Historie klientów: Manchester Model Railway Society

Od końca 19th wieku modele pociągów były pożądane przez dzieci na całym świecie. Lockdown w 2020 roku sprawił, że wiele osób, młodych i starszych, na nowo rozpaliło lub odkryło pasję do swoich modeli kolejowych.

Będąc trzecim najstarszym stowarzyszeniem modelarskim na świecie, Manchester Model Railway Society nie potrzebowało blokady, aby na nowo odkryć swoją miłość do modelarstwa kolejowego.

Rozmawialiśmy z Philipem Sweetem ze stowarzyszenia, aby dowiedzieć się, w jaki sposób druk pozostaje paliwem, które utrzymuje ich na dobrej drodze.

Ścieżka wewnętrzna: Manchester Model Railway Society

Założone w 1925 roku Manchester Model Railway Society liczy obecnie około 140 członków, w tym dwóch entuzjastów mieszkających za granicą!

Grupy składające się z około tuzina członków zbierają się co tydzień w Sale, w południowo-zachodnim Manchesterze, aby spotykać się, budować i planować, zwłaszcza teraz, gdy ich praca idzie pełną parą. wystawa roczna.

Philip Sweet, kierownik wystaw stowarzyszenia, jest jego członkiem od 15 lat. Kiedy przyszedł do Solopress o pomoc w ich 83rd Podczas publicznego pokazu duma i pasja Filipa były namacalne.

Osiągnięcia

Modele pociągów zostały po raz pierwszy udokumentowane w 1859 roku, wraz z Chemin de fer du Prince Imperial zbudowany dla syna cesarza Napoleona III. Był to zestaw zegarów, który znajdował się w Chateau de Saint-Cloud w Paryżu.

Modele pociągów stały się komercyjne pod koniec 19th wieku i od tego czasu są podstawowym elementem świątecznej listy każdego dziecka. Pierwotnie były one wykonane z cyny, ołowiu lub drewna.

Pociągi bez napędu zostały wprowadzone na rynek w Niemczech przez braci Märklin, którzy dość sprytnie uznali je za idealny prezent pod choinkę.

Modele nakręcane, lub bardziej technicznie znane, modele zegarowe stały się kolejnym postępem w produkcji modeli pociągów w 1891 roku.

Kosztowny nawyk

W 1895 roku firma Märklin wyprodukowała swój pierwszy model elektryczny, który był zasilany prądem o napięciu 50 woltów z sieci 220 woltów. W tym czasie większość miast nie posiadała nawet pociągów elektrycznych, nie mówiąc już o modelach elektrycznych.

W Wielkiej Brytanii dominującą firmą produkującą modele kolejowe była Bassett-Lowke, założona w 1899 roku i produkująca modele zegarowe, które były dość dokładne, ale bardzo drogie. Ich modele wymagały do działania przestrzeni znacznie większej niż ta, którą dysponowała większość rodzin.

To pokazuje, że ze względu na koszty i potrzebną przestrzeń, początkowo kolekcjonowanie modeli pociągów było domeną bogatych.

Philip wyjaśnił: "Ponieważ były one tak drogie, wielu zwykłych ludzi nie mogło kupić modeli pociągów".

W 1910 roku w Londynie powstał pierwszy na świecie klub dla entuzjastów, The Model Railway Club.

Pierwsza wojna światowa przeszkodziła jednak w założeniu drugiego klubu w Wimbledonie dopiero pod koniec 1924 roku.

Kilka tygodni później na Wimbledonie pojawiło się Manchester Model Railway Society. Philip powiedział: "Wimbledon zawiesił swoje spotkania na czas II wojny światowej, ale my nie!".

W złote lata

Po pierwszej wojnie światowej nie było chętnych do kupowania niemieckich produktów, takich jak modele Märklin. Otworzyło to drzwi firmie Hornby, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 1920 roku, ze szkodą dla kont bankowych wielu rodziców! Tri-ang dołączył około 10 lat później i obie te nowe firmy produkowały modele w nowej skali "OO" w 1920 roku,

Po drugiej wojnie światowej dominującą serią stała się Hornby Dublo. Ten zestaw był wyłącznie elektryczny, a modele z mechanizmem zegarowym były skierowane do małych dzieci. Hornby jest obecnie wiodącym brytyjskim producentem modeli kolejowych i świętował swoją 100. rocznicę podczas pandemii koronawirusa.

Hornby wyróżniał się na zatłoczonym rynku dzięki dbałości o szczegóły. Kładli duży nacisk na materiały, farby i wykończenie, choć byli drożsi niż Tri-ang.

W latach 50. zabawkowe pociągi stały się najpopularniejszy prezent dla młodych chłopców, ponieważ modelowanie pociągów rozwinęło się na arenie międzynarodowej.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat standardy osiągnięte przez Hornby, Bachmann i innych współczesnych producentów zadziwiłyby modelarzy "Złotego Wieku".

Dbałość o szczegóły

Dbałość Philipa i reszty członków Manchester Model Railway Society o szczegóły była kluczowym czynnikiem w utrzymaniu działalności stowarzyszenia przez tak długi czas.

Powiedział: "Siłą napędową w utrzymaniu stowarzyszenia przez tak długi czas były bardzo obsesyjne cechy, które są potrzebne do tworzenia i budowania tych skomplikowanych modeli pociągów!

"Przesuwamy granice dokładności w modelowaniu pociągów, aby nasze eksponaty były jak najbardziej realistyczne".

Dodał: "Nasze stowarzyszenie jest idealne dla entuzjastów, którzy chcą osiągnąć najwyższy możliwy stopień dokładności!".

