Niesamowite czcionki dla branży zdrowia i fitnessu

lela buttery wybrana najlepszą czcionką dla branży zdrowia i fitnessu

Tworzysz branding dla siłowni, firmy produkującej suplementy lub podobnej firmy?

Być może masz już pomysły na kolory i ogólny styl projektu - ale co z krojem pisma? Jeśli szukasz inspiracji w wyborze czcionki dla branży zdrowia i fitnessnie szukaj dalej.

Przykłady czcionek

Realista

Czcionka ta, zaprezentowana w tym przykładzie przez niemiecką agencję projektową WDV, jest idealna do wykorzystania w czasopismach o tematyce zdrowotnej i lifestylowej. To Bleib Gesund, czyli "Bądź zdrowy" to czasopismo wydawane przez AOK z niemieckiego sektora ubezpieczeń zdrowotnych. Okrągły, przyjazny i prosty, jest bardzo czytelny, ale nie nudny.

czcionki dla branży zdrowia i odnowy biologicznej są przedstawione na tym przykładzie z niemiec

Meran

Factum Design z Rumunii wykorzystała tę czcionkę w swoim projekcie opakowania dla Xalinat, leku stosowanego w leczeniu choroby Alzheimera. Wyraźnie widoczna i zapadająca w pamięć czcionka o dużej osobowości. W branży zdrowia i fitness krój ten przekazuje poczucie optymizmu i wydaje się prosty i uczciwy - dokładnie to, czego potrzeba dla produktu tego rodzaju.

factum design wybrało te najlepsze czcionki dla branży zdrowia i fitnessu

FF Cocon

Użyty przez kalifornijską agencję projektową Truf w brandingu dla Leli Buttery, konsultantki ds. żywności i ekologii, ten krój pisma jest kreatywny i stylowy. Jednocześnie nie jest ozdobny ani skomplikowany i nadal wygląda świeżo do użytku w branży zdrowia i fitness.

lela buttery wybrana najlepszą czcionką dla branży zdrowia i fitnessu

Punkty do rozważenia

Wybierając najbardziej odpowiednie czcionki dla branży zdrowia i fitness, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Chociaż każda z nich będzie miała unikalny styl, ogólnie powinny być odważne, czyste i pewne siebie. Zwłaszcza czcionki dla siłowni i studiów fitness powinny mieć zdrowy, aktywny "cios". Jeśli masz trudności z wymyśleniem kroju pisma lub brandingu dla powiązanej firmy, możesz zacząć od wizualnego dopasowania projektu do głównych marek sportowych lub wellness - oczywiście bez kopiowania ich wyglądu.

Nie wahaj się też używać odważnych kolorów i wyrażać siebie, o ile ogólny wygląd jest uporządkowany. Pamiętaj, że w branży zdrowia i fitness chodzi o rozwój osobisty i dobre samopoczucie, więc każdy krój pisma, którego używasz, powinien sygnalizować "poprawę". Doskonałym tego przykładem jest nowy branding i czcionka dla sieci wellness Fitness First. Widoczny tutaj na kartach członkowskich, wygląd został konsekwentnie wykorzystany we wszystkim, co jest markowe przez firmę, od dekoracyjnych logo ściennych w każdym obiekcie po ubrania na siłownię kupowane przez członków.

krój pisma i branding fitness first

Przewaga Solopress

Jeśli projektujesz branding i materiały marketingowe dla siłowni, firmy produkującej witaminy, studia aerobiku lub podobnej firmy, możemy Ci pomóc. Przekaż poczucie świeżości i motywacji, które doskonale opracowałeś, dzięki naszej szerokiej gamie materiałów drukowanych, w tym Luksusowe wizytówki trójwarstwowe oraz tanie ulotki składane.