonizować świat. wizytówki. Każda karta jest zadrukowana przewodzącym atramentem, który naśladuje elektroniczny sygnał odcisku palca. Wystarczy przyłożyć wizytówkę do ekranu smartfona, aby w ciągu kilku sekund przesłać cyfrowe dane profilu. Innowacyjne karty, takie jak ta, mogą być również powiązane z profilami społecznościowymi lub udostępniać inne informacje, a także przenosić użytkownika do spersonalizowanego profilu TouchBase.

Wizytówki touchbase to świetny przykład zaawansowanego technologicznie druku

Zmiana naszego myślenia

Wszystkie te przykłady, od czasami komicznego wykorzystania kodów QR po przewodzący atrament, dowodzą, że istnieje technologia, zdolność i kreatywność do tworzenia wyjątkowych zaawansowanych technologicznie materiałów drukowanych. W miarę ich dalszego dostosowywania i ulepszania, to, co również musi się zmienić, to sposób, w jaki myślimy jako konsumenci. Być może, gdy coraz więcej osób przyzwyczai się do słuchania o rozwoju zaawansowanych technologii druku, zaczną postrzegać je jako mniej sztuczek, a bardziej jako realne i przydatne narzędzie do poprawy doświadczeń konsumenckich i dzielenia się informacjami.

Kreatywne podejście do druku

Solopress oferuje mnóstwo opcji druku na zamówienie. Jeśli więc masz w głowie kreatywny i nietypowy pomysł, skontaktuj się z nami! Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby współpracować z Tobą i sprawić, że stanie się to rzeczywistością.