Roślinny tusz do drukarek - przyjazny dla Ziemi

Przyjazny dla środowiska tusz roślinny
Słoneczniki uprawiane na olej roślinny i wykorzystywane w tuszach drukarskich

Dzięki nowym osiągnięciom technologicznym w przemysł drukarskiistnieje wiele przyjazny dla ziemi opcje dostępne dla osób, które "myśl ekologicznie" niezależnie od koloru atrament których używają.

Atrament ekologiczny o żywych kolorach
Tusze do drukarek na bazie roślinnej w szerokiej gamie kolorów

Większość firm nadal uważa materiały drukowane za niezwykle skuteczne w celach marketingowych i promocyjnych, pomimo faktu, że niektórzy krytycy ubolewają nad tym, że druk jest umierającą branżą, a technologia bez papieru jest drogą naprzód. Najczęstszą krytyką wydaje się być to, że druk jest szkodliwy dla środowiska, ponieważ korzystanie z papieru poświęca drzewa, a tusz wytwarza szkodliwe toksyny.

Niskoemisyjny atrament ekologiczny na bazie roślinnej

W rzeczywistości nic nie może być dalsze od prawdy dla firm, które stosują odpowiedzialne techniki drukowania. Istnieje wiele Drukowanie przyjazne dla środowiska na rynku, które są bezpieczne, zrównoważone i nietoksyczne. Co więcej, są one doskonałej jakości i nie kosztują więcej niż zakup produktów drukowanych wykonanych tradycyjnymi metodami.

Niektórzy mogą uważać papier za jedyny obszar, w którym firmy poligraficzne mogą być bardziej przyjazne dla planety, poprzez wykorzystanie materiałów nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Atrament ekologicznyzapewnia jednak profesjonalistom zajmującym się drukiem kolejną okazję do myślenia "ekologicznego". Podczas gdy tradycyjne atramenty były toksyczne, oparte na ropie naftowej lub oleju mineralnym i szkodliwe w utylizacji, atramenty ekologiczne są zazwyczaj oparte na roślinach lub soi i są znacznie bardziej przyjazne dla ziemi.

Ekologiczny tusz roślinny Solopress
Słoneczniki uprawiane na olej roślinny i wykorzystywane w tuszach drukarskich

Atrament przyjazny dla środowiska wykonany z oleju roślinnego lub soi jest produkowany przy użyciu zrównoważonych metod uprawy. Nawet sposób uprawy roślin wykorzystywanych do produkcji ekologicznego atramentu jest korzystny dla planety, ponieważ pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza poprzez minimalizację emisji toksycznych substancji. A ponieważ zawierają one tak mało toksycznych związków, są również bezpieczniejsze dla gleby i wód gruntowych.

Żywe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie

W przeszłości drukowanie przyjazne dla środowiska często oznaczało poświęcenie jakości, z mniej luksusowymi wykończeniami lub zmniejszoną intensywnością kolorów jako kompromisem dla etyki. Ale z pewnością tak nie jest w przypadku najnowszych osiągnięć w dziedzinie atramentów ekologicznych. W rzeczywistości, drukarnie odkrywają, że tusz na bazie roślinnej często daje bardziej żywe kolory niż tradycyjne produkty i wymaga mniej pigmentu, aby uzyskać te same efekty. Jest również mniej prawdopodobne, że zetrze się na dłoniach.

Nasz bezpieczniejszy, zrównoważony wybór

W Solopress z dumą używamy ekologicznego atramentu do wszystkich naszych materiałów drukowanych - nie tylko do naszych niezwykłych wizytówek i odważnych broszur. Najnowocześniejszy technologia tuszu zapewnia stabilny i po prostu oszałamiający druk dla najbardziej wymagających i żywych projektów.

Ponieważ w naszym dziale druku używamy wyłącznie tuszu na bazie roślinnej, dbanie o planetę nie musi oznaczać składania specjalnej prośby przy następnym zamówieniu. Drukując z nami, możesz przekazać silną, proekologiczną wiadomość, a to również nie kosztuje dodatkowo!

