Kompletny przewodnik po ulotkach i broszurach

Kompletny przewodnik po ulotkach

Ulotki to niedrogi sposób na promowanie wydarzeń, produktów i usług, który pozwala dotrzeć z przekazem do szerokiego grona odbiorców.

Jeśli są one dobrze zaprojektowane, prawdopodobnie będą również przechowywane przez odbiorców. 45% osób, które je otrzymają, prawdopodobnie przypnie je na swojej tablicy ogłoszeń, zgodnie z badaniem Badanie DMA.

Rozpowszechnianie ich w najlepszych miejscach, wśród właściwych osób, może stać się jednym z najskuteczniejszych elementów strategii marketingowej.

Aby pomóc Ci opanować cały proces, stworzyliśmy ten kompletny przewodnik dotyczący pisania, projektowania, drukowania i dystrybucji ulotki i foldery.

Co zawiera ten artykuł?

 

Jakie są zalety ulotek i broszur?

Jak projektować ulotki dla firm
Powody, dla których firmy drukują ulotki są proste - aby szerzyć świadomość, zwiększać sprzedaż, frekwencję lub po prostu przekazywać informacje.

Ale co sprawia, że ulotki są tak skutecznym sposobem na osiągnięcie tego celu?

Analizujemy te korzyści na naszym blogu, ujawniając zalety ulotek. W skrócie, punkty te są następujące:

Promocja wydarzeń

To, co daje ulotkom przewagę podczas reklamowania wydarzenia, to fakt, że istnieje już silna tradycja wykorzystywania ich jako sposobu promocji.

Twoi odbiorcy będą już oczekiwać, że zostaną one rozdane lub rozesłane, zwłaszcza jeśli zbliża się ważne wydarzenie, w którym zamierzają wziąć udział.

Opracowywanie kluczowych komunikatów

Ulotka lub broszura to zgrabne miejsce na zawarcie wiadomości. Jeśli jest on bardziej istotny niż slogan, ale nie wymaga wielostronicowej broszury, można go podsumować w ulotce lub ulotce.

To może być:

 • Podstawowe wartości
 • USP
 • Rabaty
 • Informacje o wydarzeniu

W rzeczywistości mogą one przekazać praktycznie każdą wiadomość, którą chcesz, aby odbiorcy otrzymali i dosłownie zabrali ze sobą.

Świetny zwrot z inwestycji

Ulotki odzieżowe Maisonfield wydrukowane przez Solopress
Koszt jednostkowy ulotek i broszur to zaledwie grosze, więc nakłady, a tym samym ryzyko, są niewielkie. Jest to jeden z najtańszych strumieni reklamowych, zwłaszcza teraz, gdy marketing cyfrowy staje się coraz trudniejszy do penetracji bez inwestowania znacznego budżetu.

Przyciągające wzrok składane style

Odkładając na chwilę ulotki na bok, składane ulotki to świetny sposób na stworzenie wielostronicowego dokumentu z jednego, dwustronnie zadrukowanego arkusza.

Nie musisz też zadowalać się prostym 4-stronicowym składanym na pół formularzem. Istnieje cały szereg opcji do wyboru, w tym:

 • Z-fold
 • Brama-kształt
 • Składanie mapy

Istnieje również wiele innych opcji do wyboru. Odkryj, jakie inne style są dostępne w naszym składana ulotka typu przewodnik.

Tworzenie dopasowanych, zgodnych z marką projektów

Ulotka lub broszura pozwala przekazać najważniejsze informacje, a jednocześnie ma wystarczająco dużo miejsca, aby uwolnić swoje umiejętności projektowe.

Ten kreatywny element można wykorzystać do stworzenia elementu, który odbiorcy będą chcieli zachować i wyeksponować. Pozwoli to ulotce opowiadać historię tak długo, jak długo odbiorca będzie ją trzymał.

Umieść je przed docelowymi odbiorcami

Prawdopodobnie dobrze znasz swoich odbiorców, a ulotki i broszury doskonale nadają się do kierowania do nich reklamy. Dzieje się tak dlatego, że można je rozdawać w określonych miejscach, w których mogą się gromadzić i o określonych porach.

Może to oznaczać sobotnich porannych kupujących na głównych ulicach lub bywalców sobotnich koncertów. Tak czy inaczej, ulotki i foldery pozwalają na dotarcie do obszarów i osób, do których chcesz dotrzeć ze swoim przekazem.

Twórcza ekspresja

Zapomnij na chwilę o publiczności, a co z Tobą? Jeśli jesteś pasjonatem tego, co robisz, z pewnością będzie to wyraz twojej osobowości.