Modele i scenerie są tworzone za pomocą projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) i produkowane przez Drukowanie 3DKarta jest teraz wycinana laserowo.

Zejście do podziemia

W tym roku powraca coroczna wystawa Manchester Model Railway Society po tym, jak pandemia COVID-19 zatrzymała ją na ostatnie dwa lata.

Ich ostatnia wystawa w 2019 roku przyciągnęła do Manchesteru 3 700 modelarzy i entuzjastów pociągów. Philip oszacował, że 7% odwiedzających ich wystawy podróżuje ponad 100 mil.

Powiedział: "Ludzie podróżują daleko i szeroko, aby przyjść na naszą wystawę, ponieważ jest ona tak dobrze oceniana. Ci, którzy przyjeżdżają na nasze wystawy, mogą spodziewać się szerokiej gamy modeli z całego kraju. W tym roku, na przykład, 5 z 25 prezentowanych makiet pokonało ponad 200 mil, aby wziąć udział w wystawie. Dodatkowo, dwa z nich zostaną zaprezentowane publicznie po raz pierwszy".

Druk jest na szczycie!

Podczas tego pokazu ankieta przeprowadzona przez stowarzyszenie wykazała, że odbiorcy postrzegają druk jako najbardziej opłacalne narzędzie marketingowe.

W rezultacie Filip zamówił 10 000 Ulotki i foldery w celu promowania powrotu Manchester Model Railway Society na wystawy i od tego czasu zamówił kolejne 15 000, aby rozprowadzić je wśród entuzjastów w całym kraju.

Dodał: "Byłem pod ogromnym wrażeniem Solopress. Zamienili moją grafikę w oszałamiające ulotki, które dotarły w ciągu 24 godzin od zamówienia!".

W towarzystwie Banery rolowane oraz Plakaty A4Tegoroczna wystawa ruszyła pełną parą!

Powrót na właściwe tory

W grudniu tego roku Manchester Model Railway Society powróci na właściwe tory i zorganizuje swoją pierwszą wystawę od trzech lat.

Oczekuje się, że w podróż pełną nostalgii wyruszy od 3500 do 4000 modelarzy, entuzjastów i nowicjuszy.

W ich 83rd Philip podkreślił dwa potencjalne problemy, przed którymi stoją:

"Po dwóch latach przerwy stanęliśmy przed dwoma wyzwaniami. Musimy powiedzieć ludziom, że nasza wystawa powraca i gdzie znajduje się nasze nowe, większe miejsce w centrum miasta.

"Właśnie dlatego ulotki Solopress były dla nas tak ważne!".

Na pasie szybkiego ruchu

Popularny serial telewizyjny "The Great Model Railway Challenge" nadał modelarstwu kolejowemu większą, bardziej telewizyjną platformę do oglądania.

To, w połączeniu z kilkoma głośnymi modelarzami, takimi jak Sir Rod Stewart, Jools Holland, producent muzyczny Pete Waterman i prezenterzy telewizyjni Peter Snow i Anne Diamond, podniosło rangę modelarstwa kolejowego w ostatnich latach.

Hornby zauważyło wzrost liczby nowych i starych entuzjastów modeli pociągów, którzy pojawili się w wyniku pandemii. Lockdown zainspirował wielu modelarzy do ponownego odkrycia swojej pasji lub zarażenia młodszych pokoleń swoim hobby.

Pociągi, często postrzegane jako hobby na późniejszym etapie życia, w ostatnich latach doczekały się zastrzyku młodości. Nastąpił gwałtowny wzrost popularności w mediach społecznościowych. Jest to w dużej mierze zasługa viralowego trainspottera Tik Tok, Francisa Bourgeois.

Wprowadzając klasyczne pociągi, trainspotting i historię lokomotyw do głównego nurtu, Francis umieścił swoją pasję w centrum uwagi. Filmował swoje hobby u boku takich gwiazd jak Thierry Henry i współpracował z takimi markami jak Gucci i The North Face.

Ten zastrzyk młodości jest idealny dla modelarskich klubów kolejowych, takich jak Philip, aby utrzymać ich działalność w drugim stuleciu.

100-letnie doświadczenie

W 2025 roku Manchester Model Railway Society będzie świętować 100-lecie modelarstwa.

Mając kilka lat na przygotowania, Philip zapewnił nas, że organizacja stulecia wystawy jest w toku.

Powiedział: "Oprócz naszej zwykłej mieszanki bardzo wysokiej jakości układów, będzie również wystawa osi czasu prezentująca modele pociągów na przestrzeni lat.

"Planujemy przywieźć kilka starszych, delikatnych, ale historycznie ważnych modeli, z których niektóre mają 90 lat! Ale przywieziemy także kilka najbardziej wyjątkowych, aktualnych modeli, z których niektóre nie były wcześniej pokazywane publicznie!".

Aby zachęcić młodzież do dalszego udziału, dzieci mogą bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich wystawach MMRS.

Młodość pozostaje potężnym elementem modelarstwa kolejowego. Philip zauważył, że większość członków lubi budować modele pociągów, które pamiętają z czasów, gdy byli młodsi.

Pasja i doświadczenie

Podkreślił, że klub i jego wystawy są tworzone i obsługiwane przez amatorów z pasją do modelarstwa.

Manchester Model Railway Society przez lata budowało niezwykle szczegółowe modele. Zrozumiałe jest, że określenie tego stowarzyszenia mianem amatorów jest krzywdzące dla ich poświęcenia.

Uważamy, że eksperci to bardziej odpowiedni tytuł.

Jeśli szukasz ekspertów z równą pasją do druku, Solopress zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby w tym zakresie.