Teoria chudego Pikachu

pika pika?

O co chodzi z Pikachu? Od 1995 roku uniwersum Pokemonów rozszerzyło się i ewoluowało w grach wideo, kartach i anime. 

Ostatnio jednym z aspektów, którego nie możemy nie zauważyć, jest zmieniający się kształt Pikachu. Dosłownie. Od samego początku uroczy mysi Pokemon był twarzą serii; kiedy ci, którzy nie grali w gry, myśleli "Pokemon", myśleli o jego małym żółtym ja. Ale to ja znacznie się zmieniło od 1995 roku. Patrząc na oś czasu Pokemonów z perspektywy czasu, oto kilka bardziej prawdopodobnych punktów w historii serii. Teoria chudego Pikachu.

Chubby Pikachu pozuje epicko w obronie teorii chudego Pikachu.

Czy zabrano mu ketchup?

Wszyscy fani Pokemonów wiedzą, że Pikachu bardzo lubi ketchup i denerwuje się, gdy jego przysmak zostaje mu odebrany. Jedną z sugestii jest to, że spożycie ketchupu przez Pikachu zostało zmniejszone lub całkowicie wyeliminowane - a bez słodkiej czerwonej przyprawy prawdopodobnie zrzucił trochę zbędnych kilogramów. Teorię tę potwierdza uwaga Misty skierowana do Asha w odcinku 273 anime: "Nie pozwól Pikachu jeść za dużo!".

Teoria chudego Pikachu: może zabrano mu keczup?

Czy to tylko chodzenie?

Od pierwszego dnia wiemy, że Pikachu nie jest wielkim fanem przebywania w swoim Pokeballu. Woli chodzić obok Asha i innych towarzyszy, od czasu do czasu łapiąc przejażdżkę na ramieniu lub głowie. Wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, że przyczyniło się to do jego odchudzania; wszystkie te kilometry przez region Kanto i poza nim ujędrniły go.

czy pikachu chodzący z popiołem przyczynił się do powstania teorii chudego pikachu?

W tym samym duchu można również winić Pokewalker. Po części krokomierz, po części Tamagotchi, był to dodatek do gier Pokemon Heart Gold i Soul Silver, wydany w celu zachęcenia dzieci do większej aktywności. Co najlepsze, umożliwiał im jednoczesne wzmacnianie swoich Pokemonów.

pokewalker przyczyniający się do teorii pikachu

Czy to szerszy spisek Nintendo?

W przeszłości marketing Pokemonów był rozszerzony na takie produkty jak te; wysokocukrowe, wysokotłuszczowe "śniadaniowe" smakołyki, Pop Tarts. Skierowane bezpośrednio do spragnionych słodyczy młodych fanów, prawdopodobnie nie są częścią pożywnego początku dnia trenera Pokemonów. W dzisiejszych czasach Nintendo podąża zdrowszą drogą, oferując produkty takie jak Wii Fit i "aktywnych" gier zaprojektowanych, aby zmusić graczy do ruchu. Być może szczupły wygląd Pikachu jest subtelnym ukłonem w tym kierunku.

pokemon pop tarts

Porównanie obok siebie

Tutaj możemy zobaczyć porównanie Pikachu z "dawnych czasów" z jego współczesnym wyglądem. Nie ma wątpliwości, że z biegiem lat stał się chudszy.

Pikachu wtedy i teraz - porównanie w teorii chudego Pikachu

Nawet sprite Pikachu z gry wideo przeszedł podobną metamorfozę. Nie ma wątpliwości, że oryginalny roly-poly Pikachu posiada epicki współczynnik słodkości; wielu fanów zauważyło, że nie jest tak milutki jak kiedyś i zbyt twardy w rozgrywce. Jednak pomimo obaw związanych z jego odchudzaniem, nie ma wątpliwości, że fani Pikachu nadal będą kochać tę iskrzącą się żółtą postać (nawet jeśli trochę tęsknimy za minionymi dniami).

tabela porównawcza sprite'ów pikachu w języku japońskim

2 KOMENTARZE

  1. Podobają mi się teorie Pikachu; może ponieważ jest on bardziej widoczny dla opinii publicznej, społeczeństwo preferuje chudych modeli, więc ta preferencja miała pewien wpływ. Zgadzam się jednak z marketingowym nastawieniem na fitness, takim jak Wii. Bez względu na jego rozmiar, nadal jest uroczy; nie można temu zaprzeczyć!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.