Kto jest mistrzem plakatu?

Kolegium projektów plakatów od słynnego grafika Toma Eckersleya

Mistrz plakatu Tom Eckersley zostanie uhonorowany na nowej wystawie London College of Communication, która upamiętnia setną rocznicę jego urodzin....

Tom Eckersley (1914-1997) był projektantem graficznym i pedagogiem znanym ze swoich projekty plakatów. Założył również szkołę projektowania graficznego w London School of Printing (obecnie London College of Communication). Jego kolekcja zawiera przykłady jego plakatów i opublikowanych prac dla organizacji takich jak Guinness, London Transport i General Post Office.

Z okazji setnej rocznicy urodzin tego wpływowego projektanta graficznego, nowa wystawa w London College of Communication (11 - 29 stycznia 2014 r.) uczci ogromny wkład Toma Eckersleya w projektowanie graficzne i edukację projektową w Wielkiej Brytanii na przestrzeni sześciu dekad, jako praktyka, nauczyciela i niekwestionowanego mistrza projektowania graficznego. druk plakatów projekt.

Wystawa obejmuje 40 plakatów wybranych z archiwum Eckersleya Uniwersytetu Sztuki w Londynie, mieszczącego się w London College of Communication (LCC), gdzie Eckersley założył pierwszy w Wielkiej Brytanii licencjacki kurs projektowania graficznego w 1954 roku, w ówczesnym London College of Printing (LCP). Na wystawie prezentowane będą projekty Eckersleya od lat 40. do 80. ubiegłego wieku.

"Nigdzie dziedzictwo Toma Eckersleya nie jest bardziej odczuwalne niż w LCC, gdzie nauczanie projektowania graficznego i badania są zakorzenione w pierwszym kursie licencjackim uczelni, który założył w 1954 roku" - mówi profesor Lawrence Zeegen, dziekan School of Design w London College of Communication. "Ponieważ projektowanie komunikacji i media w XXI wieku nieustannie się rozwijają, znalezienie chwili na zatrzymanie się i refleksję nad przeszłością dyscypliny, pośród zalewu multidyscyplinarnych, wieloplatformowych i wielowarstwowych komunikatów wizualnych, jest coraz bardziej istotne. Ma to kluczowe znaczenie dla naszego zrozumienia i docenienia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości projektowania komunikacji".

Mistrz plakatu

Plakat edukacyjny z okazji 100-lecia druku

Plakat Equus

Plakat Graphic Design Works

Plakat z pozdrowieniami

Długie włosy to niebezpieczny plakat

Plakat Looking Back

Pięć faktów o Tomie Eckersleyu

  • Podczas II wojny światowej był kartografem Królewskich Sił Powietrznych
  • W 1948 roku został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (OBE) za zasługi w projektowaniu plakatów
  • Tom Eckersley był jednym z pierwszych brytyjskich projektantów, którzy dołączyli do Alliance Graphique Internationale (AGI).
  • On pełnił funkcję kierownika ds. projektowania graficznego w LCP/LCC do 1977 r.
  • Jego synowie Anthony, Paul i Richard również zostali grafikami

Źródło obrazu:

Dla wszystkich obrazów z wyjątkiem Graphic Design Works:
Z podziękowaniami dla Estate of Tom Eckersley / University of the Arts London / Archives & Special Collections Centre

Graphic Design Works:
Z podziękowaniami dla Estate of Tom Eckersley / University of the Arts London / Archives & Special Collections Centre / ILEA

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo lubię plakaty - umilają mi podróż londyńskim metrem. Bardzo podoba mi się ta wystawa!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.