Przyszłość wykańczania druku według Marca Legge'a z Duplo International

Duplo facet

Rozmawialiśmy z ekspertami w dziedzinie wykańczania druku, firmą Duplo International, na temat ich firmy i przyszłych prognoz dla branży druku...

Wprowadzenie do Duplo International

Cześć, nazywam się Marc Legge i jestem kierownikiem ds. marketingu w Wielkiej Brytanii w firmie Duplo International Limited (www.duplointernational.com). Wszystkie urządzenia Duplo są produkowane przez Duplo Corporation w Japonii. Duplo International Ltd. jest niezależną, rodzinną firmą z Wielkiej Brytanii. Z naszego biura w Surrey od prawie 30 lat zajmujemy się dystrybucją urządzeń do wykańczania wydruków Duplo w całej Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W sumie dostarczamy do 108 krajów, korzystając z jednego lub dwóch wyznaczonych agentów w każdym kraju. Posiadamy również oddziały we Francji i w Polsce. Około dwie trzecie naszej sprzedaży pochodzi z eksportu, a pozostała jedna trzecia to transakcje krajowe w Wielkiej Brytanii.

Produkty Duplo

Produkty Duplo są projektowane i budowane zgodnie z koncepcją, którą nazywamy zautomatyzowaną precyzją. Dosłownie oznacza to, że naszym celem jest tworzenie niezawodnych, dokładnych, elastycznych i wysoce produktywnych rozwiązań dla wyzwań stojących przed dzisiejszymi firmami poligraficznymi. Sprzedawane przez nas urządzenia są produkowane w fabrykach posiadających certyfikaty ISO 9001 i 14001, co daje naszym klientom pewność międzynarodowych standardów kontroli jakości i wrażliwości na środowisko. W przeszłości firma Duplo była znana z produkcji składarko-sklejarek i broszurownic, które nadal są bestsellerami wśród drukarni litograficznych na całym świecie. W ostatnich latach firma przewodziła rozwojowi rozwiązań w zakresie wykańczania druku dla drukarni cyfrowych i dziś jest powszechnie uważana za lidera rynku w tej dziedzinie. Zatrudniając 25 inżynierów i pracowników wsparcia technicznego w Wielkiej Brytanii, mamy więcej inżynierów serwisowych w terenie niż jakikolwiek inny dostawca usług wykańczania druku w kraju. W siedzibie głównej w Addlestone przechowujemy części zamienne o wartości 2 milionów funtów (17 000 sztuk). Prowadzimy również udany program praktyk zawodowych w celu szkolenia następnego pokolenia inżynierów branży poligraficznej.

Solopress i Duplo

Wiosną 2011 roku firma Solopress zdecydowała się zainwestować w linię do produkcji broszur Duplo System 5000. Maszyna działa poprzez automatyczne łączenie wydrukowanych stron, a następnie zszywanie, składanie i przycinanie krawędzi w celu wyprodukowania gotowej książki. System 5000 jest szczególnie istotny dla firm takich jak Solopress, które produkują szereg różnych aplikacji, w różnych rozmiarach, na różnych rodzajach papieru i z różnych maszyn drukarskich. Sercem Systemu 5000 jest wieża kolatorowa Duplo DC-10/60, wyposażona w system podawania z dwoma wentylatorami, który umożliwia obsługę szerokiej gamy różnych rodzajów papieru. Gdy operator załaduje wieże, urządzenie może być gotowe do kolejnego zadania w zaledwie 30 sekund. Dokładne regulacje pozycji składania i zszywania mogą być wykonywane z dokładnością do 0,1 mm. Razem, czas realizacji i dokładność łączą się w celu uzyskania fenomenalnej produktywności. Solopress produkuje broszury najwyższej jakości na swoim Systemie 5000, a klienci firmy są zachwyceni swoimi broszurami.

Przyszłość druku

Druk ewoluował dramatycznie na przestrzeni lat. W przeszłości chodziło o ogromne nakłady produkcyjne, klienci przechowywali tony literatury w magazynie, otrzymywałeś jedno lub dwa gigantyczne zamówienia rocznie. Dzisiejszy druk to krótkie serie, personalizacja, szybka realizacja i dostawa na czas. Coraz częściej kampanie crossmediowe wykorzystują druk do kierowania klientów online za pomocą technologii takich jak kody QR i rozszerzona rzeczywistość. Jako wyraźnie dynamiczna i skoncentrowana na technologii organizacja, Solopress jest dobrze przygotowany na przyszłość. Firma już teraz maksymalizuje wykorzystanie mediów społecznościowych i marketingu online w celu pozyskania i utrzymania klientów. Za kulisami Solopress stale inwestuje w najlepsze na rynku maszyny do produkcji poligraficznej, aby móc sprostać przyszłym wyzwaniom. Duplo cieszy się, że może zaliczyć Solopress do grona naszych najlepszych klientów i z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi przy przyszłych projektach.

4 KOMENTARZE

  1. Dzisiejsza maszyna drukarska jest szybsza niż stara maszyna, dlatego dziś otrzymujemy szybką realizację i dostawę na czas.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.