Jeśli jesteś fotografem, artystą lub pisarzem, ulotki i foldery pozwolą Ci zaprezentować swoją kreatywność i zareklamować to, co robisz.

Ludzie wciąż ufają drukowi

Jest coś takiego we wsparciu wysokiej jakości materiałów drukowanych, co nadaje przekazowi wiarygodności.

To nie jest tylko przeczucie, to wyniki badań międzynarodowe badanie Badanie przeprowadzone na ponad 10 000 osób wykazało, że ludzie są bardziej skłonni ufać drukowanym informacjom niż cyfrowym.

Zaufanie jest ważnym krokiem w kierunku konwersji, a drukowane ulotki i broszury pomagają wykazać, że prowadzisz wiarygodną działalność.

Budowanie relacji

Czasami zaangażowanie w rozmowy z potencjalnymi sprzedawcami może być krótkie. Możesz nie być w stanie zamknąć sprzedaży od razu.

Posiadanie ulotki lub broszury w zestawie narzędzi daje możliwość zwiększenia zaangażowania i wzmocnienia relacji budowanych z odbiorcami.

Jeśli wykonałeś świetną robotę, projektując angażującą ulotkę lub broszurę, może ona zamknąć sprzedaż w późniejszym terminie.

Jak napisać ulotkę

Ulotka A5

Przed projektem jest treść. Twoja ulotka lub broszura musi zawierać ważne informacje, które chcesz przekazać odbiorcom, aby kupili, wzięli udział lub skorzystali z tego, co promujesz.

Oto nasze zestawienie kluczowych punktów, o których należy pamiętać podczas tworzenia treści, które zmieniają czytelników w płacących klientów.

1. Ustal swój własny ton głosu

Ton głosu można podsumować jako osobowość, którą marka tworzy poprzez język, którego używa.

Marki odnoszące sukcesy mają tendencję do ścisłego kontrolowania swojego tonu głosu, aby mieć pewność, że zawsze prezentują spójną osobowość.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zastanów się nad osobami, które tworzą twoich odbiorców. Jakiego języka używają? Na jaki język zareagują?

Wykorzystaj ten język w każdym aspekcie swojego marketingu i upewnij się, że ulotki i broszury są zgodne z tym językiem.

2. Tworzenie przyciągających wzrok nagłówków

Pospiesz się. Nie masz zbyt wiele czasu. Przyciągnij uwagę odbiorców atrakcyjnym, istotnym i korzystnym tekstem otwierającym.

Rzuć czytelnikowi w oczy tę korzyść i spraw, by uwierzył, że może coś zyskać, czytając dalej.

Wykorzystaj spostrzeżenia klientów lub przeprowadź badania rynkowe, aby dowiedzieć się, co cenią i tworzyć atrakcyjne treści.

Mogą cenić niskie ceny, szybkość lub jakość. Może być dla nich ważne, że jesteś godny zaufania, etyczny i świadomy ekologicznie. Mogą też mieć frustrację, którą Twoja firma może rozwiązać.

3. Używaj języka, który sprzedaje

Bądź osobisty, ale uniwersalny. Zwracaj się do klientów docelowych, ale unikaj języka, który może wykluczyć całe grupy odbiorców.

Wybierz słowa, które odwołują się do ich emocji. Zidentyfikuj ich bolączki i przedstaw się jako rozwiązanie. Wywoływanie określonych uczuć może mieć potężny wpływ na odbiorców i skłonić ich do zainteresowania się Twoją marką.

A kiedy przyjdziesz zaoferować im rozwiązanie, zastanów się nad pilnym i angażującym językiem, takim jak "ekskluzywny", "darmowy", "okazja" lub "zarobić".

4. Skoncentruj się na USP

Jaki jest Twój unikalny punkt sprzedaży? Jeśli naprawdę oferujesz coś, czego nie może zaoferować żaden z twoich konkurentów, to warto o tym głośno mówić.

Poinformuj odbiorców, że możesz zaoferować im coś nowego lub lepszy produkt lub usługę niż konkurencja.

Użyj tych USP jako podstawy do zbudowania swojego ulotki i ulotki, upewniając się, że czytelnik otrzyma rzeczywiste korzyści.

5. Przejdź od razu do rzeczy

Zachowaj zwięzłość przekazu. Upewnij się, że Twój ton głosu jest spójny z Twoją marką, jednocześnie jasno wyrażając swój przekaz i zwracając się bezpośrednio do klienta.

Nie przytłaczaj czytelnika długimi blokami tekstu. Podziel akapity na podtytuły i użyj wypunktowania, aby wymienić kluczowe informacje.

