Przyciągające uwagę pomysły na plakaty

Przyciągający uwagę projekt plakatu

Opanuj sztukę tworzenia efektownych plakatów, a przyciągniesz uwagę przechodniów. Klucz do świetnego projektu? Połączenie efektywnych obrazów, intrygujących kolorów i chwytliwego tekstu. Niezależnie od tego, czy jest on prosty czy złożony, kolorowy czy stonowany, jeśli wszystkie zmienne projektowe są odpowiednie dla Twojego wydarzenia lub produktu, możesz zaprojektować plakat, który sprawi, że odbiorcy zatrzymają się i zwrócą na niego uwagę.

Plakaty powinny przedstawiać wydarzenie lub produkt, koncentrować się na jego ważnych aspektach i reklamować je w sposób atrakcyjny dla odbiorców. Stworzenie takiego plakatu opiera się na siedmiu kluczowych punktach:

  • Kolor
  • Kształt
  • Rodzaj papieru
  • Rozmiar
  • Ilustracje
  • Fotografia
  • Czcionki

Poprowadzimy Cię przez wszystkie siedem i zaoferujemy wskazówki, które pomogą Ci zapewnić Pomysły na projekt plakatu na następne duże wydarzenie lub wyprzedaż.

Pomysły na plakaty z możliwością dostosowania

Kolor

Różne kolory wywołują różne emocje. Jasne odcienie, takie jak czerwony, pomarańczowy i żółty, przedstawiają emocje i żywiołowość, podczas gdy kolory monochromatyczne reprezentują spokój i prostotę. Niezależnie od tego, co reklamujesz, wybierz kolory zgodnie z tym, co chcesz, aby poczuli Twoi odbiorcy. Użyj ich, aby zwrócić uwagę na plakat i podkreślić ważne informacje lub jako przyciągające wzrok tło.

 

Wskazówka projektowa: Jeśli reklamujesz nowy produkt lub nadchodzące wydarzenie, użyj jaśniejszych kolorów, aby przyciągnąć uwagę i zbudować oczekiwanie.

Kształt

Kształt plakatu zazwyczaj zależy od tego, co promujesz. Jeśli reklamujesz koncert lub jednorazowe wydarzenie, plakaty portretowe są idealne, ponieważ prawdopodobnie będą zawierały dużo tekstu. Z kolei plakaty krajobrazowe zazwyczaj pasują do projektów opartych na fotografii.

Wybierając rozmiar plakatu, należy mieć na uwadze miejsce jego umieszczenia. Jeśli reklamujesz się w witrynie sklepowej, mniejszy, portretowy styl będzie bardziej odpowiedni.

 

Wskazówka projektowa: Chcesz stworzyć coś wyjątkowego? Nasz splakaty z podróży są w stylu portretowym, ale z dodatkową przestrzenią do pracy. Dostępne są w formatach A3, A2 i A1.

Rodzaj papieru

Wybór papieru może wiele powiedzieć o tym, co promujesz. Kluczem jest dopasowanie rodzaju papieru nie tylko do budżetu, ale także do tematu. W przypadku prestiżowych wydarzeń lub produktów, błyszczące wykończenie plakatu może emanować jakością. Jeśli reklamujesz niezależne, undergroundowe wydarzenie, wypróbuj papier celulozowy, aby nadać plakatowi surowy efekt.

 

Wskazówka projektowa: Spróbuj Papier plakatowy Day Glo i dodać efekt fluorescencyjny do projektu. Idealnie nadaje się do umieszczenia na ulicach lub wewnątrz restauracji czy barów.

Rozmiar

Określenie rozmiaru plakatu zależy od tego, gdzie będzie on umieszczony. Jeśli planujesz umieścić plakat w pomieszczeniu, najlepiej wybrać mniejszy rozmiar, aby poradzić sobie z przestrzenią, którą masz do dyspozycji. Większe plakaty, takie jak nasze rozmiary z serii B, zazwyczaj mają największy wpływ na odbiorców ze względu na sam rozmiar. Ponadto masz więcej miejsca do pracy.

 

Wskazówka projektowa: Jeśli nie możesz się zdecydować, jaki rozmiar plakatu będzie idealny dla Twojej promocji, mamy kilka szablonów dostępnych do pobrania. W ten sposób możesz sprawdzić, czy Twoja grafika będzie pasować do przestrzeni o określonym rozmiarze.

Ilustracje

Wykorzystanie oryginalnej grafiki na plakacie to kreatywny sposób na zareklamowanie wydarzenia lub produktu. Pozwala łączyć ilustracje z żywymi kolorami, aby przyciągnąć wyobraźnię odbiorców.

Zawsze, gdy tworzysz ilustracje, pamiętaj o ich rozmieszczeniu i pozostawieniu miejsca na tekst - warto wcześniej znać rozmiar plakatu, aby wiedzieć, ile miejsca masz do pracy.

 

Wskazówka projektowa: Promujesz wystawę? Spróbuj przedstawić styl swojego wydarzenia za pomocą unikalnych ilustracji zgodnych z tematem.

Fotografia

Powszechnie spotykane na plakatach filmowych i lifestyle'owych, fotografie mówią wszystko, co trzeba wiedzieć o danym wydarzeniu. Wykorzystanie odpowiedniego ujęcia aparatu, z towarzyszącym tekstem i wydrukowanego na odpowiednim papierze, może przyciągnąć uwagę przechodniów.

 

Wskazówka projektowa: Używając zdjęcia jako tła plakatu, wypróbuj minimalistyczny projekt z tylko niezbędnym tekstem, aby fotografia była centralnym elementem.

Czcionki

Decydując, jaka czcionka najlepiej pasuje do plakatu, należy upewnić się, że jest ona czytelna z dużej odległości. Aby przyciągnąć czyjąś uwagę, wybierz pogrubioną czcionkę w dużym rozmiarze, zawierającą wszystkie ważne szczegóły dotyczące wydarzenia i produktu. W ten sposób przyciągniesz uwagę nagłówkiem.

 

Wskazówka projektowa: Pobaw się różnymi czcionkami i zobacz, co działa. Mieszanka stylów, zwykle z tej samej rodziny czcionek, dodaje zainteresowania i pomaga zatrzymać wzrok widza na plakacie na dłużej.

Zainspirowały Cię nasze pomysły na plakaty? W Solopress możemy sprawić, że Twój wymarzony projekt stanie się rzeczywistością. Mamy ogromny wybór druk plakatów rozmiary, wykończenia, rodzaje papieru i wiele więcej. Niezależnie od tego, co reklamujesz, możemy pomóc Ci stworzyć przyciągające uwagę projekty.

Drukowanie plakatów