Sprytna reklama opakowań drukowanych DHL trolluje rywali UPS i TNT

Sprytna reklama "DHL jest szybszy


Przezabawny troll reklamowy DHL wykorzystuje podstępne opakowanie ninja, aby oszukać rywali TNT i UPS do paradowania po centrach miast w dużych żółtych pudełkach z napisem "DHL is Faster". Genialne.

DHL TROLL UPS TNT RIVALS

Nigdy nie zobaczysz firmy przewozowej przewożącej pudełko oznaczone marką konkurenta, woleliby raczej przepakować paczkę w najbliższym magazynie niż chodzić po okolicy reklamując markę swojego konkurenta, żadna firma przy zdrowych zmysłach nie pozwoliłaby na to!

Ale właśnie to udało się DHL oszukać konkurentów, UPS i TNT.

Więc jak to zrobili?

Wydrukowali zewnętrzne opakowanie z folii termochromatycznej i ukryli pudełka, aby zapewnić, że wyruszą one w pojazdach dostawczych bez podejrzeń. Sprytne posunięcie.

druk termo-reaktywny

Drukowanie termochromatyczne

Używali oni tego reagującego na ciepło opakowania do kamuflażu żółtych pudełek. Gdy temperatura spadła wystarczająco nisko, pudełka zmieniły kolor na czarny, a wszyscy nie zorientowali się w podstępie i z radością zapakowali je do ciężarówek gotowych do dostawy. Jest to ten sam rodzaj technologii, która jest używana do produkcji pierścionków nastrojowych itp.

pudełko termochromatyczne

Plan

Pudełka te w końcu się rozgrzały, na celowo długich trasach z dala od parkingów, zmuszając biednych, niczego niepodejrzewających doręczycieli do paradowania z twierdzeniem DHL o szybszej dostawie przez ruchliwe centra miast, na oczach setek ludzi.

Wyniki

Wszyscy tańczyli zgodnie z trollerską melodią DHL, z wyjątkiem jednego przedsiębiorczego pracownika UPS, który zakleił obraźliwą wiadomość, a mimo to dotrzymał umowy, dostarczając paczkę.

DHL TROLLING UPS
Nie dzisiaj, DHL, nie dzisiaj...

Wyrazy uznania dla DHL

Wszystko to było idealnie ustawione i zgrane w czasie, aby umożliwić ekipie wideo DHL uchwycenie akcji trollingowej i opublikowanie jej na youtube, abyśmy wszyscy mogli się nią cieszyć. Ekspercki trolling, nie wiemy, czy DHL są szybciej, ale ich marketing jest z pewnością jednym z najlepszych!

Obejrzyj film o trollu DHL