Historie klientów: Rosemary i Time

Historie klientów Rosemary i Time Obraz nagłówka

Rosemary and Time CIC została założona przez Donnę Rowe-Green w 2018 roku i rozpoczęła działalność wiosną 2019 roku. Donna pracowała jako terapeutka ogrodnicza wraz z osobami żyjącymi z demencją w ramach innego projektu, który prowadziła. Po założeniu innego przedsiębiorstwa społecznego, które działało przez 6 lat, czuła, że jest jeszcze wiele do zrobienia, aby zapewnić tej grupie korzyści płynące z ogrodnictwa.

"Lubię przedsiębiorczość społeczną, ponieważ zapewnia ona wspaniałą równowagę między wspieraniem ludzi próbując jednocześnie zarabiać na świadczeniu tej usługi. Miałem szczęście studiować w School of Social Entrepreneurs w Liverpoolu i wiele się nauczyłem od nich i moich rówieśników na kursie". Donna Rowe-Green

Wspaniałe warsztaty

Przed Covid, Donna zabierała materiały ogrodnicze do domów opieki, kawiarni dla osób cierpiących na demencję, ośrodków dziennych i innych grup społecznych. Prowadziła przyjazne, relaksujące warsztaty, podczas których grupy osób starszych mogły stworzyć wiszący kosz, doniczkę z ziołami lub karmnik dla ptaków i zabrać do domu to, co stworzyli. Była to świetna okazja dla opiekunów, którzy wspierali osoby żyjące z demencją, aby utknąć u boku ukochanej osoby i ponownie stać się mężem, żoną, córką lub synem, a nie opiekunem.

Radzenie sobie z Covid

Pandemia zmusiła Donnę do myślenia w kategoriach alternatywy dla działań twarzą w twarz. Tak więc, z pomocą Solopress, Donna stworzyła pakiet wspomnień ogrodniczych ze scrapbookiem i pocztówkami A5 - zdjęciem ogrodu na jednej stronie i pytaniem ogrodniczym na odwrocie, takim jak "Jak pomagałeś w ogrodzie jako dziecko?" lub "Jak zmieniło się ogrodnictwo na przestrzeni lat?".

Zostały one wysłane zarówno do domów opieki, jak i do osób i ich opiekunów odizolowanych w domu, aby mieli coś, w co mogliby się zdalnie zaangażować. Pakiety są idealne do angażowania innych członków rodziny i zapewniają mile widziane odwrócenie uwagi od Covid.

Wyposażenie

Przed Covid, Rosemary i Time miały zaplanowany pełny harmonogram kursów szkoleniowych, które przyniosłyby znaczny dochód, a także wydarzenia w dzienniku, w których planowały sprzedawać rośliny przyjazne zapylaczom. Zamiast tego Donna zajęła się dostarczaniem roślin i materiałów ogrodniczych podczas lockdownu.

Po sukcesie pakietów wspomnieniowych, Donna zapewniła sobie fundusze na stworzenie bezpłatnych zestawów, które pomogą ludziom w kontynuowaniu pracy w ogrodzie, gdy nieco się zestarzeją lub żyją z demencją. Zestawy zawierają dostosowane narzędzia, cebulki i duże nasiona, a także drukowaną broszurę, która przedstawia porady ogrodnicze w nieformalnym, gawędziarskim stylu.

Dostarczanie wsparcia

Zaletą zakłóceń spowodowanych przez Covid było to, że ten nowy strumień przychodów pomógł Rosemary i Time rozszerzyć ich usługi. Oprócz bezpłatnych zestawów dla osób dotkniętych demencją, Donna była w stanie uruchomić dochodową usługę dostarczania roślin dla ludności, wykorzystując sadzonki i sadzonki, które były już pod ręką. Przychody uzyskane ze sprzedaży są przekazywane z powrotem do Rosemary and Time. Jest to usługa, którą Donna zamierza kontynuować w przyszłym roku i później.

Przed wprowadzeniem usługi dostarczania roślin, istniejące dofinansowanie pomogło przedsiębiorstwu dotrzeć z projektem wspomnień do 120 osób. Dzięki dodatkowym przychodom z dostaw, Donna wysłała ponad 350 paczek, docierając do ponad 500 osób!

Doskonały nadruk

Donna korzysta z usług Solopress w swoich różnych projektach od 7 lat. Ponieważ nie uważa się za eksperta w dziedzinie projektowania graficznego, przepuszczanie jej prac przez Solopress daje Donnie pewność, której potrzebuje.

"Po prostu składam moje dokumenty w programie Publisher, zapisuję jako pdf, a następnie mogę je wydrukować w Solopress bez żadnych kłopotów. Daje mi to pewność, że wszystko przygotuję sam, wiedząc, że Solopress wydrukuje dla mnie profesjonalny dokument".  Donna Rowe-Green

Dostępna zawartość

Solopress jest zaangażowany w drukowanie informacji Ulotki oraz Pocztówki dla projektu reminiscencji, a także "Ogrodnictwo z demencją Broszury. Materiały drukowane pozwalają firmie Donna komunikować się z pokoleniem, które niekoniecznie czuje się komfortowo z medium cyfrowym. Współpraca z Solopress przyniosła kilka kluczowych korzyści w zakresie druku:

"Solopress oferuje ogromny stosunek jakości do ceny, co jest dla nas kluczowe. Dostarczają niezawodnie i szybko, a w asortymencie mają wszystko, czego potrzebuję. Uwielbiam to, że mogę przejść do trybu online poza godzinami pracy, bawić się rozmiarem, ilością i produktem, a cena jest widoczna na ekranie - bez "ubiegania się o wycenę". To znacznie ułatwia mi pracę". Donna Rowe-Green

Kontynuacja drukowania

Następnym krokiem dla Donny jest współpraca z Solopress w celu stworzenia regularnego biuletynu zawierającego informacje od osób, którym Rosemary and Time pomogła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Biuletyn pozwoli czytelnikom poczuć się częścią grupy ogrodniczej wraz z ludźmi, którzy stoją przed podobnymi wyzwaniami. Zastanawiamy się również nad stworzeniem specjalnych kopert do wysyłek pocztowych Rosemary and Time, na których będą drukowane informacje o nasionach, które zawierają.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Rosemary i Time lub uważasz, że możesz wnieść swój wkład, poprzez wolontariat lub darowiznę, odwiedź stronę internetową Strona internetowa Rosemary and Time lub wyszukać Rosemary and Time na Facebooku, aby znaleźć świetne sposoby na śledzenie i wspieranie tego wartościowego przedsięwzięcia.