Historie klientów: Teatr Stepping Stone dla zdrowia psychicznego

etap kamienia milowego

W październiku firma Solopress ogłosiła konkurs The Charity Print Prize Draw. Zarejestrowane brytyjskie organizacje charytatywne zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie i wygrania darmowego druku 500 kalendarzy i 5000 kartek świątecznych.

Po fantastycznym odzewie odbyło się losowanie i to organizacja znana jako Stepping Stone Theatre For Mental Health miała szczęście w losowaniu. Okazało się jednak, że to my mieliśmy szczęście, gdy mieliśmy okazję poznać Billa Rodgersa ze Stepping Stone i dowiedzieć się wszystkiego o jego inspirującej grupie wykonawców i użytkowników usług.

Pierwsze kroki

Teatr Stepping Stone na rzecz zdrowia psychicznego rozpoczęła działalność siedem lat temu, a w czerwcu świętuje sześć lat jako zarejestrowana organizacja charytatywna. Została założona przez Billa i jego partnerkę Kate Hull-Rodgers po tym, jak zauważyli to, co Bill opisuje jako "lukę na rynku" w zakresie opieki nad zdrowiem psychicznym w ich rodzinnym mieście Gainsborough w hrabstwie Lincolnshire.

Uznali, że ludzie cierpiący na zaburzenia psychiczne odnieśliby korzyści z dzielenia się swoimi doświadczeniami z dala od warunków klinicznych. W tym celu zaczęli wykorzystywać swój talent i doświadczenie, aby założyć grupę teatralną. Na szczęście ich talent i doświadczenie są znaczne!

Ustawienie sceny

Bill spędził wiele lat grając, reżyserując i pisząc dla teatru, podczas gdy Kate jest znanym aktorem, pisarzem i performerem, który jest również uznanym na całym świecie mówcą na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Osobista historia Kate jako osoby cierpiącej dała jej bogate doświadczenie w kwestiach takich jak hospitalizacja i leki, które jest w stanie wnieść do swojej pracy z grupą.

Teatr Stepping Stone wyprodukował sześć dużych produkcji, które nigdy nie zawiodły owacji na stojąco od publiczności. Spektakle poruszają ważne tematy, takie jak depresja, samobójstwo, żałoba i homofobia. Chociaż oglądanie ich jest emocjonalne, zawsze są radosnym doświadczeniem i zawsze zawiera sporą dawkę humoru. Postacie często odrywają się od akcji, by zwrócić się bezpośrednio do widzów. Te szczere monologi pomagają wyjaśnić, w jaki sposób zmagania ze zdrowiem psychicznym wpływają na uczucia i zachowanie postaci.

Wysoka wydajność

Jeden z ostatnich utworów, zatytułowany Round The Bend, rozgrywa się w dwóch aktach oddalonych od siebie o 200 lat: pierwsza część w XIX-wiecznym zakładzie dla obłąkanych, a druga w 21-letnim domu spokojnej starości.st wieczór panieński. Ten innowacyjny format pozwolił grupie zbadać historyczne postrzeganie zdrowia psychicznego, a także współczesne postawy, co zostało zbadane w monologu na temat lęku napisanym przez Kate.

Oprócz tych przełomowych produkcji, Stepping Stone oferuje szereg innych działań, które pomagają wspierać użytkowników usług i tworzyć społeczność wokół grupy. Oprócz regularnych warsztatów, we wtorki odbywa się Drama Drop-In oraz grupa spacerowa The Stepping Stone Strollers, która wyrusza w każdą niedzielę.

Znalezienie głosu

Centralnym elementem etosu Stepping Stone jest idea "Świadectwa". Grupa istnieje, aby dać głos ludziom zmagającym się ze zdrowiem psychicznym, dać im możliwość opowiedzenia swojej historii i, co być może najważniejsze, wysłuchania ich. Może to być po próbie przy herbacie i cieście, podczas spaceru po okolicy lub na scenie przed setkami widzów. To wzmacniające podejście jest niezwykle cenione przez użytkowników usług i znacznie zwiększa ich pewność siebie i dobre samopoczucie.