Przede wszystkim używaj prostego języka angielskiego. Pamiętaj, że średni wiek czytelnika w Wielkiej Brytanii wynosi dziewięć lat, a zdezorientowany klient zwykle nie kupuje.

6. Uwzględnienie kluczowych szczegółów

Są to podstawowe informacje, bez których większość ulotek nie powinna się obyć:

 • Korzystny, przyciągający uwagę nagłówek -Przyciągnij uwagę odbiorców i spróbuj odwołać się do potrzeby, którą możesz zaspokoić swoim nagłówkiem.
 • Branding - Spraw, aby wygląd i styl ulotki jasno wskazywały, że reprezentuje ona Twoją firmę i jej wartości.
 • USP - pokaż, jak jesteś wyjątkowy, podając fakty potwierdzające, dlaczego Twoja usługa lub wydarzenie jest warte ich zainteresowania.
 • Szczegóły oferty - Cena może być jedną z twoich USP, ale jeśli prowadzisz kampanię sprzedażową, uwzględnij zniżki, kody kuponów i T's & C's.
 • Podstawowe informacje - dane kontaktowe firmy, godziny i daty wydarzeń, lokalizacja, ceny itp.
 • Wezwanie do działania -Ważne jest, aby czytelnik nie miał wątpliwości, co powinien zrobić dalej. Bądź tak jasny i bezpośredni, jak to tylko możliwe, używając zwrotów otwierających, takich jak: "odwiedź nas na...", "odkryj więcej dzięki..." i "poznaj naszą ofertę na...".

 

Jak zaprojektować ulotkę, która będzie się wyróżniać?

Ulotka Solopress Yoga

Kreatywna i dobrze zaprojektowana ulotka może pomóc Twojej marce wyróżnić się na tle konkurencji. Potrzebny jest mocny projekt, który jest profesjonalny, skuteczny, czytelny i angażujący. Odpowiadamy na kilka typowych pytań dotyczących tego procesu, aby pomóc Ci zacząć.

Jak sprawić, by ulotka wyglądała profesjonalnie?

Nie przeładowuj przestrzeni informacjami.

Wybierz maksymalnie trzy wiadomości, które chcesz przekazać czytelnikowi. Skoncentruj się na ułożeniu ich w formacie, który można zrozumieć na pierwszy rzut oka i który jest uporządkowany.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do projektowania materiałów marketingowych, skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta jest mądrą inwestycją. Doświadczony grafik będzie wiedział, co działa i jak połączyć istniejący branding z najnowszym przekazem.

Jak zaprojektować skuteczną ulotkę?

Szybki rzut oka na ulotkę lub broszurę może nadać ton Twojej firmie, dlatego warto upewnić się, że grafika jest charakterystyczna. Powinna mówić coś o tym, kim jesteś i czym się zajmujesz.

Upewnij się, że kolory, proporcje, układ i czcionki są spójne ze sposobem, w jaki tworzysz swoją markę w innych miejscach w druku i online.

Jeśli nie wiesz, jak stworzyć ulotki, które będą zgodne z Twoją marką, możesz porozmawiać z naszym zespołem projektantów, którzy pomogą Ci stworzyć produkt końcowy idealnie pasujący do Twojej firmy.

Jaka jest najlepsza czcionka dla ulotek?

Czcionki bezszeryfowe są dobrym wyborem dla ulotek i broszur ze względu na ich czyste punkty wejścia i dużą czytelność.

Helvetica jest dobrym wyborem, a odmiany takie jak Helvetica Bold są idealne do efektownych nagłówków i kluczowych komunikatów.

Najlepiej nie szaleć z liczbą używanych czcionek. Trzy lub więcej na jednej ulotce może sprawić, że będzie ona wyglądać niespójnie i amatorsko.

Jak wybrać odpowiednie obrazy, aby wyróżnić swoją ulotkę?

Według danych z 2018 r. Raport dotyczący marketingu w mediach społecznościowych Social Media Examiner, trzy dni po obejrzeniu wiadomości większość ludzi pamięta tylko około 10% tego, co zostało powiedziane. Gdy ta sama informacja zostanie połączona z obrazem, liczba ta wzrasta do 65%.

Powiązanie obrazów z przekazem ma ogromny wpływ, ale które z nich są najlepsze? Każdy wybrany obraz powinien być:

 • Atrakcyjny - Jedzenie powinno być apetyczne, produkty lśniące nowością, ludzie dobrze się bawiący, a lokalizacje powinny być kręcone przy dobrej pogodzie.
 • Aspiracyjne ­- Obrazy powinny inspirować odbiorców do wyobrażenia sobie, w jaki sposób udział w wydarzeniu lub korzystanie z towarów i usług może w jakiś sposób poprawić ich życie.
 • Profesjonalny - Standard używanych obrazów będzie odzwierciedlał Twoją markę, nie zadowalaj się słabej jakości fotografią, ilustracją lub projektem graficznym. Zdjęcia stockowe są lepsze niż złe zdjęcia.

