Czcionka dnia - Castledown

Czcionka Castledown fun kursywą

Pierwotnie zamówiony jako dostosowany do potrzeb dyslektyków krój pisma dla Castledown Primary School w Hastings, czcionka Castledown została nominowana do prestiżowych dorocznych nagród Design Museum...

Castledown jest obecnie wyświetlany w Muzeum Designu w Londynie - ocierając się o kalendarz LEGO, ulubioną aplikację na smartfony Kate Moss i wiele innych ekscytujących eksponatów - jako jeden z potencjalnych zwycięzców w muzeum Projekty Roku 2014 nagrody.

"Designs of the Year stawia to, co genialnie zabawne, naprzeciw tego, co godne podziwu i innowacyjne" - mówi rzecznik Design Museum. "Rodzina czcionek Castledown jest przeznaczona do użytku w każdym aspekcie życia edukacyjnego - od listów, które szkoła wysyłałaby do rodziców, po wersję kursywną, której dzieci używałyby do nauki połączonego pisma ręcznego".

Wystawa Designs of the Year 2014 jest dostępna na stronie Muzeum Designu do 25th Sierpień 2014 r., podczas gdy rodzina czcionek Castledown (w tym zwykłe, ciężkie, kursywa, kroje kropkowane i inne warianty) jest dostępna do kupienia na stronie Odlewnia Colophon.

Typografia Castledown

Krój pisma z kropkami Castledown

Rodzina czcionek Castledown, wariant kursywny

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.