Konfigurowanie dokumentu gotowego do druku w programie InDesign

Dla wielu kibiców programy piłkarskie są integralną częścią dnia meczowego. Dla grafików są one doskonałą okazją do wykorzystania swoich umiejętności w programie InDesign.

W tym przewodniku wideo Oscar Jackson, projektant graficzny i fanatyk piłki nożnej, krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces konfigurowania dokumentu w Adobe InDesign, upewniając się, że jest on przygotowany i gotowy na piękne treści związane z piękną grą.

Zasubskrybuj nasz kanał tutaj i kliknij ikonę dzwonka, aby otrzymywać powiadomienia, gdy prześlemy samouczek dotyczący projektowania:

przycisk subskrypcji

Idealna formacja

Obserwuj, jak Oscar określa ramy programu, wybierając odpowiednią liczbę stron i kolumn. Poprowadzi cię również przez proces ustawiania prawidłowych marginesów i parametrów spadu. 

Oscar kończy pokazując jak utworzyć okładkę poprzez umieszczenie i wyrównanie pliku PSD w programie InDesign, a także jak zoptymalizować wydajność wyświetlania programu InDesign, aby można było przeglądać kompozycję przy użyciu najwyższej jakości obrazu.

Kampania trwająca cały sezon

To pierwszy film z serii, którą będziemy publikować w sezonie 2023/24, Przewodnik Oscara pokazuje, jak stworzyć układ, który zaowocuje strawnym i spójnym dokumentem, niezależnie od tego, czy jest to program piłkarski, magazyn czy broszura biznesowa. 

Wypatruj więcej samouczków projektowych, które czerpią inspirację z programów 20 klubów Premier League, ponieważ tworzymy własny program w oparciu o projekty i techniki, których użyli.

Transkrypcja:

Wprowadzenie do konfiguracji dokumentów InDesign

W tym filmie pokażę, jak skonfigurować dokument InDesign do tworzenia broszury. Po otwarciu programu InDesign, przejdź do nowego pliku, a otworzy się następująca karta. Na górze wybierz opcję drukowania. Ponieważ tworzę broszurę w formacie A5, użyję ustawienia wstępnego A5. Jeśli ustawienie wstępne nie jest tutaj widoczne, zawsze możesz wpisać je po prawej stronie.

Uwagi dotyczące strony

Zacznijmy więc od stron. Zszywane broszury pozwalają tylko na strony z wielokrotnością czterech, a perfekcyjnie oprawione broszury pozwalają tylko na wielokrotność dwóch. Jednak w przypadku idealnej oprawy będziesz potrzebować dość dużej liczby stron, aby móc mieć grzbiet. Jeśli masz niewielką liczbę stron, polecam wybrać broszurę zszywaną. W tym przypadku tworzę 12-stronicową broszurę zszywaną, więc umieszczę tutaj tylko 12 stron.

Zrozumienie stron tytułowych

A następnie, strony zwrócone do siebie to dwustronicowa rozkładówka, lewa i prawa strona. Oznacza to po prostu, że po zamknięciu strony będą zwrócone do siebie. Więc tak, i najprawdopodobniej będziesz mieć to zaznaczone podczas pracy nad broszurą, ponieważ jest to tak powszechna rzecz.

Praca z kolumnami

Kolumny są bardzo przydatną funkcją, ponieważ pomagają uporządkować zawartość tekstową i kopie. Nadają mu efektywny wygląd, a także zarządzają nimi w danej przestrzeni. Zamierzam więc wybrać dwie kolumny i mam odstęp pięciu milimetrów. Rynna to przestrzeń między każdą kolumną. Bardziej szczegółowo omówię kolumny w dalszej części tej serii.

Ustawianie marginesów

Następnie marginesy. Marginesy to odległość od krawędzi strony do jej zawartości. Marginesy pomagają zachować układ, dzięki czemu projekt jest bardziej strawny i spójny. Podczas pracy nad broszurą zalecałbym marginesy od 10 do 20 milimetrów. W zależności od informacji, może jeśli jest dużo więcej informacji i kopii, może mniejsze marginesy. Ale znowu, to naprawdę zależy od osobistych preferencji.

Zrozumienie krwawienia

Na koniec mamy spady. Spad jest używany w większości dokumentów drukowanych, ponieważ jest to miejsce, w którym grafika zostanie przycięta po wydrukowaniu. Należy więc unikać umieszczania jakichkolwiek ważnych informacji w obszarze spadu. Typowy rozmiar spadu to trzy milimetry, więc będzie to trzymilimetrowa prowadnica na krawędzi strony.

Tworzenie dokumentów

Po prawidłowym skonfigurowaniu wszystkich szczegółów przejdźmy teraz do tworzenia dokumentu. Jak widać, mamy tutaj otwarty dokument, a jeśli go pomniejszę, widać wszystkie strony, które utworzyliśmy. Mamy przednią okładkę, a następnie wszystkie strony numer 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, a następnie tylną okładkę 12, która jest pojedynczą stroną.

Wyjaśnienie przewodników

Pozwól, że przedstawię Ci znaczenie każdej z tych wskazówek. Czerwona linia z szarym odstępem od krawędzi strony to tzw. spad. Jak wspomniałem wcześniej, w tym obszarze nie powinny znajdować się żadne ważne informacje. Zewnętrzna krawędź strony to marginesy, a te dwa prostokąty to kolumny z przestrzenią pomiędzy nimi, zwaną odstępem.

Importowanie okładki

Pierwszym krokiem jest więc stworzenie okładki. Na szczęście stworzyłem ją już wcześniej i oto ona. Jest to replika okładki Wolves, która moim zdaniem wyróżniała się na tle innych. Myślę, że miała w sobie taki żywy klimat. Myślę, że grunge, pomysł rozpryskanej ziemi, oświetlenie gracza, cienie, wszystko to pomogło ożywić ten projekt.

Dodatkowe zasoby

Oto więc przed moim filmem, a to jest po edycji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyciąć, na przykład wyciąć graczy lub obiekt z tła lub utworzyć maskę warstwy, wszyscy mamy to na naszym kanale YouTube. Mamy samouczki, które można znaleźć na naszym kanale YouTube tutaj.

Aktualizacja zawartości

Pokażę więc, jak zaimportować je do programu InDesign. Teraz, jeśli przejdę do InDesign, przejdę do pliku i przejdę do miejsca, ustawię okładkę programu i po prostu kliknę, aby ją umieścić. Następnie przechodzę do obszaru wyrównywania i wyrównuję do strony.

Ustawienia wyświetlacza i wnioski

W tej chwili wygląda to trochę szorstko. Dzieje się tak dlatego, że jeśli przejdę do widoku, moja wydajność wyświetlania jest ustawiona na typowe wyświetlanie, co oznacza, że próbuje nadać priorytet szybkości działania mojego programu InDesign. Jeśli jednak ustawię wysoką jakość, może to spowolnić komputer, ale można wyświetlić go w wyższej jakości. Dziękuję za obejrzenie tego odcinka. Mam nadzieję, że pomogłem w konfiguracji dokumentu InDesign. Bądź na bieżąco, ponieważ w następnym odcinku zajmiemy się programem Brighton. Dziękuję.