 

Jakich wzorów ulotek mogę użyć?

Wybraliśmy pięć konkretnych pomysłów na ulotki i broszury. Możesz wybrać jeden z nich i działać zgodnie z nim lub wykorzystać je jako punkt wyjścia do stworzenia własnych fajnych projektów ulotek.

1. Klasyczny

flyers classic
Kiedy masz trudności z generowaniem pomysłów, nie ma wstydu w podążaniu za konwencją. Klasyczna ulotka może pomóc w skutecznym przekazaniu wiadomości - bez konieczności przekraczania granic za pomocą ekstrawaganckiego projektu.

Układając ulotkę lub broszurę, zachowaj prostotę. Stwórz łatwy do przyswojenia format, który zawiera czyste, wyraźne czcionki i samodzielne pola tekstowe.

Jeśli odbiorcy oczekują nagłówka u góry strony z informacjami i obrazami poniżej, dostarcz dokładnie to. Klasyczne projekty ulotek z żywymi obrazami i minimalną ilością tekstu pomogą ci przejść od razu do sedna.

2. Monochromatyczny

Ulotki monochromatyczne
Monochromatyczny może być współczesny, retro, a nawet surowo modernistyczny. Wyraża powagę celu, który charakteryzuje Twoją markę jako stylową i przemyślaną.

Możesz także spróbować dodać kilka akcentów w kolorach swojej marki, aby wyróżnić kluczowe punkty. Monochromatyczny motyw oznacza, że wszelkie dodatkowe kolory, które dodasz, będą odważne - zwłaszcza jeśli podkreślają Twoją markę.

Jest to świetny pomysł na ulotkę dla inteligentnej firmy technologicznej, kreatywnego przedsięwzięcia lub wydarzenia artystycznego.

3. Kolorowy

kolorowe ulotki
Postaw na coś przyciągającego wzrok. Jeśli nie lubisz monochromatyzmu, postaw na eksplozję kolorów.

Zachowaj przesłanie swojej firmy i wybierz odcienie, które pasują do barw Twojej marki, aby uzyskać wygląd, który od razu będzie "Twój".

Lub wyjdź poza swoją strefę komfortu, stosując uzupełniające się - lub nawet kontrastujące - kolory, które zatrzymają ich w miejscu.

Kolorowe projekty ulotek są idealne dla firm rozrywkowych, organizacji kreatywnych, a nawet tradycyjnych firm, które chcą zrobić coś nieco innego, aby zareklamować wydarzenie sprzedażowe.

4. Vintage


Jeśli chcesz wnieść odrobinę stylu vintage do swoich materiałów marketingowych, warto zapoznać się ze stylem retro i tradycyjnym.

Czerpiąc wpływ z określonych okresów historycznych lub ruchów kulturowych, możesz stworzyć historię swojej marki.

Brązowy papier pakowy idealnie nadaje się do tego celu dzięki swojemu rustykalnemu, brązowemu wyglądowi. Wybuch jasnego koloru, zarówno w typografii, jak i obrazach, może dodać nowoczesnego akcentu do czarno-brązowego projektu.

5. Oświadczenie

ulotki z oświadczeniami
Jeśli Twoje wydarzenie, promocja lub produkt są nieco odważne i nieco inne, dlaczego nie stworzyć ulotek i ulotek, które to odzwierciedlają?

Zacznij od wymiarów. Może wypróbuj niekonwencjonalną opcję kwadratu? Pomoże to Twojej ulotce wyróżnić się nieco bardziej w porównaniu ze zwykłymi kształtami rozdawanymi na ulicach.

Projekt powinien być prosty, ale innowacyjny. W przypadku ulotki warto zachować jedną stronę przeznaczoną na projekt, a drugą na wszystkie istotne szczegóły.

Jaki jest dobry rozmiar ulotki?


Ulotki są dostępne w różnych rozmiarach. Rozmiar jest kluczowym czynnikiem przy tworzeniu elementu, który jest wystarczająco duży, aby wywrzeć wpływ, ale wystarczająco poręczny, aby można go było zabrać do domu.

