Niesamowite nadmorskie plakaty w stylu vintage

Baner Seaside Southend

Cofnijmy się w czasie i uczcijmy naszą lokalną historię pięknymi nadmorskimi plakatami w stylu vintage. 

Nadmorskie miasta zawsze były postrzegane jako środowisko rekreacyjne, historycy donoszą, że można to prześledzić wstecz do czasów rzymskich, kiedy zamożniejsi członkowie społeczeństwa mieszkający w Colchester odwiedzali wyspę Mersea, aby uciec na wakacje. Rozwój plaży jako ośrodka wypoczynkowego w połowie XIX wieku utorował drogę temu, co później stało się globalnym przemysłem turystycznym, pierwsze prawdziwe nadmorskie kurorty zostały otwarte nieco wcześniej i były skierowane do arystokracji, która zaczęła odwiedzać wybrzeże, a także modne wówczas uzdrowiska, w celach rekreacyjnych i zdrowotnych.

Plakat nadmorski Southend-on-Sea

W 1871 r. rząd brytyjski ogłosił ustawę o świętach bankowych, dzięki czemu przez cały rok obowiązywały oficjalne dni wolne od pracy. Podczas gdy zamożniejsze rodziny często zostawały na tydzień w lecie, wielkie ulepszenia wprowadzone do systemu kolejowego około trzydzieści lat wcześniej pozwoliły klasie robotniczej na jednodniowe wycieczki na świeże powietrze do nadmorskich miast. Ten wielki napływ turystów skłonił przedsiębiorców do budowy miejsc noclegowych i nowych atrakcji, aby wykorzystać ten fakt i zapoczątkować wzrost gospodarczy w nadmorskich miastach.

Plakat Westcliff Seaside Rail

Oczywiście, aby rozpowszechnić informacje o łatwo dostępnym świeżym powietrzu i odpoczynku zalecanym przez rząd, powstało wiele plakatów reklamujących nadmorskie miasta. Na przykład Southend-on-Sea było jedynym nadmorskim kurortem reklamowanym w metrze. Elektryczne pociągi zabierały wczasowiczów aż do Barking, gdzie lokomotywy parowe przejmowały resztę podróży. W latach 1910-1939 stacje Southend-on-Sea i Shoeburyness były nawet częścią linii District Line. W ramach powrotu do trendu vintage, wiele osób skopiowało te klasyczne reklamy; oryginały są obecnie postrzegane jako przedmioty kolekcjonerskie.

Plakat Southend Seaside

Mniej więcej o tej porze ubiegłego roku, prawie 200 zabytkowych plakatów podróżniczych z całego świata trafiło na aukcję w Nowym Jorku, a niektóre zwycięskie oferty wyniosły łącznie ponad $500,000. Aukcjonerzy przypomnieli potencjalnym nabywcom o epoce podróży, w której wakacje były dla zamożnych, pociągi parowe były normą, a samoloty komercyjne miały śmigła. Brytyjskie kurorty nadmorskie, a także trasy kolejowe, były często przedmiotem aukcji, a wiele plakatów zostało umieszczonych na stacjach kolejowych w Wielkiej Brytanii w latach 20. i 40. ubiegłego wieku.

Rozrywki nad morzem w Southend-on-Sea

Zobacz swoją pracę w druku

Jeśli jesteś projektantem i chciałbyś stworzyć własne plakaty, skontaktuj się z nami! Mamy fantastyczne ceny na nasze plakaty.

2 KOMENTARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.