Przyszłe trendy w zakresie materiałów eksploatacyjnych do drukarek według Mayday Graphic Products

Jim Fox Mayday Graphics


W pierwszym z naszej nowej serii zakulisowych blogów o branży poligraficznej, Solopress.com rozmawia z dostawcą usług poligraficznych Mayday Graphics o ich firmie i prognozach biznesowych na przyszłość....

Wprowadzenie do Mayday Graphics
Cześć, nazywam się Jim Fox i jestem dyrektorem sprzedaży Mayday Graphics (www.mayday-graphics.co.uk) i są związani z firmą od 22 lat. Jesteśmy dostawcą materiałów eksploatacyjnych i sprzętu dla branży druku litograficznego i cyfrowego. Nasza firma została założona około 30 lat temu w Suffolk, aby zaopatrywać drukarnie we wschodnim wybrzeżu i hrabstwach w materiały eksploatacyjne do drukarek. Od samego początku zdecydowaliśmy się dostarczać pełną gamę produktów wysokiej jakości i oferować tylko najlepsze produkty od najlepszych producentów. W ciągu tych 30 lat działalności zmieniliśmy nasze portfolio produktów, aby sprostać wymaganiom w naszej branży, w tym partnerstwom z producentami maszyn cyfrowych, aby pomóc naszym klientom w krótkich seriach wysokiej jakości wydruków cyfrowych. Mayday Graphics oferuje pełną gamę przepływów pracy prepress do obsługi najnowszych plików, z którymi muszą pracować nasi klienci, wspieranych przez szybkie urządzenia Computer to Plate. Nasza najnowsza różnorodność sprawiła, że nasza firma weszła na rynek szerokoformatowy z urządzeniami takimi jak eko-solwentowe cyfrowe maszyny rolowe i płaskie maszyny drukujące UV zdolne do drukowania na wielu sztywnych nośnikach o grubości do czterech cali. Dysponujemy również szeroką gamą wodorozcieńczalnych i ekosolwentowych nośników do zaopatrywania cyfrowych użytkowników wielkoformatowych. Nasza firma dąży do wspierania użytkowników końcowych w całej ich działalności poprzez posiadanie własnych specjalistów ds. produktów dla wszystkich naszych produktów, co pomaga nam wyróżnić się na tle konkurencji, a to z kolei pomaga nam zapewnić kompleksową obsługę w jak największym stopniu. Uważamy, że jest to ważne dla klientów i daje im komfort, wiedząc, że gdy pojawi się problem, wystarczy jeden telefon.

Solopress i Mayday
Firma Mayday Graphics została wprowadzona do Solopress około 10 lat temu przez Andy'ego Smitha, jednego z dyrektorów. Andy skontaktował się z nami, gdy szukali swojej pierwszej maszyny CTP do produkcji płyt dla swojego pierwszego Speedmastera 74. Ten początkowy zakup od nas został zastąpiony niecałe 18 miesięcy później przez wysokiej klasy maszynę Kodak Magnus i workflow Prinerge, który mógł obsługiwać 40 płyt na godzinę, aby nadążyć za popytem. Solopress uzyskiwał teraz wysokie pozycje w Google dla zamówień na druk online, dlatego zainstalowano drugą maszynę Magnus, aby utrzymać firmę w produkcji przez cały czas, umożliwiając 24-godzinne drukowanie bez zawodzenia klientów w przypadku awarii któregokolwiek z ich urządzeń. Nasze relacje z Solopress przerodziły się w zaufane partnerstwo, ponieważ dostarczamy coraz więcej produktów do ich firmy, począwszy od przygotowania do druku, poprzez druk cyfrowy, a skończywszy na druku wielkoformatowym. Pracujemy nad utrzymaniem wysokiego wolumenu produktów dostarczanych codziennie i doradzamy w zakresie sprzętu i materiałów eksploatacyjnych dla każdego działu. Po 10 latach rozwój Solopress był znaczny, a podejście do rynku profesjonalne i dość wyjątkowe. Mayday uznało, że partnerstwo działa dobrze dla obu firm i że mogą na nas polegać, jeśli chodzi o obsługę i wsparcie w każdy możliwy sposób. Obecnie Solopress posiada 5 Speedmasterów, 2 iGeny i liczne maszyny wielkoformatowe. Mogę z dumą powiedzieć, że każda okazja dla Solopress oznacza kolejną dla nas, ponieważ wciąż poszukujemy nowych produktów, aby wspierać ich i każdego klienta, z którym mamy do czynienia. Sposób, w jaki prowadzą swoją działalność, jest godny podziwu, trzeba powiedzieć, że ich motto powinno brzmieć: wszystko zależy od klienta, a jako dostawca od dłuższego czasu spełniają to pod każdym względem. Podsumowując, współpraca z nimi to czysta przyjemność. Dziękuję Solopress.