Plakaty festiwalowe UK 2022: Kto na szczycie listy przebojów?

Sezon festiwalowy w Wielkiej Brytanii trwa w najlepsze, a tłumy przybywają, by zobaczyć gwiazdy z line-upów na rok 2022.

Glastonbury 2022 została spektakularnie reinkarnowana po dwuletniej przerwie.

W 2019 roku brytyjska scena festiwalowa została wyceniona na oszałamiającą kwotę 1,1 miliarda funtów. Rynek festiwalowy w 2022 r., wzmocniony wzrostem popytu po pandemii COVID-19 i perspektywą długiego, gorącego lata, zapowiada się na kolejnego rekordzistę.

Przyjrzeliśmy się 10 największym brytyjskim festiwalom muzycznym, aby ustalić, kto stworzył najlepszy z nich. Plakat na sezon festiwalowy 2022.

Większy obraz - frekwencja na festiwalach w Wielkiej Brytanii:

  • Glastonbury - 210,000
  • Pobranie - 110 000
  • Reading & Leeds - 90,000
  • Wyspa Wight - 90 000
  • Creamfields North - 70,000 - South - 50,000
  • Parklife - 80,000
  • BoomTown - 76 000
  • All Points East - 50 000
  • Boardmasters - 50 000
  • Bezprzewodowy - 49 000

Glastonbury - Hit

Od 2015 roku Glastonbury zaadaptowało wielokolorowy, bardziej zabawny motyw. Od tego czasu każdy plakat prezentował wariację na temat tego motywu - jedyną rzeczą, która została znacząco poprawiona i zmieniona w tym czasie, są nazwy wykonawców.

Fakt, że styl nie zmienił się od pięciu festiwali, jest świadectwem jego sukcesu jako projektu. W końcu, jeśli coś nie jest zepsute, nie należy tego naprawiać. Wszyscy headlinerzy są wyraźnie widoczni z górnej linii, a w dół listy znajdują się akty, które wystąpią na innych scenach. Hierarchia jest dobra, a użycie kolorowego tekstu działa dobrze.

Pokusą dla pierwszego festiwalu od czasu pandemii mogło być nazwanie zmian w kategoriach projekt plakatu. W rzeczywistości wspaniale jest zobaczyć powrót czegoś tak znajomego. Jak widzimy na plakacie z 2022 roku, wszystkie udane elementy są obecne, z poprawioną ramką i czarnym tłem zmiękczonym do błękitu o północy. Fakt, że jest on rozpoznawalny z projektów sprzed pandemii, wzmacnia ideę triumfalnego powrotu do biznesu jak zwykle.

Pobierz - Hit

Lodowaty wygląd tła może wydawać się sprzeczny z elektryczną, ognistą atmosferą, która zstępuje na Donnington podczas tego wybuchowego, wysokooktanowego weekendu. Tło tworzy jednak atrakcyjny kontrapunkt dla zaciekłej energii festiwalu i odróżnia to wydarzenie od wszystkiego innego w hard-rockowym kalendarzu.

Warcząca bestia w tle ostrzega niczego niepodejrzewających uczestników festiwalu przed rodzajem hałaśliwej muzyki, która czeka na nich w weekend mosh-pitting, head-banging zabawy. Mówiąc słowami Paula Stanleya, można poczuć, że wzmacniacze zaczynają buczeć. W porównaniu do konkurencyjnych plakatów, ten projekt zdecydowanie pomaga Download wyróżnić się na tle innych. Główni aktorzy są podani większe czcionki Podczas gdy trzy kolumny wyraźnie pokazują, którego dnia i na której scenie wystąpią artyści.

Reading & Leeds Festival - Panna

Odchodząc od natychmiast rozpoznawalnego żółtego tła, ten plakat nie jest synonimem festiwalu Reading i Leeds. To odświeżające, że R & L Festival odszedł od tradycyjnie żółtego plakatu na rzecz czerwonego projektu w tym roku. Festiwal, który zawsze używał żółtego z czerwonym, w tym roku zmienił dominację swojej kolorystyki.

