Jak zorganizować przyjęcie Rocky Horror Dinner Party?

rocky horror dinner party

A Rocky Horror Dinner Party to świetny sposób na świętowanie najstraszniejszego okresu w roku! 

Halloween jest tuż za rogiem, a jeśli chcesz poimprezować w inny sposób, zaproś znajomych i zróbcie "Time Warp" - oczywiście po posiłku. Wspólne oglądanie klasycznego filmu Rocky Horror Picture Show o północy jest popularnym wydarzeniem na całym świecie w Halloween; niektórzy udają się do kina, podczas gdy inni oglądają w domu. Ale jeśli zaczniesz swój wieczór nieco wcześniej, możesz mieć Rocky Horror Dinner Party przed obejrzeniem filmu.

Przygotuj się na własną imprezę w stylu rocky horror
Grafika koncepcyjna Rocky Horror Picture Show autorstwa Rocio Urtecho.

Jeden ze skarbców

Przejrzyj swoją szafę i zobacz, co możesz wyciągnąć, aby stworzyć świetny kostium, ponieważ możesz być zaskoczony, co możesz zrobić! Przydadzą się muszki, meloniki, błyszczące kamizelki, dżinsowe kamizelki, a nawet fartuchy chirurgiczne (dla wszystkich uczestniczących opiekunów lub pracowników służby zdrowia!). Jeśli zapraszasz na imprezę znajomych, którzy nigdy nie widzieli The Rocky Horror Picture Show, mogą oni potrzebować kilku podpowiedzi dotyczących fantazyjnych strojów, aby się przygotować.

Niezbędne postacie to:

  • Rocky
  • Dr Frank-n-Furter
  • Brad
  • Janet
  • Kolumbia
  • Riff Raff
  • Magenta
  • Dr Scott
  • Eddie
pomysły na kostiumy na imprezę Rocky Horror
Jeśli widziałeś już film, "odpowiedź" Rocky'ego w tym memie wyda ci się całkiem zabawna.

Dobra zabawa nie jest łatwa

Aby uniknąć nieporozumień z gośćmi lub zachęcić nowicjuszy Rocky Horror, impreza zaproszenia może zawierać listę głównych postaci oraz ich kostiumów i ról. Bardziej bezpośrednia droga przypisywania postaci jest również skutecznym sposobem na uniknięcie sytuacji, w której mamy na przykład 5 Dr. Franków i żadnego Riff Raffa. Jeśli chcesz być naprawdę wyszukany, możesz nawet wsunąć karty taneczne wyjaśniające, jak wykonać Time Warp, aby wszyscy byli przygotowani do odtańczenia kalorii po jedzeniu.

karty do tańca rocky horror dinner party time warp
Zróbmy jeszcze raz Time Warp!

W miejscu Frankensteina

Dekoracje tematyczne Rocky Horror Dinner Party może się bardzo różnić, w zależności od ulubionych scen z filmu. Z pewnością wszystko, co wskazuje na podupadły i tajemniczy stary zamek, takie jak gargulce, a nawet trumny, będzie odpowiednie. Przykrycie mebli prześcieradłami (aby wyglądało na to, że się poruszasz) również się sprawdzi, zwłaszcza jeśli zaakcentujesz pokoje dekoracyjnymi pajęczynami i słabym oświetleniem.

Innym pomysłem jest skupienie się na laboratorium doktora Franka-n-Furtera jako motywie przewodnim kolacji, z probówkami i dekoracjami w stylu "sprzętu laboratoryjnego". Może to jednak wymagać trochę planowania i wyobraźni! Wreszcie, żadna impreza Rocky Horror nie byłaby kompletna bez znaku "Wejdź na własne ryzyko"; na szczęście wykorzystanie druk plakatów stworzenie własnej wersji, tak jak w filmie, jest łatwe.

rocky horror dinner party wchodzisz na własne ryzyko
Możemy wydrukować twoją własną wersję tego słynnego znaku, aby udekorować twoje Rocky Horror Dinner Party.

Podejdź do laboratorium

I zobacz, co jest na płycie! Planowanie posiłków może iść w wielu różnych kierunkach i może wymagać uwzględnienia ograniczeń dietetycznych. Kolorowe i dekoracyjne koktajle są doskonałym dodatkiem do posiłku, który może obejmować zupę "hot patootie" na początek i pieczeń mięsną jako część dania głównego. Zimowa zupa z dynią byłaby odpowiednia na tę porę roku, a pieczeń mięsna mogłaby zawierać "odrobinę odwrócenia umysłu" poprzez nadzienie pomidorami, ziołami i serem. Wreszcie, dlaczego nie rozdać babeczek Rocky Horror na deser?

Niezależnie od tego, jakie menu wymyślisz, nie ma wątpliwości, że twój posiłek będzie bardziej udany niż szokująca kolacja w filmie!

rockowy horror kolacja przyjęcie deser babeczki
Czy te smaczne babeczki nie wywołują dreszczy w oczekiwaniu?

Zbyt miła praca, by się spieszyć

Gdy skończysz jeść i żołądki się uspokoją, nadszedł czas, aby włączyć film. To, czy pozwolisz swoim gościom na dołączenie rekwizytów, takich jak gazety i karty do gry, zależy od Ciebie, choć nie sugerujemy, abyś kupował w domu ryż i pistolety na wodę! Hosting a Rocky Horror Dinner Party sprawi, że to Halloween będzie niezapomniane.

rocky horror przyjęcie obiadowe tanie drukowanie zaproszeń
Czas na imprezę w Halloween!

1 KOMENTARZ

  1. Rocky Horror Show to jeden z moich ulubionych filmów wszech czasów, defo wezmę z tego kilka wskazówek, dziękuję!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.