Historie klientów: Nodding Dog Comedy

Nodding Dog Comedy to promotor występów stand-up i wydarzeń na żywo w północno-zachodniej Anglii. Oficjalnie firma działa od zaledwie dwóch lat, ale Nodding Dog Comedy istnieje w takiej czy innej formie od około 15 lat, odkąd jej założyciel Kev Rook sam występował na scenie stand-upowej.

Po tym, jak Kev otrzymał możliwość promowania kilku lokalnych występów, zdał sobie sprawę, że na rynku istnieje luka dla wyspecjalizowanego promotora komedii. W tym momencie podjął decyzję o poświęceniu się w pełnym wymiarze czasu przekształcaniu komedii. Nodding Dog Comedy w działającą w dobrej wierze firmę zajmującą się wydarzeniami komediowymi na żywo w Manchesterze, Cheshire, Lancashire i Cumbrii.

Rzadka rasa

Nie chcąc podążać konwencjonalną drogą, Kev zdecydował, że chce robić rzeczy nieco inaczej. Jak można się spodziewać, Nodding Dog Comedy współpracuje z lokalami, aby organizować jednorazowe wieczory komediowe, regularne kluby, imprezy firmowe, a nawet festiwale komediowe. Tam, gdzie Nodding Dog Comedy odciska swój własny, zabawny ślad na postępowaniu, są formaty prowadzonych przez nich nocy.

Wiele z ich regularnych występów opiera się na nietypowych i eksperymentalnych tematach. Nowy wieczór komediowy, który rozpoczynają w barze z ginem, będzie zawierał zespół jazzowy na żywo, który angażuje się w występy w miarę trwania programu. Inny z ich regularnych wieczorów zabrania aktorom wykonywania ich zwykłego gatunku komedii, tworząc rzadkie, jednorazowe występy zaangażowanych komików!

Kolejną różnicą dla Nodding Dog jest ich zamiłowanie do dziwacznych miejsc. Podczas gdy Kev ma ogromną sympatię do tego, co opisuje jako "miejsca z plwocinami i trocinami", które są podstawą obwodu komediowego, wierzy również w dostarczanie światowej klasy komedii w miejscach, których nie spodziewałbyś się znaleźć.

Komedia tam, gdzie najmniej się jej spodziewasz

Kev ma szczególne zamiłowanie do miejsc, które tradycyjnie nie są gospodarzami komedii. Zawsze ma oko na miejsca, które wnoszą coś wyjątkowego do imprezy. Może to być browar, klub nocny w centrum miasta, obiekt sportowy, kręgielnia, a nawet rozległa wiejska posiadłość!

Organizując bardziej tradycyjną noc stand-upu, Kev jest pewien, że zarezerwuje najlepsze jakościowo występy. Tylko w ciągu ostatniego roku na scenę podczas wydarzeń promowanych przez Nodding Dog Comedy wkroczyły takie sławy, jak Russell Kane, Hal Cruttenden i Jo Caulfield.

Firma wspiera również nowych aktorów, regularnie organizując wieczory prezentujące wschodzące gwiazdy stand-upu. Nodding Dog Comedy nie jest obcy w cyfrowym świecie, prowadzi również podcast i transmituje wydarzenia komediowe na żywo, z którymi możesz być na bieżąco, śledząc @noddogcomedy na Twitterze.

"Wspaniałą rzeczą w tej pracy jest to, że jest zabawna. Wiesz, organizujesz i promujesz koncerty komediowe z jednymi z najlepszych komików w kraju - to od razu bardziej ekscytujące niż bycie księgowym!". Kev Rook, Nodding Dog Comedy.

Nieustępliwa determinacja

Bez wątpienia pandemia sprawiła, że sytuacja stała się trudna. Podobnie jak wielu kreatywnych ludzi, Kev podjął wyzwanie znalezienia nowych sposobów na rozwój. W zeszłym roku udało mu się zorganizować 40 koncertów zgodnych z COVID, dzięki czemu Nodding Dog Comedy stał się jednym z najbardziej aktywnych promotorów w Wielkiej Brytanii.

Oprócz znajdowania kreatywnych rozwiązań, aby utrzymać pracę na żywo, Kev był dobrze przygotowany do wykorzystania możliwości online. Oprócz tego, że jest fanatykiem komedii, Kev opisuje siebie jako "maniaka projektowania, marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych". To pomogło mu w znalezieniu sposobów na przeniesienie działalności do świata online.

Promocja za pomocą druku

Pierwsze doświadczenie Nodding Dog Comedy z Solopress było słodko-gorzkie. Wydrukowaliśmy 5000 broszur i mnóstwo plakatów promujących West Didsbury Comedy Festival, ale niestety festiwal nie mógł się odbyć.

Z drugiej strony, West Didsbury Comedy Festival został przełożony na październik 2021 roku, a Kev jest zachwycony obsługą i jakością, jaką otrzymuje od Solopress:

"To, co mi się podobało, to pewność, że druk i projekt są zgodne z oczekiwaniami od samego początku procesu. Otwieranie pudełek jest zarówno najbardziej ekscytującą, jak i przerażającą rzeczą na świecie, jednocześnie modląc się, aby jakość druku była zgodna z oczekiwaniami. W przeszłości mieliśmy koszmary z innymi firmami, w których druk nie pasował do próbek lub był po prostu słabej jakości. Dzięki Solopress nie musieliśmy się martwić - możemy śmiało powiedzieć, że będziemy ich używać do wszystkiego w przyszłości". Kev Rook, Nodding Dog Comedy

Nawiązując do Plakaty, Ulotki oraz BroszuryMamy plany współpracy z Kevem nad całym zestawem materiałów promocyjnych, w tym Maty do piwa, Banery oraz Koszulki. Jesteśmy również podekscytowani możliwością wykorzystania jednego z naszych Stojaki wystawowe jako tło na scenie!

Ukłon w stronę przyszłości

Jeśli chodzi o przyszłość, plan Keva zakłada dalszy rozwój. Celem na 2022 rok jest uruchomienie 15 nowych lokali i drugiego festiwalu komediowego. W rzeczywistości festiwale to obszar, w którym Kev ma poważne ambicje. Jego wizją jest weekendowe wydarzenie na miejscu z kempingiem i namiotami z piwem i jedzeniem, które ma nadzieję zorganizować gdzieś w Wielkiej Brytanii w 2023 roku.

W dłuższej perspektywie Kev chciałby otworzyć klub komediowy Nodding Dog:

"Pewnego dnia w przyszłości chcielibyśmy zapewnić psu dom i mieć własny lokal. Wyobrażamy sobie browar rzemieślniczy i kuchnię z burgerami na miejscu - hej, trzeba mieć wielkie marzenia!" Kev Rook, komedia o kiwającym się psie

Nodding Dog Comedy to energiczna i zaradna firma, która ma przed sobą kilka ekscytujących lat. Cieszymy się, że możemy być częścią ich historii i życzymy im powodzenia w przyszłości. Zdecydowanie zalecamy, abyś również miał na nich oko, sprawdzając TheNoddingDogComedy.com i śledzenie ich na Facebook, Twitter oraz Instagram.