Oto najpopularniejsze rozmiary i sposób, w jaki mogą one pomóc w stworzeniu skutecznej ulotki:

 • A3- bardziej do celów ekspozycyjnych, takich jak plakat lub przypięta reklama.
 • A4- Standardowy rozmiar papieru, zwykle używany jako menu lub przewodniki do wyświetlania dużej ilości informacji.
 • A5- Najpopularniejszy rozmiar do dystrybucji ulotek do skrzynek pocztowych, takich jak menu na wynos i zaproszenia.
 • A6- Rozmiar pocztówki idealny do rozdawania lub dostarczania przez skrzynki na listy.
 • A7- popularny do dystrybucji ulotek na ulicach i wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni.
 • Kwadrat - to świetny wybór na wyróżniającą się ulotkę, zwłaszcza w połączeniu z odważnym projektem.
 • DL -. rozmiar ulotki utworzonej przez złożenie arkusza A4 pionowo na trzy części - klasyczna opcja dla ulotek składanych.

Wymiary tych rozmiarów przedstawiono w poniższej tabeli:

Rozmiar ulotki Rozmiar w cm Rozmiar w mm Rozmiar w calach
A3 29.7 x 42.0 297 x 420 11.7 x 16.5
A4 21 x 29.7 210 x 297 8.3 x 11.7
A5 14.8 x 21 148 x 210 5.8 x 8.3
A6 10.5 x 14.8 105 x 148 4.1 x 5.8
A7 7.4 x 10.5 74 x 105 2.9 x 4.1
Kwadrat 10.5 x 10.5 105 x 105 4.1 x 4.1
DL 9.9 x 21.0 99 x 210 3.9 x 8.3

 

Organizując konkretną promocję lub rozważając różne metody dystrybucji, należy pamiętać o różnych rozmiarach papieru.

Dzięki Solopress możesz wybierać spośród ulotek i broszur w rozmiarach od A7 do A3, a także DL, kwadratowych i składanych.

Jaki jest odpowiedni rodzaj papieru na ulotki?

przewodnik po rozmiarze papieru

Tekstura i dotyk to kolejna możliwość wyrażenia marki poprzez ulotki i foldery.

Wybory dotyczące jakości i grubości papieru mogą na przykład promować wartości marki, takie jak luksus, styl lub środowisko.

Powszechnie stosowane materiały papierowe na ulotki i foldery to m.in:

 • Jedwab - Lekko błyszczący, ale nie w pełni błyszczący, jest to popularna i luksusowa opcja.
 • Połysk - opcja wysokiego połysku, połysk jest idealny do podkreślenia jasnych kolorów.
 • Kraft - 100% z recyklingu Kraft, jest szorstki i gotowy i zapewnia naturalne brązowe tło.

Można również zdecydować się na laminowane wykończenia na wybranym papierze, np:

 • Laminowany - Laminacja, zarówno błyszcząca jak i matowa, dodaje tekstury powierzchni, zapewniając jednocześnie warstwę ochronną.
 • Spot UV - Jest to błyszczący lakier, który jest nakładany tylko na wybrane obszary wydruku w celu podkreślenia elementów projektu lub stworzenia kontrastowego wykończenia.
 • Folia - wybrać złoto lub srebrna folia do zastosowania w wybranych obszarach projektu w celu wyróżnienia tekstu lub określonych elementów projektu.

 

Jak rozdawać ulotki i foldery

Osoba trzymająca ulotki
Aby uzyskać kompleksowe spojrzenie na to, jak dotrzeć z drukowaną wiadomością - i jak sprawdzić, czy Twoje działania odniosły sukces, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat Najlepsze sposoby dystrybucji ulotek i broszur.

Przewodnik przeprowadzi Cię przez kwestie związane z ulotkami - niektóre oczekiwane, a niektóre nie tak oczywiste. Obejmują one:

 • Różne metody dystrybucji ulotek i broszur
 • Gdzie i kiedy najlepiej je rozdawać?
 • Kwestie prawne dotyczące tego, gdzie można, a gdzie nie można rozdawać ulotek i broszur
 • Konsekwencje rozdawania ulotek bez zezwolenia
 • Rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas rekrutacji partnera dystrybucyjnego
 • Metody śledzenia sukcesu kampanii ulotkowej lub broszurowej

 

Od inspiracji do wdrożenia

Możemy pomóc wcielić całą tę teorię w życie dzięki naszej ulotce i druk ulotek usługa. Wybierz rozmiar, papier i ilość, a następnie prześlij swoją grafikę lub poproś jednego z naszych projektantów o stworzenie jej dla Ciebie.

Otrzymasz bezpłatną dostawę do Wielkiej Brytanii i bardzo szybką realizację zamówienia. Zacznij drukować z Solopress już dziś.