Projekt pozostawia jednak wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę, że festiwal jest postrzegany jako prawo przejścia dla wielu młodych ludzi, w projekcie wyraźnie brakuje żywych, młodzieńczych elementów.

Nietypowy układ plakatu pozostawia wiele pustego miejsca. Łatwo jest zobaczyć, kto jest headlinerem, ale możesz potrzebować okularów do czytania, aby zobaczyć pozostałych aktorów! Ważne szczegóły, takie jak dni, w których artyści grają i na których scenach się znajdują, mogą zostać utracone na odległość.

Isle of Wight - Hit

Ci, którzy krzyczą najgłośniej, nie zawsze są najsilniejsi. Czasami łatwo zapomnieć, że prostota jest niedocenianym bohaterem, jeśli chodzi o dobry design. Jasnoniebieskie tło sprawia wrażenie przyjaznego, gościnnego festiwalu, który idealnie pasuje do tego w dużej mierze rodzinnego weekendu zabawy.

Prosty charakter plakatu Isle of Wight 2022 uosabia ducha tego wyluzowanego, rodzinnego festiwalu wypełnionego niesamowitymi występami. Chociaż musimy przyznać, że w sobotni wieczór, kiedy na scenie pojawi się Kasabian, nie będzie nic wyluzowanego!

Prawdopodobnie najczytelniejsza typografia spośród wszystkich plakatów, pogrubiona czcionka sprawia, że weekendowy line-up jest łatwy do przyswojenia. Główni aktorzy zostali umieszczeni w widocznym miejscu otoczonym ciemniejszą czernią, sygnalizując, że będą grać długo w nocy. Akty poniżej zostały umieszczone w jaśniejszym niebieskim kolorze, aby wyraźnie wskazać hierarchię festiwalu.

Creamfields - Hit

Świętowanie 25th W dniu urodzin największego festiwalu muzyki elektronicznej w Wielkiej Brytanii, Creamfields South, z siedzibą w Chelmsford, Essex, doczekał się siostrzanego wydarzenia. Podczas gdy do tej pory festiwal odbywał się w jednej lokalizacji, w tym roku ikony muzyki elektronicznej, od Carla Coxa po Calvina Harrisa, mają szansę zagrać na dwóch imprezach Creamfields.

Przypominający wybuchający wulkan przebijający ciemne nocne niebo, plakat Creamfields 2022 uderza w chaos, który prawdopodobnie ogarnie północną Anglię pod koniec sierpnia. Każdy artysta może być wyraźnie widoczny, a ponieważ są one napisane czcionką o tym samym rozmiarze, odzwierciedla to, że nie ma tradycyjnych headlinerów, jak większość festiwali.

Ciemne nocne niebo pokazuje nocną stronę tego festiwalu, gdzie muzyka rozbrzmiewa długo w noc, a Daresbury zamienia się w Ibizę na cztery dni.

Parklife - Hit

Plakat Parklife 2022 to głośna i tętniąca życiem mieszanka wszystkich kształtów i rozmiarów, podobnie jak występujący artyści. Dzięki mieszance największych artystów ze sceny rapowej, R&B i elektronicznej, tegoroczny Plakat zapowiada największą imprezę, jaką ten festiwal z siedzibą w Manchesterze jeszcze zorganizował!

Dzięki różnorodności kolorów tak dużej, jak różnorodność prezentowanych artystów, ten plakat naprawdę wspiera różnorodność promowaną przez Parklife i to, jak staje się głównym graczem na brytyjskiej scenie festiwalowej. Kolorowo wydrukowane nazwy na czarnym tle sugerują, że akcja w Heaton Park naprawdę zaczyna się, gdy gasną światła. Mózgi stojące za Warehouse Project z pewnością wiedzą, jak zorganizować imprezę, ale stworzyli także świetny plakat festiwalowy.