Nadejście pandemii koronawirusa było ciosem dla grupy. Ich teatr i przestrzeń do prób zostały tymczasowo zmuszone do zamknięcia drzwi. Podczas gdy Stepping Stone Strollers byli w stanie kontynuować swoje niedzielne spacery w sposób społecznie zdystansowany, gdy pozwalały na to ograniczenia, grupa straciła ważne możliwości łączenia się ze sobą, tak jak wcześniej. Zostali również zmuszeni do przełożenia swojego ostatniego koncertu "Have You Heard The One?".

Show stopper

Początkowo Kate wspierała członków, kontaktując się z nimi indywidualnie przez telefon w celu odbycia indywidualnej sesji. Tak było do czasu, gdy obeznany z technologią syn Billa i Kate wprowadził ich w świat konferencji online i podcastów. Dzięki naprędce skompletowanemu zestawowi pożyczonego sprzętu i oprogramowania, szybko stworzyli dwa cotygodniowe podcasty, nadawane z ich ogrodowej szopy.

"Both Sides of the Medication Cart" to podcast Billa i Kate, który opiera się na ich własnych doświadczeniach, omawiając wszelkiego rodzaju kwestie wpływające na osoby żyjące z wyzwaniami związanymi ze zdrowiem psychicznym i ich opiekunów. Ich drugi podcast, "Lockdown Legacy", zaprasza gości do dyskusji na temat ich doświadczeń podczas pandemii, wpływu, jaki wywarła ona na nich i środków, które podjęli, aby się od niej odbić. Oba podcasty odniosły ogromny sukces, przyciągając międzynarodową publiczność. Umiejętności nadawcze pary doprowadziły również do regularnego slotu w BBC Radio Lincolnshire od 18:00 do 20:00 w czwartki.

Drobny druk

Podczas całej niesamowitej podróży Billa i Kate, jedną z ich mantr jest "dać im coś, co zabiorą ze sobą". Solopress był pod ręką podczas drukowania materiałów promocyjnych i ulotek dla wielu niesamowitych projektów pary, od Plakaty oraz Ulotki dla wózków Stepping Stone, do kart A5 i Ulotki dla Lockdown Legacy. Obecnie pracujemy z Billem i Kate nad kwartalnikiem "Lockdown Legacy". Broszura Wiro Bound zawierający podsumowanie działań grupy, w tym kreatywny wkład samych użytkowników usług.

Oprócz broszury, ambicje Stepping Stone na przyszłość obejmują kontynuowanie działalności online, ale prawdziwym celem jest powrót do siebie. Bill i Kate nieustannie kontaktują się z członkami grupy, którzy pragną wrócić do wspólnych warsztatów i prób. Podzielamy ich nadzieję, że regularne warsztaty i próby będą wkrótce możliwe i że w końcu będą mogli wystawić swoją odroczoną produkcję "Have You Heard The One?".

Śledź Stepping Stone

Od zwycięstwa Losowanie charytatywnych nagród SolopressBill pracował z nami nad stworzeniem fantastycznego kalendarza i kartki świątecznej. Członkowie Stepping Stone będą wysyłać kartki do przyjaciół w małych partiach, podczas gdy Kalendarze są dostępne dla każdego w zamian za dobrowolną darowiznę, a nie stałą cenę. Jeśli chcesz otrzymać kalendarz lub po prostu przekazać darowiznę, zaloguj się na Paypal i dokonaj wpłaty na konto [email protected] - Pamiętaj, aby poprosić o Kalendarz i podać swój adres w komentarzach. Jeśli to zrobisz, Bill mówi, że możesz po prostu dostać kilka Kartki świąteczne jako darmowy prezent!

Dlaczego nie być na bieżąco z Billem, Kate i gangiem Stepping Stone? śledzenie ich na Facebooku tutaj. Podcastów "Both Sides of the Medication Cart" i "Lockdown Legacy" można słuchać w serwisach Anchor, Google Podcast, Spotify, Apple Podcaster, Breaker, Overcast, Pocketcast lub Radio Public. W przypadku dalszych pytań można skontaktować się z [email protected].