Informacje na temat drukowania na papierze z recyklingu

solopress wspiera woodland carbon trust

W Solopress jesteśmy dumni z udziału w kilku inicjatywach ekologicznych, w szczególności z drukowania na papierze z recyklingu.

Ale co to tak naprawdę oznacza? TCF, ECF, zrównoważony rozwój lasów... łatwo jest używać tych terminów, nie zastanawiając się nad tym, co oznaczają i co jest robione, aby nasz druk był przyjazny dla środowiska. Rzućmy trochę światła na to, co mamy na myśli, gdy mówimy, że Solopress jest Twoją "zieloną" drukarnią.

Papier makulaturowy 100%

Większość papieru, którego używamy do drukowania, to papier 100% pochodzący z recyklingu, przeznaczony do druku offsetowego, powszechnej techniki litograficznej, w której obrazy są przenoszone z płyt na powierzchnię druku.

Wszystkie nasze wizytówki i ulotki z masy celulozowej są poddawane recyklingowi 100%, 380mic i drukowane w procesie TCF (całkowicie bezchlorowym), wybielane bez elementarnego chloru, co czyni je najbardziej ekologicznym drukiem, jaki oferujemy.

drukowanie na papierze z recyklingu

Inteligentny wybór dla jedwabiu i połysku

Niestety, nie ma dostępnego opłacalnego papieru makulaturowego 100% o wykończeniu satynowym i błyszczącym wizytówki, ulotki oraz plakaty w tej chwili. Jednakże, przy odrobinie poświęcenia zarówno dla zapewnienia druku odpowiedzialnego za środowisko, jak i uczciwych cen dla naszych klientów, mamy przyjemność zaoferować jedwab z recyklingu 50% i połysk dla produktów powlekanych. Produkty te są również drukowane w procesie ECF (bez chloru pierwiastkowego), co oznacza, że w procesie nie są używane pochodne chloru.

Dlaczego bez chloru?

ECF lub TCF drukowanie na papierze z recyklingu są najlepszym wyborem dla planety i osób pracujących w branży poligraficznej. Ponieważ są one bezpieczniejsze dla wszystkich zainteresowanych, uważamy, że drukowanie przy użyciu jednej z tych metod jest absolutnie niezbędne. Druk bez użycia chloru elementarnego nie wykorzystuje chloru elementarnego podczas przetwarzania, zamiast tego wybierając jego pochodną, znaną jako dwutlenek chloru. Zapobiega to powstawaniu szkodliwych związków chemicznych, które mogą być rakotwórcze.

Co najlepsze, druk Totally Chlorine Free przetwarza papier bez użycia chloru pierwiastkowego lub pochodnych chloru, co czyni go najlepszą opcją, gdy tylko jest to możliwe.

brytyjskie lasy

 Zbilansowany pod względem emisji dwutlenku węgla

Oprócz drukowanie na papierze z recyklinguMożemy również zaoferować papier zrównoważony pod względem emisji dwutlenku węgla, aby zmniejszyć wpływ komunikacji marketingowej na emisję dwutlenku węgla. Wspieramy tę ważną inicjatywę World Land Trust, aby zapewnić naszym klientom szeroki wybór ekologicznego papieru do drukowania.

współzałożyciel solopress aron priest woodland trust

The Woodland Trust

Od czerwca 2013 roku współpracujemy z firmą Woodland Trust's Woodland Carbon Programme, jeszcze bardziej zwiększając nasze zaangażowanie w drukowanie na papierze z recyklingu. Oprócz sadzenia drzew i tworzenia nowych terenów leśnych w Wielkiej Brytanii, zobowiązaliśmy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego i zakupu co najmniej 60 ton papieru wychwytującego dwutlenek węgla każdego roku.

Przy odrobinie wysiłku i rozwagi, my w branży druku komercyjnego możemy pomóc chronić planetę dla przyszłych pokoleń i zapewnić, że nasz zawód jest "zielony" - bez względu na to, jakimi kolorami drukujemy!

2 KOMENTARZE

  1. Zawsze cieszę się, gdy czytam, że firmy poddają się recyklingowi - to jedyna droga naprzód w dzisiejszym świecie.

  2. Podobał mi się ten artykuł o recyklingu! Zawsze staram się znaleźć papier do drukowania z recyklingu, ale szczerze mówiąc, nie miałem pojęcia, co oznaczają TCF, ECF, zrównoważony rozwój lasów. Tak długo, jak było napisane, że pochodzi z recyklingu, byłem szczęśliwy. Wspaniale było zobaczyć, że nawiązaliście współpracę z Woodland Trust. Brawo! To był bardzo interesujący i pouczający artykuł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.