Inne światowe zdjęcia autorstwa Erika Johanssona

Erik Johansson - Let's Leave

Artysta, projektant, fotograf... Skrupulatny fantasta. Erik Johansson to urodzony w Szwecji artysta, który specjalizuje się w uwiecznianiu pomysłów, a nie chwil.

Erik Johansson

Erik (obecnie mieszkający w Berlinie) tworzy surrealistyczne obrazy, łącząc tradycyjną fotografię z niezliczoną ilością różnych materiałów, aby stworzyć fantastycznie surrealistyczne obrazy z pewną realistycznością, której nie można się pozbyć. Jego styl jest nie tylko żmudny dla artysty, ale także, pod wieloma względami, dla publiczności próbującej obliczyć obrazy przed nimi. Całkowicie samouk, Erik ma organiczne podejście do swojej pracy i ma prawdziwe podejście praktyczne. Jeśli obraz ma wyglądać tak, jakby został zrobiony pod wodą, nie boi się zamoczyć w nim stóp!

Erik Johansson - Drifting Away

Proces ten zazwyczaj rozpoczyna się od naszkicowania pomysłu, który jest przedstawiany w najprostszej formie. Nie wszystkie pomysły przechodzą przez ten etap do procesu "realizacji", jeśli zostaną uznane za wystarczająco dobre; Erik spróbuje je zrealizować. Następnie następuje długi okres planowania, który może trwać od kilku dni do lat, w zależności od powodzenia poszukiwań lokalizacji i rozwiązywania wielu problemów. Następnie zwykle odbywa się fotografowanie w celu zebrania obrazów rzeczywistego świata przed wycofaniem się do studia, aby wykonać ciężką pracę. Z ponad 200 warstwami w niektórych pracach, unikalne podejście Erika wymaga dużej staranności i uwagi, budując swoją iluzję kawałek po kawałku, aż warstwy staną się tak splecione, że nie można ich rozdzielić.

Erik Johansson - Spodziewając się zimy

Zainspirowany przez Salvadora Dali i MC Eschera, Erik postrzega fotografię jako sposób na zbieranie materiałów i realizację pomysłów w swoim umyśle z systematycznym podejściem do rozwiązywania problemów. Każdy nowy projekt to nowe wyzwanie, a jego celem jest przedstawienie go z jak największym realizmem. W swoich pracach Erik nie wykorzystuje CGI ani zdjęć stockowych, a jedynie złożone kombinacje własnych fotografii i godzinami dokładnej edycji i nakładania warstw w celu stworzenia różnych nastrojów i elementów tajemniczości. Dla wszystkich zainspirowanych jego pracami i pragnących tworzyć podobną sztukę, jego jedyną radą jest dać z siebie wszystko i po prostu spróbować - możesz po prostu zaskoczyć siebie.

Erik Johansson - Let's Leave

Więcej prac Erika można znaleźć na jego stronie internetowej tutaj.