BoomTown - Panna

Raczej rozczarowujące, BoomTown zdecydowało się nie publikować plakatu swojego składu na 2022 rok. Ten stale rozwijający się festiwal nigdy nie bał się zmieniać zasad w zwykle sztywnej branży i odnosił sukcesy jako pionierzy poprzednich innowacji.

Ogłosili oni: "Złożony proces wydawania składu muzycznego z umowami na wyłączność, rozliczeniami i rosnącymi kosztami doprowadził nas do decyzji, że nadszedł czas, aby przemyśleć sposób, w jaki do tego podchodzimy i zbadać nowe sposoby działania".

Chociaż jesteśmy rozczarowani brakiem plakatu 2022, z niecierpliwością czekamy na ostateczne ujawnienie składu, a także na wnioski dotyczące powodzenia tego eksperymentu.

All Points East - Panna

Ten festiwal oferuje coś dla każdego miłośnika muzyki, podczas tygodnia jednodniowych wydarzeń odbywających się w pięknym otoczeniu Victoria Park. Podobnie jak na festiwalu, na tegorocznym plakacie wiele się dzieje. Naszym zdaniem, ten wschodzący festiwal z pewnością mógłby skorzystać z uproszczonego plakatu. Być może chaotyczny projekt miał uosabiać eklektyczną rozrywkę oferowaną na tym festiwalu. Wszystko zależy od interpretacji, co jest pięknem projektowania!

Biała typografia jest trudna do odczytania na tle niebieskiej, różowej i fioletowej mgiełki. Jest wiele do zmieszczenia na jednym plakacie festiwalowym, biorąc pod uwagę, że All Points East odbywa się od 19th do 28th Jednak w sierpniu projekt nie jest przepełniony.

Boardmasters - Panna

Całkowity zwrot w porównaniu do All Points East Projekt plakatu. Prostota jest kluczem do tego projektu, jednak jest to prawdopodobnie bardzo bezpieczny projekt na ten wspaniały festiwal.

Ten plażowy i surfingowy festiwal nawiązuje do swojej historii z najsłabszymi falami w tle plakatu. Będąc tak kultowym festiwalem w Wielkiej Brytanii, rozpoznawanym w szczególności ze względu na aspekt plaży i surfingu, elementy te mogły zostać głębiej zakorzenione w plakacie, podobnie jak w przypadku festiwalu.

Chociaż sam projekt jest wyraźny, czysty i estetyczny, nie oddaje tego, co sprawia, że Boardmasters jest czymś więcej niż tylko kolejną imprezą na plaży w Kornwalii.

Bezprzewodowy - Panna

Największy londyński festiwal R&B i rapu wybrał prostą drogę z projektem plakatu na rok 2022. Chociaż do tej pory byliśmy orędownikami prostoty projektu, można argumentować, że nieco podstawowe podejście nie oddaje tego, co czyni Wireless tak wyjątkowym. W tym projekcie nie ma żadnych wskazówek dotyczących podskakującej imprezy, która przejmuje Finsbury Park.

Kolorowe bąbelki wyraźnie wskazują wszystkich głównych artystów, a wszyscy inni wykonawcy pozostają łatwi do odczytania. Plakat ten zdecydowanie spełnia swoje zadanie, ale prawdopodobnie traci okazję do wyrażenia swojego charakterystycznego charakteru jako czołowego wydarzenia muzyki miejskiej na brytyjskiej scenie festiwalowej. Chociaż na plakacie mogło brakować dynamiki, zdecydowanie nie brakowało niczego w zapalających występach Cardi B, Nicky Minaj i wielu innych.

Jeśli jesteś fanem muzyki z odrobiną zabytkowej motoryzacji, największy festiwal kamperów VW na północnym wschodzie, z zabawą, jedzeniem i zajęciami dla całej rodziny może być bardziej filiżanką herbaty.