Przyjazny dla środowiska ekologiczny tusz do drukarek
Solopress drukuje tylko przy użyciu atramentów ekologicznych

Z przyjemnością informujemy, że nasz przyjazny dla planety ekologiczny atrament jest również bezpieczniejszy dla naszego zespołu. Emisja substancji lotnych z tuszu ekologicznego często wynosi zaledwie 4%, podczas gdy tusze mineralne i ropopochodne wytwarzają emisje na poziomie co najmniej 25% do 40%. Znacznie mniej toksyczny niż stary tusz, nasz tusz na bazie roślinnej jest lepszy dla zdrowia i bezpieczeństwa tych, którzy pracują z nim na co dzień.

Więc następnym razem, gdy będziesz potrzebować plakatu, który będzie się wyróżniał lub wizytówki, która będzie miała wyrazisty charakter, pamiętaj, że możesz mieć to wszystko: fantastyczną jakość druku, przystępne ceny i etyczne nośniki druku, z których możesz być dumny. Czego tu nie kochać?

10 KOMENTARZE

 1. Nie wszystkie "eko-tusze" nadają się do recyklingu, zwłaszcza tusze sojowe stwarzają problemy, polimeryzują podczas suszenia i przyklejają się do włókien. Należy więc dokładnie sprawdzić, co jest "eko" w danym tuszu. Istnieje kilka certyfikatów, które odnoszą się do kompostowalności (np. "Cradle2Cradle", ale kto kupuje swój papier po przeczytaniu? Większość papieru jest poddawana recyklingowi, a aby był przyjazny dla środowiska, powinien przede wszystkim nadawać się do recyklingu.

  Dość zabawny jest tutaj link do następnego wpisu na tym blogu, bezrefleksyjnej reklamy drukarek HP Indigo, najgorszego źródła zanieczyszczeń dla recyklingu papieru (folia z tworzywa sztucznego, laminowanie, a nie proces drukowania), prowadzącego do poważnych uszkodzeń nawet przy niskich stężeniach w papierze przeznaczonym do recyklingu.

 2. To odświeżające, że firma poważnie podchodzi do kwestii ochrony środowiska. Gdyby tylko inne firmy poszły za waszym przykładem.

 3. Co za fantastyczna rzecz do zrobienia - gdyby wszyscy to przyjęli, wyobraź sobie wpływ na środowisko!

 4. Miło słyszeć o ekologicznym tuszu, jednak nadal uważam, że branża drukarska musi podjąć pewne wysiłki w zakresie odpadów papierowych i innych ogólnych odpadów (na przykład koszty środowiskowe dostawy). Ale idzie to w dobrym kierunku, więc gratulacje dla solopress!

 5. Po raz pierwszy słyszę o wegetariańskim tuszu do drukarek. Przyjrzę mu się jednak

 6. Ciekawy artykuł, ale mamy kilka tysięcy nie-zielonych głowic nuklearnych kopiących o.................., prawda?

 7. Miło słyszeć, że używasz ekologicznego tuszu. Miejmy nadzieję, że stanie się to bardziej powszechne, biorąc pod uwagę, ile drukowania wykonuje się każdego dnia. Miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się również ekologicznego tuszu, który w przeciwieństwie do niektórych dzisiejszych wkładów drukujących nie będzie kosztował więcej niż sama drukarka!

  • Dziękujemy - uważamy, że absolutnie konieczne jest używanie zarówno papieru z recyklingu 100%, jak i ekologicznego atramentu. Miejmy nadzieję, że wraz z rozwojem technologii i coraz większą liczbą osób, które przekonują się, że ekologia jest bardzo opłacalna, koszty produktów opartych na ekologicznym tuszu do drukarek domowych w końcu spadną.

 8. Uwielbiam słyszeć o ekologicznych opcjach drukowania. Wspaniale jest słyszeć, że istnieją przyjazne dla środowiska wydruki, które są bezpieczne, zrównoważone i nietoksyczne.

 9. to niesamowite, wszyscy musimy być bardziej ekologiczni, ja i moje dzieci zrobiliśmy dekoracje ogrodowe z plastikowych butelek z recyklingu na światowy dzień oceanów, świetnie się bawiliśmy!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.