Plakat z Wojowniczymi Żółwiami Ninja wywołuje kontrowersje związane z 9/11

Plakat filmu "Wojownicze Żółwie Ninja 9/11

Plakat promocyjny nadchodzącego filmu o Wojowniczych Żółwiach Ninja został natychmiast wycofany przez studio filmowe odpowiedzialne za opublikowanie go na Twitterze i Facebooku....

Pokazując kultowych bohaterów w półpancerzu spadających z wieżowca, z datą premiery 11 września umieszczoną na dole plakatu, wiele osób dostrzegło oczywiste powiązanie między tą fikcyjną grafiką a tragicznymi, prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce podczas ataku terrorystycznego na Nowy Jork 11 września.

Oczywiście sprawy nie ułatwia fakt, że czterech członków uwielbiającego pizzę gangu Nastoletnich Wojowniczych Żółwi Ninja ma mieszkać w kanałach burzowych samego Nowego Jorku. Innymi słowy, wszystkie składniki na telewizyjną, prasową i blogową furorę czekały tylko na dostarczenie do głodnych ust światowych 24-godzinnych mediów informacyjnych. A wszystko to działo się szybciej, niż główni bohaterowie TMNT - Donatello, Leonardo, Michelangelo i Raphael - byliby w stanie przełknąć kawałek pepperoni z serem.

Szybko zdając sobie sprawę ze swojej pomyłki, Paramount Pictures Australia usunęło plakat ze swoich kanałów na Twitterze i Facebooku, a następnie przeprosiło za pośrednictwem e-maila do agencji informacyjnej. Reuters:
"Jest nam niezmiernie przykro, że wykorzystaliśmy tę grafikę w materiałach marketingowych promujących otwarcie 11 września w Australii. Połączenie tego obrazu i daty było błędem. Nie chcieliśmy nikogo urazić i podjęliśmy natychmiastowe działania w celu zaprzestania jego używania".

Jest to kolejne przypomnienie o tym, że przed wydrukowaniem czegokolwiek należy poprosić jak największą liczbę osób o sprawdzenie grafiki. plakaty lub opublikować go online.

Z drugiej strony, udowadniając stare powiedzenie, że nie ma czegoś takiego jak zły rozgłos, plakat ten trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie dla nowego filmu, o którym tylko fani komiksów i Megan Fox słyszeli wiele przed niefortunnym tweetem Paramount.

Cowabunga On, Dude!

Wyreżyserowany przez Jonathana Liebesmana (Battle Los Angeles i Wrath of the Titans), z udziałem wspomnianej już Megan Fox (Transformers i Robot Chicken: DC Comics Special) w roli reporterki April O'Neil, Teenage Mutant Ninja Turtles wchodzi na ekrany brytyjskich kin w nieco mniej kontrowersyjnym dniu premiery, tj. w piątek 17 września.th Październik.

Oto oficjalny brytyjski zwiastun filmu, udostępniony dzięki uprzejmości YouTube:

5 KOMENTARZE

  1. Po raz pierwszy widzę ten plakat i założę się, że dostali mnóstwo darmowej prasy dla filmu. Nawet jeśli była głównie negatywna. Szczerze mówiąc, nie jest to nawet świetnie wyglądający plakat

  2. Plakaty mogą być świetnym sposobem dla firmy, aby przekazać swój punkt widzenia i są bardzo wartościowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.