Czcionki przyjazne dla środowiska - oszczędzaj atrament dzięki tym krojom pisma

Przyjazna dla środowiska czcionka World-Font-Typeface-Red-White-Stylish-Save-Ink

Ryman Eco: Najpiękniejsza zrównoważona czcionka na świecie

Odkąd 14-latek zaproponował rządowi USA, że może uratować $136m, zamieniając krój pisma używany w dokumentach publicznych na taki, który zużywa mniej atramentu, reklamodawcy i firmy włożyli wysiłek w stworzenie pięknej, ekologicznej czcionki - takiej jak Ryman Eco.

Czcionka Ryman Eco

Wykonane dla brytyjskiego sprzedawcy detalicznego Ryman Stationary, postacie składają się z linii, które nie są zbyt łatwe do rozróżnienia, gdy wydrukowanyale widoczne na ekranie. Oznacza to, że litery są nadal w pełni czytelne, ale zużywają mniej atramentu podczas drukowania! Agencja Grey London twierdzą, że Ryman Eco zmniejsza obciążenie atramentem o 33%.

Każdego roku jest ich 1,5 miliarda drukarka sprzedawanych wkładów, które zawierają materiały nieulegające biodegradacji i toksyczne chemikalia. Ryman Eco zużywa do 33% mniej atramentu niż standardowe czcionki, takie jak Arial, Helvetica, Times New Roman i Verdanna oraz 27% mniej atramentu niż inne zrównoważone czcionki.

Przełączenie na Ryman Eco podczas drukowania wizytówkiulotki, broszury a nawet zwykłe dokumenty z drukarki mogą zaoszczędzić pieniądze na tuszu i pomóc chronić środowisko. Gdyby wszyscy przeszli na drukowanie Ryman Eco, moglibyśmy zaoszczędzić ponad 490 milionów wkładów atramentowych, co odpowiada 6,5 miliona ton emisji CO2 rocznie, według Grey London.

Pobierz Ryman EcoFont Tutaj. To nic nie kosztuje!

Czcionka Ryman Eco

Oprogramowanie EcoFont: Święta czcionka!

Nie masz ochoty na zmianę swoich ulubionych czcionek, takich jak Arial, Helvetica i Georgia? Nic nie szkodzi! Wystarczy zakupić oprogramowanie EcoFont, a ten sprytny program zrobi dziurki w wydrukowanych czcionkach (nie w papierze!).

Oprogramowanie Ecofont oszczędza tusz i toner, pozostawiając małe otwory w literach. Dziury te nigdy nie są widoczne na ekranie, a na papierze nasz mózg po prostu je ignoruje.

ecofont

Ecofont usuwa również obrazy i inne niepotrzebny i twierdzi, że pozwala zaoszczędzić do 50% na kosztach drukowania. Niestety jest ona przeznaczona tylko dla użytkowników systemu Windows, więc osoby korzystające z systemów Linux i Mac OS będą musiały pozostać przy Ryman, ale dla organizacji sektora publicznego, takich jak rady, jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i zaprzestanie marnowania atramentu. 

Zrzut ekranu 2014-04-23 o 10:14:13

5 KOMENTARZE

  1. Pracuję dla firmy zajmującej się naturalnym pochówkiem, więc zawsze szukamy nowych sposobów, aby być przyjaznym dla środowiska... Te czcionki są również piękne, więc na pewno przyjrzę się temu pomysłowi i potencjalnie wykorzystam go w przyszłości!

  2. Wow, coś, o czym nigdy bym nie pomyślał, ale świetny pomysł! Wyglądają naprawdę ładnie.

  3. Pamiętam, że uczyłem się o oszczędzaniu pieniędzy poprzez typografię na poziomie A języka angielskiego, bardzo interesujące, aby się o tym dowiedzieć, a ten artykuł daje dobry wgląd w to.

  4. Wow! Świetny pomysł i dobrze wyglądająca czcionka. Wolę linie niż kropki i na pewno przyjrzę się bliżej i polecę kolegom 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.