Postacie Beermat - skromna podstawka przechodzi metamorfozę designu

Postacie z beermat Hattie Stewart

Inkygoodness, eksperci w wyszukiwaniu nowych i ekscytujących talentów w ilustracji i sztuce lowbrow, wykorzystali maty do piwa w ich najnowszym projekcie projektowania postaci...

Logo Inkygoodness Beermat CharactersZainspirowany niezwykłym tematem Postacie Beermatkreatywni mistrzowie Inkygoodness prezentują talenty ponad 80 międzynarodowych artystów i ilustratorów na nowej londyńskiej wystawie, która zostanie otwarta w przyszłym tygodniu. Każdy artysta stanął przed wyzwaniem przekształcenia prostego beermata w postać - z zaskakującymi i zachwycającymi rezultatami!

Skromna podkładka jest często wykorzystywana jako doraźny szkicownik w pubie, zwłaszcza podczas gorącej wymiany pomysłów i opinii. Na przestrzeni lat dostarczyły one tysiącom projektantów i ludzi biznesu wielu chwil inspiracji napędzanych alkoholem. Dlatego też grupa utalentowanych artystów postanowiła oddać coś temu klasycznemu kawałkowi tektury.

Podążanie za marzeniami

"Rezultaty znacznie przekroczyły nasze oczekiwania" - mówi Lisa Hassell, założycielka i dyrektor kreatywna Inkygoodness, w niedawnym wywiadzie udzielonym portalowi Design Week. "Talent, umiejętności i czysta wyobraźnia, które zostały włożone w stworzenie dzieła sztuki, są niesamowite".

Artyści biorący udział w nadchodzącej wystawie Beermat Characters to m.in:

David Shillinglaw

David Shillinglaw beermat characters

David Shillinglaw's Prace Beergoggles badają różne stany upojenia alkoholowego. Po rezydencjach artystycznych w Japonii i RPA, David obecnie mieszka i pracuje w starym, przerobionym magazynie w Londynie.

"Czerpiąc inspirację z własnych myśli i pomysłów na świat, prace Davida są pełne kształtów, kolorów, mocnych linii i typograficznych wiadomości".
-Inkygoodness

El Tobe

Postacie z beermaty El Tobe

Wszyscy tam byliśmy. Za dużo piw i pokój zaczyna wirować. To niewyraźne, rozlewające się uczucie było inspiracją dla El Tobe's kwartet postaci Boozers Beermat. "Nazywane gremlinami świata pubów, pojawiają się tylko wtedy, gdy wypijesz o jednego za dużo" - żartuje El Tobe. "Jeśli je widzisz, to prawdopodobnie czas wracać do domu!".

"Za dnia El Tobe pracuje jako grafik w agencji 'ditto', a nocą tworzy swoje mrocznie komiksowe ilustracje".
-Inkygoodness

Hattie Stewart

Postacie z beermat Hattie Stewart

Stworzone w całości za pomocą fluorescencyjnych markerów Posca, te podkładki pod piwo Hello Cheeky są Hattie Stewart's jasny i kolorowy wkład w pomysłowy eksperyment artystyczny Inkygoodness. Do klientów Hattie należą Adidas, Diesel i Urban Outfitters.

"Przyciągające wzrok, surrealistyczne i bardziej niż trochę bezczelne, Hattie słynie ze swoich dziwacznych, nieco złowieszczych ilustracji".
-Inkygoodness

Pan Wołowina

Postać pana Beef Beermat

Mr the Beef jest artystą i ilustratorem z Nottingham. Jego Bird (Of Peace), Brewdog i Teen Wolf Beermat Characters będą prezentowane na wystawie.

"Czerpiąc inspirację ze sztuki ulicznej, designu z połowy wieku, podsłuchanych rozmów, brutalistycznej architektury i dzieciństwa w latach 80-tych, prace Mr the Beef koncentrują się wokół humorystycznego świata postaci, które wypełniają jego szkicowniki".
-Inkygoodness

@mrthebeef na Twitterze

Fabryka zabawek

Gra planszowa z postaciami Toy Factory beermat

Pochodzący z Antwerpii artysta Sam De Buysscher, aka Fabryka zabawekopracowała fajną grę planszową Who Buys Da Next Round? Beermat Characters. Każda z sześciu postaci w tej grze reprezentuje typową emocję odczuwaną, gdy dana osoba jest pijana: Bestia, Śpioch, Rozradowany, Wariat, Emo i Uzależniony. Którym z nich byłbyś podczas nocnego wyjścia?

"Bawiąc się jasnymi i mocnymi kolorami, designem z lat 50. i dużą dozą humoru, żartobliwe kreacje Sama pojawiły się na rogach ulic, plakatach, witrynach sklepowych i komercyjnych projektach ilustracyjnych".
-Inkygoodness

16 KOMENTARZE

 1. Są świetne. Przypomina mi to piosenkę Joni Mitchell "on the back of a cartoon coaster... I drawn map Canada... with your face sketched on twice". narysowałem mapę Kanady... z twoją twarzą naszkicowaną na niej dwukrotnie".

 2. Świetny pomysł - mieć kilka pomysłów na (ahem, odpowiedzialne) gry z piciem, które powinny wywołać kilka śmiechu lub wypełnić miejsce, gdy runda czeka...

 3. Fantastyczny pomysł, chłopaki i dziewczyny, z pewnością ożywi wystrój w niektórych okolicznych lokalach! Może lustrzane też by pomogły!

 4. Jest to świetny kawałek kreatywnego myślenia w praktyce, który wnosi zabawę i zainteresowanie do funkcjonalnego elementu codziennej odzieży stołowej

 5. Uwielbiam je! Są zabawne, nie są pretensjonalne... Zauważyłem zabawne beermaty w pubach wcześniej i rozważałem ich zatrzymanie, ale zawsze kończyły się mokre i połamane pod koniec nocy, a nikt nie chciał ich zabrać do domu (podobieństwo do mojego własnego życia? Haha!).

 6. Zabawne wzory podkładek pod piwo - sposób na wyrażenie siebie - mogą być również używane do filiżanek herbaty i kawy, aby zmaksymalizować ich wykorzystanie

 7. Uwielbiam niezwykłe projekty, zawsze rozmyślnie bawię się beermatami, gdy mam kilka! Jednym z najlepszych projektów beermat było małe okno przestrzeni, a pub zapewnił ludziom długopisy do rysowania, niektóre bardzo kreatywne projekty!

 8. Bardzo podobają mi się projekty El Tobe, świetnie pasowałyby do butelki Desperado w piątkowy wieczór!

 9. Najwyraźniej na tej wystawie pojawi się kilka wielkich talentów. Moim faworytem z powyższego małego wyboru musi być Pan Wołowina. Patrząc na niektóre z jego innych prac, uważam, że minimalistyczne użycie kolorów sprawia, że ogólne ilustracje są bardzo atrakcyjne wizualnie.

  Włączenie elementów gry do ilustrowanych podkładek pod piwo autorstwa Sama De Buysschera to świetny pomysł i byłbym zainteresowany, aby zobaczyć, czy ktoś będzie kontynuował tę ścieżkę rozwoju w przyszłości.

  Chociaż uważam, że kreacje El Tobe są oszałamiające, mogą być nieco niepraktyczne; czy zaczną być używane jako czapki, gdy ludzie wypiją o jednego drinka za dużo?

  Niezależnie od tego, czy beermaty są funkcjonalne, czy nie, nie ma wątpliwości, że Inkygoodness wybrało kilku świetnych artystów do zaprezentowania!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.