Seria niepoprawnych politycznie kampanii marketingowych

Plakat wycofany przez Nike po procesie o morderstwo Oscara Pistoriusa. Reklama Nike brzmiała "Jestem kulą w komorze".

Poniższe kampanie marketingowe mają na celu szokować, inspirować i otrzymywać społecznie akceptowalne ukłony. Problem w tym, że wszystkie są raczej niepoprawne politycznie.

1. Płaca minimalna Barbie

Zakładam, że początkowo miało to zachęcić młode dziewczęta do aspirowania do bycia lepszymi niż Barbie - to, co naprawdę mogło się skończyć, to zmiażdżenie marzeń na całym świecie. Komentarze pod postem na stronie Marnuję tyle czasu rozpętała niezłą dyskusję:

"Bubbles: Stary, miałem Barbie z McDonalds, kiedy byłem mały! Nie lekceważ Barbie, ona jest cudowną kobietą... może być wszystkim, od pracownika za minimalną pensję po astronautę".

"HKP2KSK: Smutne jest to, że nawet ze stopniem naukowym nadal zdarza się to ludziom z powodu dzisiejszej gospodarki".

"trinitybird: w dzisiejszych czasach praca w McDonalds jest lepsza niż nic. Przynajmniej pokazuje, że próbują coś zrobić."

Wizerunek Barbie z płacą minimalną w oryginalnym pudełku w stroju i fartuchu McDonald's w otoczeniu rekwizytów McDonald's.

2. Celofan

Ponad 70 lat temu ukazała się seria reklam celofanu z dość kontrowersyjnymi zdjęciami niemowląt owiniętych w celofan. Inne plakaty chwaliły się tym, jak "delikatne kobiety wolą intymną odzież w celofanie" i ten celofan "zapewnia przyjemność palenia.

Dwójka dzieci siedzi zawinięta w celofan jak prezent z podpisem "dobre rzeczy są dwa razy lepsze w celofanie".

3. Lizol

Poważnie zaniemówiłem. Co dokładnie oznacza "wątpić" w swoją kobiecą higienę?

Kampania marketingowa firmy Lysol zachęca kobiety do dbania o kobiecą higienę.

4. Uniwersalny rozdrabniacz do żywności Magnet

Dosłownie czuję, jak wegetarianie na całym świecie drżą. Prawdziwa świnia jest siekana, a kilka jagniąt podąża za nią. Ten tasak na pewno jest potężny?

Plakat uniwersalnego rozdrabniacza żywności MAGNET przedstawia grupę wirujących zwierząt i warzyw krążących wokół rozdrabniacza, ze świnią wchodzącą do niego głową.

5. Colt

Nie widzę światła na końcu tunelu. Boże Narodzenie? Nie martw się, według Colta możesz zafundować sobie własny pistolet.

Reklama Colta przedstawia pistolet obok przywieszki z napisem "Czy to nie czas, aby sprawić sobie świąteczny prezent?".

6. Tawny Port

Tawny Port miał serce we właściwym miejscu, ale głowę w innym. Leczenie jednego uzależnienia innym uzależnieniem nikomu nie pomaga!

Plakat skierowany do alkoholików zastępuje alkohol narkotykami jako "lekarstwem

7. Motorola

Prawdopodobnie jedna z mniej ofensywnych kampanii marketingowych w pakiecie, ale w dzisiejszych czasach jest bardzo mało prawdopodobne, aby Motorola ponownie wykorzystała tę taktykę do sprzedaży telewizorów. Miło widzieć "Praca domowa teraz, telewizja później taktyka nadal działa.

Zabytkowy plakat reklamujący telewizję Motorola sugeruje, że telewizja jest świetnym źródłem wiedzy dla dzieci

8. Smalec

Och, błogosław ich małe bawełniane skarpetki - są młodzi i zakochani. Ale poczekaj - 20 lat później doświadczą zawału serca, gdy dowiedzą się, że jedzenie smalcu w dużych ilościach może zabić. Wciąż, więc urocze.

Zabytkowy plakat reklamujący smalec z napisem "Są młodzi, zakochani, jedzą smalec" z parą trzymającą dwa kieliszki.

