10 najlepszych plakatów protestacyjnych przeciwko szczelinowaniu

Plakat protestacyjny Frack Off Toxic w Balcombe

Podczas gdy kontrowersje wokół szczelinowania gazu i ropy naftowej nadal dzielą opinię publiczną w Wielkiej Brytanii, Solopress przygląda się najlepszym plakatom protestacyjnym stworzonym przez działaczy przeciwko szczelinowaniu...

Plakaty i znaki protestacyjne Bury Against Fracking

Źródło obrazu: Bury przeciwko szczelinowaniu

Szczelinowanie hydrauliczne, lepiej znane ogółowi społeczeństwa jako szczelinowanieto metoda wiercenia, w której ciecz pod ciśnieniem (zwykle mieszanka wody, piasku i chemikaliów) jest wykorzystywana do wydobywania gazu i ropy naftowej ze skał łupkowych. Chociaż jest to nowatorski sposób pozyskiwania wcześniej nieosiągalnych paliw kopalnych, szczelinowanie wzbudziło również wiele kontrowersji. obawy dotyczące środowiska, co doprowadziło do wielu protestów zarówno ze strony aktywistów ekologicznych, jak i lokalnych mieszkańców.

Zanim przejdziemy dalej, należy pamiętać, że Solopress nie jest ani za, ani przeciw faktycznemu procesowi szczelinowania w Wielkiej Brytanii i innych częściach świata. Celem tego bloga jest przyjrzenie się plakaty przeciwko szczelinowaniu wykonane przez grupy protestacyjne z czysto projekt graficzny i wybraliśmy nasze ulubione projekty spośród ich bogatego dorobku.

Najlepsze plakaty protestacyjne dotyczące szczelinowania

Ludowe przesłuchanie w sprawie szczelinowania

Plakat dotyczący przesłuchania w sprawie szczelinowania

Źródło obrazu: People's Hearing

Ten plakat przygotowany przez People's Hearing zapowiadał dzień wykładów, warsztatów i publicznych zeznań na temat szczelinowania hydraulicznego w stanie Nowy Jork. Geolodzy, ekonomiści, przedstawiciele przemysłu gazowego, rolnicy, planiści, aktywiści, właściciele firm i członkowie społeczeństwa zostali zaproszeni do podzielenia się swoimi punktami widzenia na kontrowersyjny temat szczelinowania.

Zakaz szczelinowania

Plakat koncertowy Ban Fracking autorstwa RBlack

Źródło obrazu: Zachowaj spokój!

R.Black stworzył ten plakat na koncert Shake Your Peace! "Ban Fracking in California", organizowany przez Food & Water Watch. Szablon do pobrania z tą grafiką o nazwie "Fight Fracking" (pokazany poniżej) jest również swobodnie dostępny dla innych protestujących przeciwko szczelinowaniu do wykorzystania, remiksowania i dostosowywania do własnych celów - o ile uznają R.Black i Shake Your Peace!

Plakat Fight Fracking autorstwa RBlack

Nie daj się złamać

Plakat Don't Get Fracked autorstwa Chi Bui

Źródło obrazu: Chi Bui na Behance

Chi Bui, studentka projektowania graficznego na Uniwersytecie Mercyhurst w USA, stworzyła plakat "Don't Get Fracked" w ramach zajęć inspirowanych sprawami społecznymi. Projekt został zainspirowany filmem dokumentalnym Gasland o szczelinowaniu.

Oto oficjalny zwiastun filmu dokumentalnego Gasland Josha Foxa na YouTube:

Frack Off Toxic

Plakat protestacyjny Frack Off Toxic w Balcombe

Źródło obrazu: Frack Off (UK)

Jeden z plakatów używanych przez demonstrantów podczas protestu w Balcombe w lipcu ubiegłego roku. Zwróć uwagę na użycie studni wiertniczej i międzynarodowego trójpłatkowego symbolu promieniowania. Oba te elementy powtarzają się w wielu projektach plakatów protestacyjnych.

Frack This

Plakat Frack This autorstwa Betsey Marcus

Źródło obrazu: Betsey Marcus na Behance

Pochodząca z Dallas graficzka i ilustratorka Betsey Marcus stworzyła ten plakat dla kampanii Earth Justice przeciwko szczelinowaniu. Kropla wody wypływająca z kranu zawiera wiele zwrotów i sloganów używanych przez aktywistów przeciw szczelinowaniu w innych projektach protestacyjnych: "Frack You", "Mother Fracker", "Go Frack Yourself", "I Don't Give A Frack", "No Fracking Way", "We're Royally Fracked", "What The Frack", "Stop Fracking Around" i oczywiście "Frack This".

Zakaz szczelinowania w Barton Moss

Zakaz szczelinowania na plakacie Barton Moss

Źródło obrazu: Frack Off (UK)

Kampania protestacyjna przeciwko szczelinowaniu w dzielnicy Barton Moss w Salford obejmowała te dwa plakaty. Ten pokazany poniżej promuje otwartą dyskusję "Akademicy spotykają aktywistów", która odbyła się na początku tego roku.

Plakat spotkania Barton Moss Frack Off

Źródło obrazu: Gala Gazu Północnego

Plan szczelinowania w Yorkshire

Plan szczelinowania w Yorkshire - plakat Frack Off

Źródło obrazu: Frack Off (UK)

Plakat antyfrackingowy z lutego 2014 r. protestujący przeciwko propozycji Rathlin Energy dotyczącej rozpoczęcia szczelinowania w pobliżu Hull we wschodnim Yorkshire.

Odzyskaj moc

Plakat Reclaim The Power przygotowany przez No Dash For Gas

Źródło obrazu: Odzyskaj moc

Obóz antyfrackingowy, wspierający grupy społeczne na pierwszej linii walki ze szczelinowaniem, odbędzie się w przyszłym tygodniu w Blackpool.

Stop szczelinowaniu naszej wody

Powstrzymaj szczelinowanie naszej wody - plakat Kelsey Morander

Źródło obrazu: Kelsey Morander

Amerykański grafik Kelsey Morander stworzył ten plakat Energy For All.

Wypowiedz się

Co sądzisz o tych plakatach protestacyjnych dotyczących szczelinowania? Być może zauważyłeś jakieś jeszcze lepsze projekty podczas demonstracji? A może widziałeś świetne druk plakatów który podkreśla nadchodzącą kwestię przeciw szczelinowaniu, publiczne spotkanie lub wydarzenie? Przewiń tę stronę w dół do pola "Zostaw odpowiedź" poniżej i opublikuj swoją wiadomość lub udostępnij linki do nowych, fajnych zdjęć, na które się natknąłeś.

Drukowanie plakatów