Ponowne przemyślenie opakowania: Użyteczność i styl

delikatne opakowania

Obecnie coraz więcej konsumentów robi zakupy w Internecie, a wraz z rozpowszechnieniem się zakupów online, marki zmieniają sposób myślenia o opakowaniach. 

Czy jest ochronny? Przyjazne dla środowiska? Opłacalne? Te i wiele innych kwestii należy wziąć pod uwagę przy pakowaniu produktów sprzedawanych online.

Ponowne przemyślenie szybkiego pakowania

Weź pod uwagę swoją markę

Wybierając opakowanie dla swojej firmy, weź pod uwagę, że mówi ono coś o Tobie i Twojej marce. Opakowanie to coś więcej niż tylko funkcjonalność, to okazja do komunikowania się z klientami i przypominania im, dlaczego zdecydowali się na zakupy właśnie u Ciebie. Doskonałe praktyki w zakresie pakowania i wysyłki zachęcają klientów do lojalności. Aby odnieść sukces, postaw się na miejscu swoich klientów. Jak myślisz, co chcieliby zobaczyć w przesyłce i co powinno się w niej znaleźć?

Rozważ uwzględnienie:

Ponowne przemyślenie opakowania kart pochwalnych

Wraz z zakupionymi przedmiotami. Chociaż opakowanie powinno być stylowe, odzwierciedlać markę i chronić to, co wysyłasz, powinno również odzwierciedlać charakter i osobowość Twojej marki i sklepu. W zależności od budżetu i rodzaju prowadzonej działalności, możesz nawet eksperymentować z domowymi opakowaniami, ponieważ może to być niedroga i wyjątkowa opcja.

Niesamowite opakowania wielokrotnego użytku

Opakowania zwrotne wielokrotnego użytku również zyskują na popularności. Niektóre firmy zaczynają tworzyć pojemniki i opakowania transportowe, takie jak torby ręczne, opakowania rękawowe i pudełka, z wytrzymałych materiałów, takich jak coroplast. Można je zwrócić do centrów wysyłkowych lub za pośrednictwem kurierów i ponownie wykorzystać w przyszłych zamówieniach. Chociaż opakowania wielokrotnego użytku mogą być początkowo bardziej znaczącą inwestycją, w dłuższej perspektywie mogą zaoszczędzić firmom pieniądze; nie wspominając o tym, że jest to lepsze dla Ziemi.

Świetne przykłady

"Fragile" jest doskonałym przykładem tego, jak marki są ponowne przemyślenie opakowania dla ery kupujących online. Już nie tylko książki i płyty DVD kupujemy online; nawet artykuły gospodarstwa domowego i inne delikatne przedmioty są zamawiane przez Internet. Przypominający kokon pojemnik transportowy posiada elastyczną, ochronną powłokę, która dopasowuje się do umieszczonego w nim przedmiotu. Rozciągnięta w dwóch ramach struktura przypominająca teczkę, membrana wydaje się przytulać to, co się w niej znajduje. Następnie umieszcza się ją w konwencjonalnym pudełku transportowym. Ta innowacyjna konstrukcja sprawia, że Fragile jest odpornym i trwałym wyborem do transportu przedmiotów o nietypowych kształtach.

Inną kreatywną nową cechą niektórych opakowań jest sprytny rip cordUżywany do łatwego otwierania. Sznurek jest przyklejony do taśmy uszczelniającej pudełko, a jego koniec spoczywa między szczeliną klap pudełka, zapewniając łatwy dostęp. Obecnie opracowywany przez Quirky, jest to produkt, który, jeśli otrzyma wystarczającą liczbę głosów i uwagi, może być produkowany masowo w przyszłości.

delikatne opakowania

4 R opakowania

Kiedykolwiek jesteś ponowne przemyślenie opakowaniaNiezależnie od tego, czy chodzi o nowy projekt, czy zastosowany materiał, warto pamiętać o "4 R".

  • Redukcja: Konsolidacja zamówień w celu dostarczenia większej liczby produktów w mniejszej liczbie paczek.
  • Ponowne użycie: Ponownie używaj opakowań, zwłaszcza pudełek transportowych i materiałów amortyzujących.
  • Zwrot: Przynieś lub odeślij opakowanie do lokalnych sklepów wysyłkowych lub punktów sprzedaży
  • Recykling: Tektura falista i inne materiały, w tym folie polietylenowe, mogą być rozkładane i przekształcane w coś nowego.

Biorąc pod uwagę te przykłady i pomysły, jest wiele do rozważenia w kwestii pakowania i wysyłki produktów sprzedawanych online. Nawet jeśli nie ma czasu na wprowadzenie tych pomysłów w życie w tym świątecznym sezonie zakupowym, zawsze możesz je wdrożyć w nowym roku!

Doskonałe dla Twojej firmy

Drukowanie faktur, notatek lub komplementy do dołączenia do zamówień i nadania im dodatkowego, profesjonalnego charakteru.