9. Duński Związek Sportowy Frisbee

Chociaż przesłanie jest prawdziwe; życie wydaje się zabawniejsze, gdy w grę wchodzą frisbees, nie mogę powstrzymać się od zignorowania oczywistej politycznej niepoprawności reklamy Duńskiego Związku Sportów Frisbee.

niepoprawna politycznie reklama pokazuje zdjęcie Hitlera wykonującego znak ręką, podczas gdy frisbee odlatuje.

10. Tonik gajowy

Jeśli ktoś wie, jakie znaczenie ma przyklejenie głowy dziecka do świni, proszę, daj mi znać.

Plakat z XIX wieku przedstawiający twarz dziecka umieszczoną na ciele świni z napisem "sprawia, że dzieci i dorośli są grubi jak świnie" - reklama toniku Grove's.

11. Działanie w przypadku raka trzustki

Plakat Pancreatic Cancer Action, mający na celu dodanie wartości szokującej, wywołał kontrowersje w 2014 r. za sprawą "Chciałabym mieć raka piersi" kampania. Reklama spowodowała napływ skarg dotyczących założenia, że rak piersi jest lepszy niż rak trzustki.

Kontrowersyjna reklama z 2014 roku mówi "chciałbym mieć raka piersi

12. Mleko mleczne

Skoro w reklamach białej czekolady wykorzystano białą "divę", to można sobie wyobrazić, jakie kontrowersje wywołała kampania marketingowa skierowana do supermodelki Naomi Campbell.

Plakat reklamujący baton Dairy Milk Bliss. Tekst brzmi: "Przesuń się Naomi, w mieście jest nowa diva".

13. Ford

Reklama ta była skierowana na rynek indyjski i wkrótce wywołała powszechne kontrowersje. Inne obrazy obejmowały 3 kobiety schowane w bagażniku i skrępowane - o co Ford został następnie oskarżony o dyskryminację seksualną. Spowodowało to, że Ford całkowicie wycofał kampanię i przyznał, że nigdy nie powinna zostać wydrukowana.

Grafika przedstawiająca bagażnik Forda Figo z Jensonem Buttonem i Lewisem Hamiltonem w bagażniku

14. Pepsi

W tej reklamie Pepsi Max lalka voodoo miała być Cristiano Ronaldo. Reklama została wyemitowana w telewizji, a fani Realu Madryt zareagowali na nią, grożąc bojkotem napoju.

Kadr z kontrowersyjnej reklamy Pepsi przedstawia lalkę voodoo przypominającą Cristiano Ronaldo leżącą na torach kolejowych.

15. Nike

Reklama pojawiła się przed procesem o morderstwo jego zmarłej dziewczyny Reevy Steenkamp. Następnie Nike wycofało reklamę ze wszystkich oficjalnych źródeł. Reklama nie była już uważana za odpowiednią ze względu na tekst na plakacie, który brzmiał, "Jestem pociskiem w komorze".

Plakat wycofany przez Nike po procesie o morderstwo Oscara Pistoriusa. Reklama Nike brzmiała "Jestem kulą w komorze".

6 KOMENTARZE

  1. Niektóre są zabawne, ale niektóre, jak Lysol, są tak niepokojące - smutne, że ludzie mogą być kiedykolwiek zachęcani do nienawiści do swoich prawdziwych istot. A może tylko o to chodzi w reklamie?

  2. Niektóre z nich są całkiem zabawne, jak ten z frisbee, zawsze uważam to za zabawne, gdy reklamują rzeczy jako "modne" i "dobre dla ciebie", a teraz są to wszystkie rzeczy, których unikamy jak zarazy lol.

  3. Niektóre z nich są nieodpowiednie tylko dlatego, że czasy się zmieniły od czasu ich publikacji, więc nikt nie ponosi za to winy, ale inne są nowe i jak, u licha, udało im się dotrzeć do wszystkich osób niezbędnych do opublikowania bez przynajmniej jednej z nich, która powiedziałaby REALLY!!!! NO!!!!.

    • Tak - połowa kampanii marketingowych była w porządku w swoich czasach, ale byłem zszokowany widząc bardziej nowoczesne wersje. Myślę, że czasami marketerzy są świadomi tego, że ich kampanie mogą być obraźliwe, ale i tak robią to dla rozgłosu.

  4. Nigdy wcześniej nie widziałem tego z Barbie, ale rozśmieszyło mnie to! Colt i duńskie frisbee są tak niestosowne, że trzeba się uśmiechnąć! Jakim cudem te filmy przeszły testy?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.